Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: pepperoni »

Dostałam podlinkowaną taką informację:
"Jeśli nie upłynął jeszcze miesiąc od uaktualnienia do systemu Windows 10, możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows. W tym celu wybierz kolejno pozycje Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie i wybierz pozycję Wróć do systemu Windows 7 lub Wróć do systemu Windows 8.1. Nie wpłynie to na pliki osobiste, ale wszystkie aplikacje zainstalowane po uaktualnieniu do systemu Windows 10 zostaną usunięte."
Chociaż najpierw usłyszałam, że Trzeba się nauczyć, Windows 10 (jeśli oryginalny legalny), to dobry system podobno jest.
iza
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosia, Mirek teraz wrócił z pracy i prawdą jest, że w ciągu miesiąca można cofnąć się do ósemki.
Ale ta 10 naprawdę jest lepsza niż 8. Do końca lipca uaktualnienie Windows 10 jest darmowe na zawsze.
Gdy się nie dokona tej aktualizacji do sierpnia, przy chęci przejścia na 10 trzeba będzie za to zapłacić. Nie będzie Windows jedenaście, tylko wersje dziesiątki. Cierpliwie trzeba się jej nauczyć i poeksperymentować ze sterownikami do grafiki. Może syn Ci pomoże.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: lawender »

Gosiu nie udaje mi się wysłać wiadomości do Ciebie na Pw.....hm nie wiem dlaczego.....napisz pierwsza a ja odp:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Izo ,miło mi ,że wpadłaś na moje balkoniki i dziękuję za zachwyty :-D ,a także za wszelką pomoc i informację.Izo ,ja jestem "noga "z informatyki pod każdym względem,o jakich aplikacjach pisałaś ,po aktualizacji Windows 10 ?,jakieś przykłady może ? :zawstydzony:

Krysiu,ta pomarańczowa piękność (jeszcze się nie nauczyłam nazwy) i tak była za droga (9 euro) jak na moje eksperymenty ,ale teraz przynajmniej nie żałuję :lol: .A ten biały kiść ,podobny do akacji ,wiesz jak się nazywa ?Przypołudnik bardzo mi się zawsze podobał ,głównie dlatego ,że żar z nieba mu nie przeszkadza i mam wrażenie ,że nie wymaga zbyt dużo.Jednak ,jeśli podobny jest do delospermy,to się boję ,że też mu się u mnie nie spodobałoby.
Dzięki za wszystkie informacje o Windows 10 i 8 :lol: .

Dzięki Halinko :-P

Każdy ma wady,ponieważ jestem ostrożna i lubię dokładność( nieraz) ,w konsekwencji jestem niezdecydowana.A teraz jest 2 na 2.
Myślę sobie ,że najrozsądniej będzie jak poczekam do upływu 3 tygodni i zobaczę .Jak się nie przyzwyczaję i będzie mi stwarzać jakieś problemy ,to zaniosę do serwisu(sama nie dam rady,syn chyba nie pomoże )i zmienię,jeżeli zauważę zalety i nic złego się nie zdarzy,to też zaniosę do serwisu,żeby ustawili i poprawili mi kolory,bo te najbardziej mnie irytują.
Późno w nocy wstawiałam zdjęcia do postu i znalazłam wygodną opcję wybrania zdjęć ,gdzie wyraźnie widać zdjęcie ,które wybieram,czego wcześniej nie miałam.Pożyjemy ,zobaczymy,bo na razie nic lepszego nie wymyślę .
Ja już jestem pocieszona Waszymi postami :-P (i znowu brakuje emotikona ,co posyła buziaczki).
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nazbierałam czosnku ozdobnego i śpioszki.
Nazbierałam czosnku ozdobnego i śpioszki.
Dobrze pamiętam ,to szczawik ?
Dobrze pamiętam ,to szczawik ?
WP_20160416_019.jpg
WP_20160416_025.jpg
WP_20160416_009.jpg
W sobotę byłam z młodszym synkiem na długim spacerze ,z Palazzolo do Pontoglio ,drogą rowerowo-pieszą ,ciągnącą się wzdłuż rzeki Oglio,przez pola i lasek.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Fajna wycieczka, zgrabna babeczka :-D . Jak to siatkarze w reklamach mówią : BRAWO TY!
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: pepperoni »

Gosiu, ja wkleiłam cytat ze strony serwisowej, ale wiem o co chodzi (coś jeszcze ze studiów pamiętam :P). Aplikacje to taka nowomodna nazwa programów instalowanych na komputerze i innych narzędziach multimedialnych typu tablet lub smartfon. Jeśli po aktualizacji do Windows 10 instalowałaś jakieś programy nowe (lub aktualizowałaś wersje wcześniejsze), to po rezygnacji z Windows 10 te programy dostosowane do wersji Windows 10 nie będą działać z wersją np Windows 8.
Zawsze jak piszę o informatyce, to mam wrażenie, że strasznie się powtarzam (cały czas tych samych słów trzeba używać, bo brakuje synonimów), a od podstawówki i pierwszych wypracowań bardzo tego nie lubię, ech...
Mam jednak nadzieję, że nie piszę zbyt chaotycznie i wszystko się da zrozumieć :)
iza
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: pepperoni »

Jeśli chodzi o przykłady, to tak bardziej konkretniej np. Corel albo fotoszop albo inne programy do obróbki zdjęć, odtwarzania filmów, słuchania muzyki, albo kto tam do czego używa komputera i jakie programy instaluje.
Jeśli je zainstalowałaś po tym, jak zainstalowałaś Windows 10, to po usunięciu Windows 10 też się usuną (i trzeba będzie je instalować jeszcze raz, w wersji dla Windows 8). Ale tylko programy. Wszystkie dane, czyli zdjęcia, filmy, muzyka, teksty czy też jeszcze inne PLIKI spokojnie zostaną.
Niemniej jednak ja bardzo popieram decyzję, żeby najpierw sprawdzić, zapoznać się z systemem, może nie jest taki zły, tylko trzeba się uczyć nowości :)
Chociaż świat teraz tak pędzi, że ja nie zupełnie za nim nadążam :-D
iza
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Gosiu ! spacery w takich ładnych okolicach to przyjemność i jeszcze z synem !
Rękawek krótki a na południu Polski zapowiadają ochłodzenie i deszcze ,brrrr....
Więcej takich szczęśliwych chwil Ci życzę.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Gosiu ! spacery w takich ładnych okolicach to przyjemność i jeszcze z synem !
Rękawek krótki a na południu Polski zapowiadają ochłodzenie i deszcze ,brrrr....
Więcej takich szczęśliwych chwil Ci życzę.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu, piękna okolica. Fajny spacer, wyglądasz sssuuuper. :super:
Co to kwitnie na fioletowo, nad Twoją głową, na przedostatnim zdjęciu? :?: Jakoś nie mogę rozpoznać. Bez, czy może wisteria (glicynia) ?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Glicynia Iguś :-) . U nas w Ogrodzie Botanicznym jeszcze niewidoczna. Wiosna u Gosi jest szybsza :lol:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Ale piękna pogoda ,u mnie był nawet przymrozek a teraz zimno i wieje . Ta piękna kępa to nie szczawik ale bodziszek . Też mi się wydaje że nad głową kwitnie glicynia a moja nawet listków nie wypuszcza . Nie ma to jak ciepłe kraje ..
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Gosiu fajną wycieczkę miałaś .. a jeszcze w towarzystwie syna :super: , który fajne fotki mamie zrobił ;) ... bezcenne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Izo dziękuję serdecznie za wyczerpujące informacje.Było jasno i prosto :-D ,teraz jestem spokojniejsza.

Krysiu i Igo ,dzięki za komplementy :-D ,czasami się udaje ... :lol:
Krysia i Janinka mają rację ,to glicynia,chciałam Wam pokazać jaka wielka,dosięga chyba drugiego piętra.
Janinko,dzięki za informację ,wydawało mi się,że to ta sama roślinka co padła Tadziowi,widać nie.
Marysiu i Aniu,macie racje,najlepsze w tym spacerze było to ,że z synem.
Marysiu ,dziękuję ,też sobie życzę więcej :-P . :-P
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ