Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu,poczytam sobie.Można też kupić bez recepty,czy to z tych silniejszych środków? Próbowałam różne suplementy,ale to tylko odchudza kieszeń,bóli raczej nie eliminuje.
A ten pan i pani,co śpiewali to Włosi ? Kojarzy mi się z parami z włoskiej telewizji,gdzie on znany i bogaty,niski ,koło 60-tki,a ona też dość znana piękność ,wysoka o wymiarach i figurze modelki ,o 30 lat młodsza(albo i więcej) :lol: .To takie typowe tutaj.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

To Włoch i Amerykanka, on 72 ona 63 chyba. Rozlecieli się, a teraz z powrotem są razem i w życiu i na scenie.
Nie żebym zaraz się tym zachwycała, bo obciachowe trochę, ale u nas znani są. Jest jeszcze " Liberta" ;-)
Lek jest słaby i bez recepty.
I wiesz, oni chyba oboje bogaci :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu, lwie paszcze i miniaturki bratków śliczne. Oj, chciałabym u nas taka pogodę, jak Ty masz. Dzisiaj wiatr zupełnie jesienno-zimowy.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

3 roślinki passiflory są w odległości  przy podstawie 1 cm.
3 roślinki passiflory są w odległości przy podstawie 1 cm.
3 passiflory.
3 passiflory.
To 3 passiflory o wys. 40 cm w bliskim sąsiedztwie frezji.
To 3 passiflory o wys. 40 cm w bliskim sąsiedztwie frezji.
Proszę poradźcie ,czy passiflory mają szansę przeżycia ,jeżeli je teraz delikatnie rozdzielę miedzy sobą i od frezji ? W to miejsce miała w planie iść kobea.


To kilkudniowa begonia od Krysi.
To kilkudniowa begonia od Krysi.
Dziękuję Igo :) .Chodzę w krótkim rękawku na balkonie do wieczora,a moje siewki chyba miałyby się lepiej na zewnątrz domku foliowego,jeszcze tylko noce chłodne.

Dzięki Krysiu za informacje,daj znać czy po nich ozdrowiałaś i biegasz po schodach :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ta frezja ,jedyna rośnie bez popórki.Liście przypominają liście mieczyka i stoi na baczność jak żołnierz.
Ta frezja ,jedyna rośnie bez popórki.Liście przypominają liście mieczyka i stoi na baczność jak żołnierz.
WP_20160411_032.jpg
WP_20160411_017.jpg
Dalszy ciąg kwitnących frezji.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Wiesz co, nie ruszałabym tych passiflor teraz, to nie pora. Zagęszczą się i będą naprawdę dobrze wyglądać. Dla kobei znajdziesz inne miejsce :)
Po schodach biegam, bo u nas windy nie ma :lol:
Pozdrowionka :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

A na które piętro Krysiu ?
Ja to jestem zupełnie rozpuszczona,mieszkając w prawie 3- piętrowym budynku i mając windę ,która zjeżdża do piwnicy :lol:

Krysiu,już nie wiem co robić :/ ,chciałabym mieć chociaż jedną donicę uporządkowaną .Pamiętasz kobeę,którą ścinałam na wiosnę ,a która obecnie dosięga 2 m ? Ona rośnie przy tej porządniejszej,zielonej kratce,a obok niej te 3 nieszczęsne passiflory.One nawet wyglądają ładnie i zdrowo ,ale tam na ich miejsce miała być druga kobea,która właśnie mi rośnie.Po drugiej stronie jest druga kratka i stamtąd wyrzuciłam wiosną kobeę,bo nie była zbyt zdrowa.Siedzą tam 2 bidne passiflory,myślałam je podtuczyć i dodać właśnie te 3.
Ja widzę tu,że passiflory rosną zaniedbane i samowolnie ,to pomyślałam,że to silna roślina i przeżyje (bez rozłączania ewentualnie -wszystkie 3 w kupce. Jeżeli nie przesadzę, to na jednej i na drugiej kratce będę miała kobeę wymieszaną z passiflorą.Piotruś też ,wiem ,że dobrze radzi jak Ty nie przesadzać ,ale korci mnie...Co myślisz o tej mieszance ?




Czy ktoś z Was Kochani wysiał i ma siewki małej smagliczki czy ubiorka?
Moja wysiana wieloletnia smagliczka (?) ,podejrzanie przypomina mi surfinię.Przysięgam,że tym razem wysiewałam smagliczkę z oryginalnego opakowania :lol: Możecie mi proszę pokazać jak one wyglądają (smagliczka) :-P
Pozdrawiam cieplutko,naprawdę cieplutko (22 stopni :-P ).
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Sylwio, zwolnij ! odpuść daj spokój swoim roślinkom i sobie ! przez kilka dni nie przekopuj, nie przesadzaj,nie rozsadzaj , nie zaglądaj do środka różnych zatrwianów .Jakoś mam taka dziwną pewność ,że zarówno Tobie jak i roślinom wyjdzie to na zdrowie.
Nie chcę Cię w żaden sposób urazić, bardzo Cie lubię ale uważam,że trochę przesadzasz z troską o swoje rośliny.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

A ja Cię pozdrawiam chłodno :lol: , wnerwia mnie to zimno, doniczki mam przy balkonowej szybie w środku, mają ciepło i światło.
Gosia, ja mam wszystko wymieszane i tak lubię, kobea z passiflorami wygląda fajnie.
Piętro 4 :)
Pozdrowionka serdeczne przesyłam.
Załączniki
P1510791.JPG
P1520494.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Marysiu,widzę,że jak się już odezwiesz ,to zawsze z czymś konkretnym :lol:
Ja też Cię lubię :hyhy: .
Rozumiem, uważasz że za bardzo zamęczam Was pytaniami o rady ? Mam nadzieję ,że nie wszyscy tak to odbierają :( ,ale przemyślę Twoje uwagi.
Tak naprawdę Marysiu,dbam o nie mniej od Was ,ale chciałam się trochę podciągnąć i poduczyć,bo uwierzyłam,że może w ten sposób po raz pierwszy mój balkon przeżyje bez chorób i częściowego wymarcia ,lato.
Codziennie jedynie podlewam balkon,mam więcej planów niż czasu na działania .To nie ogród ,a ja mam dużo roślin ,które kwitną w różnych porach,rozsiewają się i rozmnażają ,muszę więc przesadzać i szukać nowych miejsc.
Zawsze byłam serdecznie zachęcana przez Was do pytań (nadal się uczę),ale jeśli przesadziłam -wybaczcie.

Krysiu, 4 piętro bez windy ?! to się wygimnastykujesz i to za darmo :lol: .Widzę ,że u Ciebie ładnie komponuje się kobea i passiflora i chyba żadna z nich nie dusi drugiej .Pewnie obie są tak samo ekspansywne ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Marysiu,a jednak zaglądasz do mnie czasami :lol: ? miło mi.
Serdecznie pozdrawiam .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Sylwio,ja zaglądam do Ciebie zawsze jak tylko wchodzę na forum,bo masz piękne i zadbane rośliny.Ode mnie nic się nie nauczysz bo ja jestem ciągle początkująca i nie o pytania mi chodzi ale o zagłaskiwanie Twoich kwiatków :hyhy: .Zresztą może one już się przyzwyczaiły do takiej Twojej troskliwości bo ładnie rosną .
Pozdrawiam .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu smaligliczka ma listki podobne do igiełek jak iglaki. Skalna ma srebrne. Chciałam wkleić zdjęcia ale znowu sieć słabo działa.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Powoli kończą się frezje,zostały jeszcze te ,na które nie liczyłam,a które najobficiej zakwitły.
Powoli kończą się frezje,zostały jeszcze te ,na które nie liczyłam,a które najobficiej zakwitły.
Wyrosło mi coś takiego ,czy to chwast czy powój,który ma kwiatki ? Nie wiem czy to wyrwać ?
Wyrosło mi coś takiego ,czy to chwast czy powój,który ma kwiatki ? Nie wiem czy to wyrwać ?
Dzięki Marysiu,ja to albo nic nie robię ,albo robię za dużo :lol: Masz piękny ogród i włości i samo to się nie zrobiło, a ja przy Tobie to jestem mały Pikuś :lol: .

Danusiu,dziękuję :) .No to będę miała sama surfinie (nasionka zebrane przeze mnie ,więc też się okaże czy to nie petunie stojące,zamiast zwisających) :kwasny: Już drugi raz wysiewam smagliczkę i nic.Na opakowaniu data ważności do 2019 roku.Miało być cudnie żółto ,a będzie jak będzię :lol:

Posłucham Marysi,Krysi i Piotrusia ,nie będę szalała (przynajmniej w tym przypadku) z przesadzaniem passiflory ,bo padnie i szkoda ,jak u Krysi rosną w zgodzie kobea i passiflora,to może u mnie też będą,ale Marysiu co do zatrwianu to miałam słuszne obawy :lol:

Dlaczego mieszkacie tak daleko,podskoczyłabym do Was i podzieliłabym się z zatrwianem ,surfinią sałatą i mnóstwem innych rzeczy :/ ?

Goździki żelazne lada moment będą do pokazania ,chociaż troszkę wybujały,ale nic to ,będą kwitły ! :)

Krysiu,czy Twoje-moje begonie po wypuszczeniu listka,należy podlewać też tak :-P oszczędnie jak dotychczas ? Na razie wychyliła się jedna,pewnie u Marysi ma już drugi listek ,a u Ciebie Krysiu kwitnie ;) .
Miłego dnia dla wszystkich miłych koleżanek i kolegów (niemiłych tu nie ma ) !!!
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

To nie zielsko , wygląda na wilec :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ