Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Mnie zachwyca rozchodnik. Takiego nie widziałam. Rozmaryn widziałam na żywo w Anglii jako duże krzewy. Na początku nie wiedziałam co to jest :-o Bardzo ładnie prezentuje się balkon :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki za dobre słowa dziewczyny :-D
Danusiu,o ten rozchodnik to praktycznie nie trzeba w ogóle dbać,chociaż po kilku latach kwiatki ma mniejsze i jest ich mniej.Siedzi w tej donicy od tak dawna ,że nie pamiętam.Środek jest wolny i na wiosnę wybieram trochę starej ziemi i wymieniam na nową ,w środek wsadzałam jakiś kwitnący kwiatek,ale nie za ładnie rosły w takiej ubogiej ziemi.Tej wiosny ziemi nie wymieniałam jeszcze ,ale podlałam trochę odżywką.Chciałabym się go pozbyć,chociażby posadzić przed dom (muszę mieć jakieś pozwolenie na posadzenie czegoś na ten nieużytek) ,ale nie mam komu go dać.W to miejsce może ładnie prezentowałby się krzaczek dalii lub begonii ,albo coś pnącego przy ścianie ?
Janinko ,pocieszyłaś mnie pisząc ,że mam ładne siewki.Te ładne ,z przodu to sałata ,szałwia i nieśmiertelniki,wzeszło też troszkę surfini,szarłaty ,5 portulak zwisających ,najmniejsze są smagliczki i kroplik tygrysi,wybujał majeranek ,ogórki wykiełkowały nie wszystkie i na razie 2 fasole pnące.Eksperymentowałam też z maciejką,ale ona nie nadaje się do pikowania,powinno się ją od razu siać na miejsce docelowe i przerwać.Lobelia jest większa od innych roślinek,ale ona sama się wysiała na balkonie,zatrwiany są prawie kwitnące,ale to młode roślinki,które po zimie jedynie przesadziłam z dużej donicy,gdzie się wysiały w lecie.Myślałam ,że wszyscy macie już dużo większe siewki,pewnie warzywa tak.
Aniu,masz rację zaszalałam,no bo co najmniej połowę z tego porozdaję i jeszcze nie ma za bardzo chętnych,ale co tam ! :lol: Niektóre kwiatki,wysiewałam dosłownie po kilka.

Marysiu,z natury nie jestem pedantyczna,czuję się trochę zagubiona ,nie będąc pewna pisowni własnego języka,ale postaram się nie zawracać za bardzo Wam głowy :hyhy: .Dzięki za Anię z Zielonego Wzgórza :) .Czytałam jako podlotek i nie bardzo pamiętam,brawo !,że pamiętasz takie szczegóły.
Jutro zacznę w końcu pikować,nie traktuję tego jak pracy ,a jak przyjemność,więc trochę się pobawię w niedzielę.Wszystko stoi od dawna na balkonie w foliowym domku,codziennie dobrze wietrzonym.
Zauważyłyście na pierwszym zdjęciu z tyłu,rośnie rzodkiewka i koper.Dzisiaj będą spać pod chmurką.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piotrusiu,mógłbyś proszę zajrzeć na wątek o zatrwianie ? Jest strasznie zbity w środku,a ja nie znalazłam nigdzie informacji,czy tak duży z pąkami kwiatowymi można w ogóle rozdzielić,rozrywając czy rozcinając .Kiedy rozchylałam środkowe liście ,nie tylko znalazłam żółte ,blade liście,ale i zgniłe.Usunęłam co się dało,ale nie wiem co dalej ? Mam dużo nowych ,prawie kwitnących roślinek i pewnie trochę gdzieś rozdam,ale ten stary ,wielki gdyby kwitł ,byłby imponujący,nie wiem tylko czy w takim skupisku nie będzie byle jaki. Ale zagmatwałam :/
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Elzbieta M »

Sylwia,Gosia pisze: Halinko, "znaleść" podkreśliło mi na czerwono,a ja nie mogę doszukać się błędu,stąd moja prozba o korektę.Mam problemy ze słyszeniem i pisaniem z,zamiast s ,lub odwrotnie,przeszkadza mi wymowa włoska,zwłaszcza o 3 nad ranem :lol: .
.
Gosiu , skoro lubisz i chcesz by6ć poprawiana , to proszę bardzo - bo ja lubię poprawiać :lol:
Nie wiesz czemu "znaleść" podkreśla Ci na czerwono? To napisz "znaleźć" - nie będzie podkreślał :-D
znaleźć bo znalazłem
Natomiast "prośba" ma być przez ś - bo prosiła
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Kochana Elu ,poprawiaj mnie zawsze :hyhy: .Wyobraz sobie ,że tym samym tropem poszłam co Ty :znalezć,bo znalazłem i podkreśliło na czerwono ,a ja poczułam się skołowana.Już wiem ! :lol: Mimo przestawionej klawiatury na język polski, jest jedna literka ,której nie mogę poprawnie napisać to z z kreseczką,dlatego kiedy napisałam "znalezć"podkreśliło na czerwono-brakowało jednego znaku :lol: :lol:
Pewnie było pózno i nie myślałam już logicznie,chociaż czasami podkreśla ,kiedy jestem pewna ,że piszę poprawnie.
Zawsze powtarzam,że wszystko można sobie powiedzieć ,także zwrócić uwagę na błędy,jeżeli zwrócimy uwagę na formę ,a przecież my dbamy tu o wzajemny szacunek i życzliwość :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, zważywszy na to, że mieszkasz tyle lat poza Polską piszesz bardzo dobrze. Wcale się nie krzywię, gdy czytam Twoje wpisy :). Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

"nie mogę poprawnie napisać to z z kreseczką,dlatego kiedy napisałam "znalezć"podkreśliło na czerwono-brakowało jednego znaku :lol: :lol:"

Ja literę ź uzyskuję przyciskając równocześnie alt i literę x ,jeśli brak tej literki nie pozwala Ci Sylwio spokojnie spać spróbuj tej metody :hyhy: :hyhy:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Marysiu ,jesteś genialna ! faktycznie funkcjonuje ź ! A już chciałam napisać,że mam całą klawiaturę poprzestawianą i nic co jest napisane na klawiszu nie jest prawdą ,a jednak :-D .Pamiętasz Marysiu,obiecałam nie narzekać ...za dużo i nie zadręczałam się z powodu literki ź ,czasami ogłupiały mnie totalnie te pokreślenia na czerwono ,bo niczego nie rozumiałam.Ach ,żeby to w życiu takie problemy były :lol:
Dzięki Krysiu za dobre słowo,dodam ,że u mnie jak u Kargula ,jest ono droższe od pieniędzy :lol: .
Dobranoc Wszystkim :spi:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Elzbieta M »

Krysia pisze:Gosiu, zważywszy na to, że mieszkasz tyle lat poza Polską piszesz bardzo dobrze. Wcale się nie krzywię, gdy czytam Twoje wpisy :). Pozdrawiam :)
Ja też uważam , że Gosia pisze bardzo dobrze. A skoro pyta o pisownię , to podpowiadam. Ja sama często się łapię na tym , że nie bardzo jestem pewna pisowni - i wtedy poszukuję odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Wiem Elu ,wiem ,ja naprawdę będę Ci wdzięczna za poprawki,a jeszcze jak lubisz ... :-D .
Ty pisałaś u mnie ,a ja u Ciebie :lol: dobrej nocki .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

A najgorzej jest z tabletem,bo tam nie ma możliwości wpisania literek ź,ć lub innych polskich. Muszę korzystać z tabletowego słownika i tworzyć swoje słownictwo :hyhy:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Petrus »

Gosiu a gdzie masz ten wątek z zatrwianem? Podeślij linka tutaj.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piotrze,nie wiem jak to się robi,nigdy nie robiłam,ja nadal zostałam laikiem komputerowym.Chyba zanim się dowiem ,szybciej otworzysz "Rośliny jednoroczne ,cebulowe i wieloletnie" i tam już klikniesz w "Zatrwian" :zawstydzony:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Piotrze,nie wiem jak to się robi,nigdy nie robiłam,ja nadal zostałam laikiem komputerowym.Chyba zanim się dowiem ,szybciej otworzysz "Rośliny jednoroczne ,cebulowe i wieloletnie" i tam już klikniesz w "Zatrwian" :zawstydzony:
Gosiu wklejam za Ciebie http://forum.poradnikogrodniczy.pl/zatrwian-t10453.html
To nie jest trudne. Gdy jesteś na danej stronie na samej , na białym pasku wyświetla się "dziwny" napis. Klikasz myszą na niego KOPIUJ, a potem wklejasz gdzie chcesz ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Danusiu,wiem ,że jest na tym białym pasku,ale muszę wiedzieć kroczek po kroczku,bo ja umiem tylko jako tako poruszać się na forum i wysyłać zdjęcia i posty,oraz z telefonu przenosić zdjęcia.To i tak dużo się od Was nauczyłam,zważywszy na sytuację sprzed roku :hyhy: .Każdy ma jakąś "Piętę Achillesową",ja chyba tą ... :/ .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ