Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Młodziutki szarłat trójbarwny,dziwnie się wybarwił. Czy to taka jego uroda,czy może jest chory ?
Młodziutki szarłat trójbarwny,dziwnie się wybarwił. Czy to taka jego uroda,czy może jest chory ?
Żeby zrobić ładniejsze zdjęcie,ryzykowałabym wypadnięciem z balkonu.
Żeby zrobić ładniejsze zdjęcie,ryzykowałabym wypadnięciem z balkonu.
Na dobre rozkwitły goździki brodate.
Na dobre rozkwitły goździki brodate.
Z malutkiej roślinki zakupionej rok temu,wrosła taka dorodna roślinka.
Z malutkiej roślinki zakupionej rok temu,wrosła taka dorodna roślinka.
Zakwitła niemrawo kremowa gazania.
Zakwitła niemrawo kremowa gazania.
Kobea z tamtego roku,przekroczyła już 3 m i zaczęła wąsami wysoko czepiać się chropowatej ściany i zostawia"łapki".Trzeba będzie ją odklejać.
Kobea z tamtego roku,przekroczyła już 3 m i zaczęła wąsami wysoko czepiać się chropowatej ściany i zostawia"łapki".Trzeba będzie ją odklejać.
Niektóre popikowane roślinki stoją w miejscu ,inne ja kroplik ,urosły sporo.
Szczególnie ,jak na drożdżach rośnie dalia.Wyczytałam ,że lubi miejsca słoneczne,ale u mnie wystarczy,że liźnie ją słońce,a już liście więdną.Przestawiam ją w cień ,ale mam wątpliwości.Ktoś z Was ma może dalię z kwiatkami jak igiełki(niestety nie znam nazwy) i może podzielić się doświadczeniem,co lubi ,a czego nie ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu skoro piszą szarlat trójbarwny to widocznie ma takie kolory. Ileś lat temu miałam go w ogrodzie. Ale już nie pamiętam jakie kolorki miały liście ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Pachną przez ekran i świecą kolorami ,zachwycające !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu pocieszyłaś mnie :) ,a ja myślałam ,że "trójbarwny" dotyczy koloru kwiatów ,a nie liści :lol: .One pewnie są wysokie,czy na szerokość też spore ?
Wzięłam kilka nasionek od przyjaciółki,bo zdjęcie kwiatów mi się podobało,nie wiedząc nic o roślinie.Chyba nie za bardzo nadają się na balkony.Zdaje się ,że u Igi w ogrodzie widziałam olbrzymie i piękne,ale moje to chyba mniejsze :orany: ?
Dzięki Marysiu :-P ,zapachy faktycznie czuje się na balkonie ,nawet moim wiecznie zatkanym nosa .Frezje mimo ,że większość przekwita ,jeszcze pachną :) .


Czy ktoś wie Kochani,dlaczego rzodkiewka w donicy żółknie ?I jakaś mizerna,mimo bardzo dobrej ziemi ? :(
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nie najlepsze zdjęcie młodych zatrwianów.
Nie najlepsze zdjęcie młodych zatrwianów.
Lobelia z tamtego roku-po raz pierwszy przetrwała zimę.
Lobelia z tamtego roku-po raz pierwszy przetrwała zimę.
U mnie oprócz deszczu ,przyszło dzisiaj zimno.Pewnie nad ranem będzie nie więcej niż 5 stopni (kilka dni temu nad ranem było 6 ).Niestety większość malutkich sadzonek zostało na zewnątrz ,w domku foliowym niewiele co się mieści.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

W sprawie rzodkiewki nic Ci nie odpowiem ,bo u nas rzodkiewka jak nawet urośnie jest niejadalna, twarde włókna i taka poskręcana,chyba za ciężka ,gliniasta gleba.

Piękna lobelia !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Rzodkiewka może ma za ciepło. U mnie najlepiej rośnie wczesną wiosną. W lecie właściwie nie rośnie albo robi się w środku pusta :->
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosia, te małe szarłaty trójbarwne wyglądają jakby je dziecko farbką pomalowało. Ładne masz te kwiatuszki. Ja nadal wszystko mam w domu :lol: , ciepło ma być za dwa tygodnie :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Dziewczyny :-D .
Z szarłatami już mnie Danusia uspokoiła i poszukałam jeszcze w necie dodatkowych informacji i zdjęć i zrozumiałam,że to co zdobi u nich ,to właśnie te kolorowe liście,bo kwiaty są niepozorne.I faktycznie wyglądają jakby pomalowane pędzelkiem,czyli wszystko ok. ,no może jeszcze ta wielkość ...do 1m co najmniej u mnie urośnie ,zwłaszcza ,że ma być niewymagający :lol: Dobrze ,że mam ich tylko 6 .
Tak bardzo chciałabym posadzić coś przed domem,na tym szerokim pasie trawy,ale jak pomyślę ,że pewnie trzeba byłoby podania pisać do Urzędu Miasta ...
Też myślałam,że może za ciepło ma rzodkiewka,ale teraz od kilku dni jest chłodniej,a ona stoi w słońcu przez krótko,potem jest cień.
Dzisiaj malowałam kratkę na roślinki pnące i z obskurnej ,starej bambusowej kratki ,zaczyna się wyłaniać zielono-soczysta kratka.Zostało jeszcze 1/3 do pomalowania.
Miłego wtorku Wam życzę :-P
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

A to niespodzianka ,która urosła w rynnie,pod moim balkonem.Korci mnie ,żeby przenieść ten szczypiorek w lepsze miejsce,ale to skraj dachu.
A to niespodzianka ,która urosła w rynnie,pod moim balkonem.Korci mnie ,żeby przenieść ten szczypiorek w lepsze miejsce,ale to skraj dachu.
Do niedawna rosła z moim beniaminem przez zimę w domu,troszkę zagłodzona.
Do niedawna rosła z moim beniaminem przez zimę w domu,troszkę zagłodzona.
Posadzona niedawno dalia,odrobina słońca i więdną jej liście.Czy może rosnąć w cieniu ?
Posadzona niedawno dalia,odrobina słońca i więdną jej liście.Czy może rosnąć w cieniu ?
A to celozja ,której nie wysiewałam i widzę ,że będzie żółta,chociaż ostatnio żółtą miałam 2 lata temu (?).
A to celozja ,której nie wysiewałam i widzę ,że będzie żółta,chociaż ostatnio żółtą miałam 2 lata temu (?).
Majeranek,znowu muszę go przesadzić.Chyba trochę wybujał.
Majeranek,znowu muszę go przesadzić.Chyba trochę wybujał.
Grubaśny koper taki ładny ,że szkoda mi go jeść.
Grubaśny koper taki ładny ,że szkoda mi go jeść.
Przycięty mocno , na wiosnę tymianek,zaokrąglił się.
Przycięty mocno , na wiosnę tymianek,zaokrąglił się.
Zakwitł szczypiorek
Zakwitł szczypiorek
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Jak oglądam te wszystkie roślinki to mam wrażenie,że jesteś hektarowym obszarnikiem :)
Myślę,że wymaga to dużo pracy aby utrzymać je w dobrej kondycji :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

No i po co Ci grządki , wszystko mieścisz na balkonach - fajnie . Jeżeli cebula i szczypiorek do użytku to trzeba kwiaty w zarodku uszczykiwać , jeżeli nie , tylko na dekorację to piękne kulki .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Gosiu dalie lubią słońce ale nie upał .Moje w tamtym roku nawet na rabatach więdły i nie kwitły . Dlatego ciągle muszą mieć wilgoć aby nie uschły i najlepiej przewiew . Koper przytnij i zjedz odbije nowy a tak uschnie i będą tylko nasionka , U mnie też zimno ..
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

mmmm5 pisze:Jak oglądam te wszystkie roślinki to mam wrażenie,że jesteś hektarowym obszarnikiem :)
Myślę,że wymaga to dużo pracy aby utrzymać je w dobrej kondycji :super:
Ja też czasami Marysiu mam takie wrażenie :lol: ,dzięki :) .

Halinko,no właśnie nie mieszczę tego wszystkiego :lol: .Ciekawa rzecz,że starcza mi tego szczypiorku i dla oka i dla brzuszka i to do zimy.Może byłoby go więcej bez kwiatków,ale starcza,nie wiedziałam ,że można też wyrywać i jeść cebulki,ale one chyba są bardzo małe.

Dzięki Janinko.Dalia ma cały czas wilgotno,nie za mokro,a liście i tak oklapną.Kiedy zachodzi słońce -wstają.To jak one przeżyją lato?Dobrze,że potwierdziłaś moje podejrzenia.Poszukam miejsca widnego,ale mało słonecznego,ale gdzie ?,chyba u sąsiada :lol: .

Dzisiaj chłodny wiatr,wstałam skoro świt ,bo i tak nie mogłam zasnąć i jak zawsze poszłam na balkon (kiedyś jak oczy otworzyłam to biegłam jeść) zobaczyć co urosło przez noc :lol: .Zaczęłam w podomce przesadzać młode sadzoneczki i trochę zmarzłam,dobrze,że zabrakło mi doniczek.
Myślałam,że wyjdzie słońce,ale nie,pochmurno.

Miłego dnia dziewczyny ! :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

U nas też zimny wiatr. Dalie nie będą rosły, chyba że od tej północnej strony. Na południowej nie ma szans, bo próbowałam. Fajne masz te wszystkie ziółka. Chyba coś dokupię :lol:
Pozdrowionka słoneczne ślę :)
ODPOWIEDZ