Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Piękne, ja też lubię frezje ... ten ich zapach jest cudny :-P
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Aniu :) .
Przyszło mi na myśl,że frezje powinnam zaliczyć do moich kwiatków "nie do zdarcia",jeżeli w tym roku,mimo ciasnego posadzenia piętrowo,zakwitły,a malutkie cebulki ,które sadziłam jedynie "na trawkę",zakwitły pięknie (np. ta biała) ,wbrew moich oczekiwać.Bardziej komfortowo sadzone cebule tulipanów i żonkil,nie dały oczekiwanych rezultatów.Cebule frezji i tulipanów mam te same od kilku lat .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ścięte po zimie lwie paszcze rozkwitają coraz bujniej.
Ścięte po zimie lwie paszcze rozkwitają coraz bujniej.
WP_20160409_002.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

U mnie jeszcze kwiaty nie kwitną , dzisiaj zimnica :kwasny: już chciało by się podziwiać coś kolorowego , zazdroszczę Tobie , że już cieszysz się kwiatami . Rozmawiałam z kolegą z Dallas w Texasie i też już ma pełnię kwitnienia , a nawet niektóre po kwitnieniu . U nas nie dość , że późno to niedługo bo przychodzi jesień i za chwilę mrozy :zalamany: Na pocieszenie kupiłam sobie na targu bratki , niech coś się już kwieci :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Niesamowity masz ten klimat, bardzo Ci zazdroszczę tego ciepła. Ja na balkonie mam bratki, reszta kwiatów siedzi w domu i czeka. Nawet do połowy maja może być chłodno.
Super wyrosły frezje i lwim paszczkom też nic nie brakuje Gosiu :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Kochane koleżanki ! :) Ja bardzo lubię bratki,z roku na rok coraz bardziej,a żeby się nimi dłużej cieszyć ,kupuję na jesieni i wiosną są piękniejsze od tych kupnych.
Macie rację z tą pogodą.Przyzwyczaiłam się już do tego dobrodziejstwa,ale tak naprawdę chciałabym ,żeby pogoda i temperatura zatrzymała się na maju :lol: .To okres ,kiedy moje balkony są najładniejsze i najzdrowsze.W lecie role się odwrócą : to ja będę podziwiała i zachwycała się waszymi kwiatkami :hyhy: .
Ta ostatnia zima była wyjątkowa łagodna .Kocham frezję ,ale złoszczę się ,bo w taki ciepły dzień jak dzisiaj,przekwitają bardzo szybko(kilka dni od momentu rozkwitu).Na drugi rok posadzę wszystkie w donicach,które będę mogła przestawić potem w półcień.

:padam: Wystawiła główkę kobea ,posiana 18 dni temu.Co kwiatek ,to decyzja :gdzie wsadzić ? Krysiu,jak ja Ci zazdroszczę ,tej konkretności i zdecydowania! Masz zawsze ładny i uporządkowany balkonik :) a u mnie donice i doniczuszki wszędzie .To taka pazerność na kwiatki i inne roślinki :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, u mnie kobea też już jest, jedną dobrze widać, ma już te drugie w kolejności listki, bo te pierwsze pomięte jakieś ;-) . W kuchni na podłodze stoją doniczuszki, dobrze, że tego nie widzisz.
Wróciłam właśnie z obiadu u wnuczki. Był Włoch Alberto, który jest chrzestnym Eli. Ja go uwielbiam, mój mąż też :). Piszę u Ciebie i Ci zaśmiecam :lol: , druga koleżanka córki wyszła za Boliwijczyka, Mirek mówi, że Indianina też bardzo lubi. Kaśka, ta od Włocha mieszka z nim w Warszawie, bo tam znaleźli pracę, ale ze dwa razy do roku wyjeżdżają do Włoch, do jego rodziców. Jest miły, sympatyczny, uśmiechnięty i ma śliczne włosy, takie kruczoczarne.
Wiem, różnie się w życiu układa. Ale polskie małżeństwa też się rozlatują, reguły nie ma.
Zimnica dziś, we wtorek ma się ocieplić. Pozdrowionka serdeczne :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu,bardzo się cieszę jak mnie odwiedzasz i nic mi nie zaśmiecasz,w końcu jesteśmy sąsiadkami :lol: .
Dobrze ,że te dziewczyny mieszkają ze swoimi mężami w Polsce :lol:
Myśmy zawsze wszystkie święta a i wakacje spędzali w Polsce(potem z Polski startowało się gdzieś na wakacje ,a Sardynia była przedtem w czerwcu) i mąż na wszystko się zgadzał ,jakby to było oczywiste ,bo byłam u siebie ,a ja lubię równouprawnienie niezależnie od gruntu i lubię wspólnie planować :lol: .

Krysiu,czy Ty masz miejsce na kobeę ,czy tak jak ja będziesz dopiero je "tworzyć" :lol: ?

Dzisiaj było pięknie i słonecznie ,ludzie spacerujący w krótkich rękawkach,a ja siedzę w domu cały dzień (oprócz wyjścia do kościoła) na własne życzenie.Właśnie rozmawiałam z mamą i zrezygnowałam z sanatorium,bo przez 3 tygodniu,niebycia w domu,mimo chęci pośrednich mojego synka ,musiałabym poświęcić część kwiatków,a jakoś tego nie chcę .Tak więc dla moich stawów zostaje jedynie słoneczko na balkonie i na basenie w Palazzolo,a niech tam !!! :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Gosiu to sobie dołuż jakieś masaże i wszyscy będą zadowoleni a szczególnie kwiaty .. Wiem coś bo i moje stawy często dają znać o sobie szczególnie jak jest taka deszczowa pogoda .. ..
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Janinko,na dobre masaże to ja jeździłam zawsze do Polski :lol: ,a na moje stawy to cuda robiła też polska borowina .Tutaj nawet chcąc ,nie ma takiego zaplecza zabiegów leczniczych,a sanatoria nie istnieją i to słowo kojarzy się bardzo niemiło,bo z gruźlicą .Tak mi tłumaczył kiedyś zaprzyjaźniony starszy Włoch,radząc ,żebym nie używała tego słowa :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Cudnaś Ty, no to nie używaj :lol:
Teraz zalewam w filiżance wody lek - 4 Flex na stawy i pijemy oboje.
Indianin przyleci do Polski razem z żoną Polką i małym synkiem Indiańcem w lecie :lol: . Oni tu nie mieszkają, tylko tam.
Na kobeę mam miejsce tam gdzie dzięciołowa słonina wisi :lol:
Sąsiadka była w sanatorium w Cieplicach, inna w Kudowie i zadowolone. Ja jeszcze nigdy nie byłam, tzn w Kudowie byłam, gdy wędrowałam po Sudetach i Karkonoszach, dawno temu.
Pozdróweczki :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu,po tej kuracji 4FLEX ,napisz czy pomogło,czy to lekarstwo czy suplement diety ?Ja między innymi na stawy biegam na ogólną gimnastykę ,dla emerytów jak ją nazywam ,bo lekka.Urozmaicona jednak i pracują wszystkie stawy i mięśnie ,a i tak nie zawsze dam radę ze wszystkim i wychodzę wykończona :lol: .Ruch przy problemach ze stawami jest najważniejszy,człowiek przestaje być taki sztywny.
Zamiast słowa sanatorium mówię "casa di cura" ,czyli dom leczenia :lol: .
Kobeę posadzisz jedną sztukę czy więcej ?

Karkonosze to dla mnie głównie kolonijne wspomnienia ,gdzie jeździłam przez 7 lat ,a potem jako młoda dziewczyna na wycieczki z przyjaciółmi.Lubię nasze Karkonosze.Z Cieplic pamiętam ,jak jako dziewczynka zwiedzaliśmy świątynię Wang,zrobioną bez jednego gwoździa. :-D
A do sanatorium dobrze jest z kimś pojechać,żeby się nie zasmucić "na śmierć"

Wybaczcie ,powinnam być w "Pogaduchach".
Pozdrawiam od serducha :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Skasowałam właśnie zdjęcia gazanii i zamieszczę je wraz z prośbą o pomoc do eksperta lub kogoś znającego temat i z dobrą wolą :hyhy: .
Może trudniej znaleźć mój post w "Roślinach jednorocznych ..." ,ale łatwiej dla innych szukających informacji na temat konkretnych roślin .
Piotruś mojego postu o zatrwianie nie może znaleźć od ponad tygodnia :lol:
Piotrze,chyba się nie obraziłeś ?,Danusia podała za mnie ten link do zatrwiana :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

W pełni rozkwitu miniaturki bratków.
W pełni rozkwitu miniaturki bratków.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Bratki masz bardzo ładne :).
To lekarstwo ma uzupełniać braki w kolankach i nie tylko, do wypicia. Stosować należy długo, 3 miesiące przynajmniej.
https://www.youtube.com/watch?v=f-LdY8rxckg
A teraz pioseneczka też niemłoda :). Komentatorzy po meczu wczoraj ją śpiewali, pani miała długie włosy, a pan był od niej niższy i jakoś im wyszło :lol: . I tak sobie nucę, chociaż bardziej pamiętam gdy wszędzie, na dworcu i w radiu śpiewali "Felicita".
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ