Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu , taki mocno kolorek też mi się bardzo podoba :-D .Również pozdrawiam :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu bardzo kolorowo u Ciebie. W ogrodzie też zaczynają pokazywać się kolorki ale jeszcze jest chłodno :->
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu ,tutaj w ogrodach widać głównie kwitnące bratki :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Druga co do wielkości aptenia na moim balkonie . Już teraz zawładnęła donicą ,tym bardziej mnie dziwi , że podczas tych deszczowych tygodni , jest rośliną która najbardziej urosła.
Druga co do wielkości aptenia na moim balkonie . Już teraz zawładnęła donicą ,tym bardziej mnie dziwi , że podczas tych deszczowych tygodni , jest rośliną która najbardziej urosła.
DSC_7146.JPG
Najmarniejsza z  begonii ,pierwsza pokazała pąki kwiatowe.
Najmarniejsza z begonii ,pierwsza pokazała pąki kwiatowe.
Begonia stale kwitnąca z tamtego roku.
Begonia stale kwitnąca z tamtego roku.
Dzisiaj zakwitł pierwszy kwiatek liliowca , jak deszcze nie zniszczą rośliny ,to mam nadzieję , że zobaczę ich więcej w tym roku.
Dzisiaj zakwitł pierwszy kwiatek liliowca , jak deszcze nie zniszczą rośliny ,to mam nadzieję , że zobaczę ich więcej w tym roku.
Kilka  dni temu zakwitły pomarańczowe gazanie z tamtego roku.
Kilka dni temu zakwitły pomarańczowe gazanie z tamtego roku.
Od tygodni leje i tylko czasami wychodzi słoneczko ,podobno ma tak być do połowy czerwca . Moje sadzonki stoją w miejscu od dawna , niektóre wykończyły deszcze .Na domiar złego na dwóch balkonach panoszą się mszyce i chyba patrząc na skutki ,chyba przędziorki ( jakim cudem w taką pogodę ? :przestraszony :padam: ).
"Zadałam się" i w tym roku kupiłam zaledwie 6 kwiatków na balkon , chcę wykorzystać swoje sadzonki , choć z 30 roślin już rozdałam. Przy tej pogodzie to będzie naprawdę skromniej ,ale koniecznie chciałam być rozsądna w tym roku :hyhy: .

Pozdrawiam wszystkich ,którzy tu zajrzą :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Ja zaglądam pierwsza :lol: . To nic, że "skromniej", bo jak zawsze kolorowo. Aptenię też mam, ale w zielono - białe listki . A liliowca, który urósł wielki podaruję synowi do ogrodu. U nas też pogoda w kratkę:). Ciepło Cię pozdrawiam Gosiu :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Pięknie i kolorowo na Twoim balkonie Gosiu , gazanie aż biją po oczach kolorem , a czy aptenia kwitnie? Pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: alokazja7 »

:-| Liczymy,no to jestem druga u Ciebie i podziwiam Twoje piękności na balkonach Gosiu jak Ty daleko mieszkasz,aż na Sycylii. :roll: Konwalii mam bardzo dużo,one są jak rozchodniki rozchodzą się po rabatach-pozdrawiam z deszczowej małopolski.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gocha mieszka na północy Włoch , Cecylio :), bliżej Mediolanu. Ale kolorowo u niej jest i zdecydowanie cieplej niż u nas :-> . Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu , Halinko i Cecylio , dzięki za odwiedziny i miłe słowa dziewczyny :) .

Krysiu , przy okazji pokaż swoją aptenię z białym paseczkiem i jak masz fotki tego dużego liliowca ,który powędrował do ogrodu . Jakoś nie pamiętam go u Ciebie .

Cecylio , faktycznie tak jak napisała Krysia , mieszkam niedaleko Mediolanu (około 70 km na południowy-wschód) ,ale i tak klimat u mnie łagodniejszy niż w Polsce. Aktualnie ,mimo ciągłych deszczy ,temperatura w dzień jest między 18 a 20 stopni.

Halinko , ta ostatnia aptenia ,którą pokazałam w wiszącej ,zielonej donicy nie jest w zasięgu słońca i pewnie dlatego nie ma kwiatków, ale mnie zależało bardziej na zielonych liściach. Natomiast inna , mająca trochę słońca ,ma pełno kwiatków ,ale jest prawie niedostępna dla obiektywu :hyhy: .
To pierwszy kwiatek passiflory w tym roku.
To pierwszy kwiatek passiflory w tym roku.
Pozdrawiam Was ciepło :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Dzięki za odwiedziny ,pięknie u Ciebie i kwitną kwiaty, które u mnie dopiero z nasion wyszły (gazanie),a passiflora ma dopiero kilkucentymetrowe pędy.
Ale też urosną.

pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu dziękuję za pozdrowienia :D
Passiflora ładna. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Gosiu ja Twoje balkony znam lepiej niż swoje,tyle po nich się naspacerowałam.....
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Nutka13 »

Ja nie będę liczyć w jakiej kolejności zawitałam na Twój balkonik Gosiu :hyhy: :zawstydzony: ;) Pięknie,wesoło i kolorowo u Ciebie,bardzo podobają mi się gazanie.Pozdrawiam.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Piękne energetyczne gazanie :-P ,masz rękę do takich kwiatów :-) aptenia śliczna .. naczytałam się w Twoim i Krysi wątku i też kupiłam w tym roku :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Wzeszły mi tylko 2 godecje :biała i różowa.Chyba jednak nie dotrwają do końca lata , jet zbyt gorąco dla nich ,nawet na wchodnim balkonie.
Wzeszły mi tylko 2 godecje :biała i różowa.Chyba jednak nie dotrwają do końca lata , jet zbyt gorąco dla nich ,nawet na wchodnim balkonie.
DSC_7414.JPG
DSC_7384.JPG
DSC_7286.JPG
DSC_7262.JPG
DSC_7242.JPG
DSC_7245.JPG
DSC_7348.JPG
DSC_7180.JPG
DSC_7424.JPG
Witajcie Kochani ! Serdecznie dziękuję wszystkim za odwiedziny :serce: Ostatnio jestem trochę zapracowana i rzadziej tu mogę zaglądać. W te upały cierpią nawet passiflory , ich pędy uciekają od słońca , zmizerniały też gazanie , królują za to lantany.
Pozdrawiam Was ciepło :-D .
Marysiu , co u Ciebie ? Buziaki przesyłam :serce:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ