Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Cecylio ,Andrzeju i Beatko , miło mi , że zajrzeliście do mnie :) .
DSC_6810.JPG
W tym roku , nie dość , że skromniej to jeszcze prawie wszystko na różowo ...
W tym roku , nie dość , że skromniej to jeszcze prawie wszystko na różowo ...
DSC_6800.JPG
DSC_6805.JPG
Beatko ,jeszcze coś niebieskiego dla Ciebie  :) . To mój ulubiony kolor od dzieciństwa .
Beatko ,jeszcze coś niebieskiego dla Ciebie :) . To mój ulubiony kolor od dzieciństwa .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, frezje piękne :-D . Mnie też teraz wzięło na niebiesko :lol: . Tylko ołownik tak mi kwitnie, muszę poczekać.
Dobrej niedzieli :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu :) Jak Twój ołownik zakwitnie to wystarczy za wszystkie niebieskie kwiatki ,tyle go będzie :-D . Nie mogę odżałować , że moja kochana lobelia jest taka kapryśna na moim balkonie ,czasami nie dożyje nawet do czerwca , a czasami kwitła do Bożego Narodzenia , kiedyś nawet przeżyła zimę .Jednak ostatnio jej nie kupuję i nawet nie wysiewam , bo to jak gra w totka :mrgreen: .

Zanurzałam zawsze na wiosnę ,nos w rozkwitnięte frezje ,żeby przypomnieć sobie kwiatowe zapachy młodości , w tym roku , te frezje prawie nie pachną :orany: , poczekam jeszcze na jedyne ,dwie , jasne frezje , może one będą pachnieć .Frezje mają jedyną wadę : bardzo krótko kwitną .

Krysi i wszystkim ,którzy tu zajrzą ,życzę miłej niedzieli :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Przepiękne bratki , niebieskie piękne , ale te żółte , aż przykuwają wzrok intensywnym kolorem i są widoczne z daleka :mrgreen:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Gosiu zajrzałam i też życzę miłej niedzieli :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Aniu , serdecznie pozdrawiam :) .
Halinko , duża Buźka ! :serce:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu, a ja miałam Ci odpowiedzieć na twoje pytanie o białe kwiatki w moim ogrodzie i zapomniałam :oops: to jest Puszkina :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Danusiu, zawsze mylę puszkinie z cebulicą :) .



Zrobiłam sesję zdjęciową moim frezjom .Dominują różowe i czerwone ,te drugie troszkę pachną , rozwijają się też 2 białe .
DSC_6898.JPG
DSC_6892.JPG
DSC_6841.JPG
DSC_6850.JPG
DSC_6867.JPG
DSC_6887.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Gosiu u Ciebie piękna słoneczna wiosna , u mnie zimno , deszcz pochmurno , miałam siać trawę ale nie na taką pogodę :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Ślicznie i bardzo kolorowo. U nas zimno, ale wkrótce ma się to zmienić. Dobrej niedzieli :-D
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: alokazja7 »

:) Gosiu,szalejesz/w pozytywnym znaczeniu/masz cudości-chyba z zawodu jesteś ogrodniczką? :roll:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Bettiw »

Frezje były dla mnie od dziewczęcych lat najpiękniejszymi kwiatami, zapach i uroda kwiatów przebijała wszystko. Powiem, że od dawna nie kupowałam, ani nie dostałam frezji, ale Twoje są śliczne i właśnie takie jak pamiętam.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Cudne masz frezje, ja próbowałem i nic mi z tego nie wyszło, wyrósł tylko szczypior i na tym się skończyły frezje.
Z tego co czytałem są mocno kapryśne.

pozd u nas ostatnie dni słoneczne,ale chłodne
ANDU
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu, Halinko dziękuję .U mnie ,jeszcze kilka dni temu było dość zimno , że marzły ręce i nic nie robiłam na balkonach , a w domu ponownie włączyłam ogrzewanie . Dzisiaj , w dzień temperatura doszła do 20 stopni .

Cecylio ,bardzo dziękuję , czasami coś mi się udaje , ale nie wiem czy jako ogrodniczka zarobiłabym na sól do chleba :mrgreen: .

Beatko , dla mnie również w czasach młodości, frezje były razem z fiołkami alpejskimi , najładniejszymi kwiatkami .Teraz , kiedy wącham te kwitnące na moim balkonie ,mam wrażenie , że nie pachną tak pięknie , jak te z naszej młodości :oczami: .

Andrzeju , ja z moimi frezjami nic specjalnego nie robię , moje nie kapryszą , bo i tak nic nie wskórają :mrgreen: . Od lat kwitną z tych samych cebul , które po przesuszeniu przechowuję w ziemi torfowej z wiórami. Niestety , cebule już z początkiem września ,czasem w sierpniu wypuszczają kiełki i chcąc , nie chcąc , wsadzam je do ziemi najpóźniej na początku października .Czasami zajrzę do nich zbyt późno ,kiedy kiełki mają do 5 cm długości ( jak w tamtym roku). Sadzę ,do niedużej ,podłużnej donicy i w grudniu mam już lasek zielonej trawki .Zostawiam na dworze ,stawiając na dużej donicy ,czasami owijam agrowłókniną zostawiając zawsze czubek odkryty. Oczywiście w polskim klimacie ,trzeba byłoby je przenieść do widnej ,chłodnej piwnicy lub werandy . Z tej wysokiej trawy ,dopiero po kilku miesiącach ,na początku kwietnia wyłaniają się pąki . W przeszłości liście chorowały czasami , zwłaszcza kiedy na zimę wstawiałam donicę do foliowego domku , wolały przewiew ,wtedy je spryskałam Topsinem , ale plony były skromniejsze , czasami prewencyjnie pryskam na wiosnę przeciwgrzybicznie .Kiedyś jednak nie pryskałam i też ładnie kwitły . W zimie praktycznie nie podlewam mojej trawy ,a z nastaniem ciepłych dni tylko troszkę ,wilgoć mają na głębokości 4 cm mniej więcej , góra ,lekka ,torfowa ziemia jest prawie sucha .
Tak więc mojej zasługi jest tu niewiele , chyba klimat i miejsce im pasuje :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Coraz częściej , na miejskich klombach i nie tylko ,widuję te wspaniałe ,bezobsługowe krzaki ,przypominające z daleka azalie. Żałuję , że w tatym roku kupiłam krzewuszkę ,a nie zimozielone loropetalum.
Coraz częściej , na miejskich klombach i nie tylko ,widuję te wspaniałe ,bezobsługowe krzaki ,przypominające z daleka azalie. Żałuję , że w tatym roku kupiłam krzewuszkę ,a nie zimozielone loropetalum.
Passiflora wypuściła krótkie pędy , i ku mojemu zdziwieniu te 3 pąki kwiatowe .
Passiflora wypuściła krótkie pędy , i ku mojemu zdziwieniu te 3 pąki kwiatowe .
Widać już 3 zielone truskawki .
Widać już 3 zielone truskawki .
DSC_6953.JPG
Wyszły z ukryć jaszczurki , wygrzewają się w pierwszych wiosennych promieniach słońca.
Wyszły z ukryć jaszczurki , wygrzewają się w pierwszych wiosennych promieniach słońca.
Bardzo lubię smagliczkę skalną ,ale zawsze miała żółte listki ,więc zostawiłam sobie niewielką roślinkę i malutką szczepkę .
Bardzo lubię smagliczkę skalną ,ale zawsze miała żółte listki ,więc zostawiłam sobie niewielką roślinkę i malutką szczepkę .
Rozkwitły ostatnie frezje - 3 białe ,usunęłam także  już kilka przekwitniętych.
Rozkwitły ostatnie frezje - 3 białe ,usunęłam także już kilka przekwitniętych.
DSC_6961.JPG
Aloes w tym roku kwitnie wcześniej , gdyż zimę spędził na klatce schodowej ,a nie na dworze, pod agrowłókniną  ,jak w tamtym roku . Koleżance ,od której go dostałam ,kwitnie zupełnie inaczej . U mnie jest to pełnia kwitnienia ,te podłużne pąki nie otwierają się .Sądziłam , że to taka ich uroda ,ale nie jestem ju ż tego taka pewna.
Aloes w tym roku kwitnie wcześniej , gdyż zimę spędził na klatce schodowej ,a nie na dworze, pod agrowłókniną ,jak w tamtym roku . Koleżance ,od której go dostałam ,kwitnie zupełnie inaczej . U mnie jest to pełnia kwitnienia ,te podłużne pąki nie otwierają się .Sądziłam , że to taka ich uroda ,ale nie jestem ju ż tego taka pewna.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ