Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: gracha »

Gosiu kwieciscie i kolorowo u ciebie na balkoniku,
u nas temperatura na pomorzu nie za wysoka ,chociaż na tarasie w zaciszu osiąga powyżej 20 st.głównie tam teraz majówkujemy ,
frezje miałam jeden sezon ,one potrzebują wykopywania,a ja o tym zapomniałam,a tak lubię ich zapach,
ciepełka życzę
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, u mnie ten koleus będzie rósł w mieszkaniu. Może, gdy już będzie "po kwiatkach", tak we wrześniu wystawię go na balkon. On się ukorzenia sam :lol: . Odłamujesz kawałeczek i wsadzasz do doniczki, a korzonki pojawiają się szybko. Pewnie go tak odmłodzę. A z begonią to nie wiem. Kiedyś tak próbowałam w wodzie, ale gałązka zmarniała i nie udało się. Dobrej nocy :).
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Grażynko , dziękuję :) . W tym roku poległam z frezjami , 3 tygodnie w marcu byłam w Polsce ,a jak wiadomo "Pańskie oko konia tuczy " - zabrakło pana :mrgreen: . W poprzednich latach miałam kolorowe frezje ,wsadzane zawsze na jesieni ( tutaj tak można) .W tym roku wsadziłam też kilka pełnych na wiosnę i czekam , i czekam i nie wiem czy coś oprócz liści będzie. Trochę to ciekawość i trochę zabawy z nimi ,a radości chwilka ,bo kwitną jakieś 2 tygodnie ,a potem suche badylki zostają na dłużej .

Dzięki Krysiu za pomysł :) , jeżeli to takie łatwe ,to ja też zanim mi padnie koleus ,postaram się o sadzonki , bo jak wrócę w czerwcu ,a potem w lipcu z moich wojaży ,to na pewno trzeba będzie czymś dziury łatać po padniętych kwiatkach . Miałam plan w tamtym roku , żeby nic cennego nie kupować i głownie sukulenty i kwiatki nie do zdarcia , ale zapomniałam o tym planie :lol: :lol: .

Dobranoc dziewczyny :spi:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Te kwiatki kupiłam wczoraj , portulaka trochę przelana ,dzisiaj ją suszyłam :) , może przeżyje .
Te kwiatki kupiłam wczoraj , portulaka trochę przelana ,dzisiaj ją suszyłam :) , może przeżyje .
DSC_3540.JPG
Te goździki niedługo przekwitną .
Te goździki niedługo przekwitną .
Dipladenia  nareszcie zaczęła po 2 tygodniach rozwijać pąki -zaczynałam się martwić :).
Dipladenia nareszcie zaczęła po 2 tygodniach rozwijać pąki -zaczynałam się martwić :).
Tak się miewają moje surfinie . Pamiętałam ,co kiedyś pisał Piotruś , żeby kupować pierwsze kwiaty jakie się pokażą w sprzedaży .Zawsze wybierałam i czekałam zbyt długo i sadziłam kiedy było gorąco .Trochę mniejsze kwiaty ,w chłodne dni zaadoptowały się lepiej .
Tak się miewają moje surfinie . Pamiętałam ,co kiedyś pisał Piotruś , żeby kupować pierwsze kwiaty jakie się pokażą w sprzedaży .Zawsze wybierałam i czekałam zbyt długo i sadziłam kiedy było gorąco .Trochę mniejsze kwiaty ,w chłodne dni zaadoptowały się lepiej .
Pierwszy kwiatek  mojej starej róży i ostatni ,bo wczoraj oddałam ją do ogródku koleżanki .
Pierwszy kwiatek mojej starej róży i ostatni ,bo wczoraj oddałam ją do ogródku koleżanki .
Gazanie z tamtego roku , pokazały pierwsze kwiatki .
Gazanie z tamtego roku , pokazały pierwsze kwiatki .
DSC_3549.JPG
Krysiu ,może przeżyją pąki passiflory , dzisiaj zmieniałam ziemię ( nie całą donicę ,ale więcej niż połowę) w donicy gdzie rośnie wokół bryły korzeniowej .Jutro w końcu będę mogła posadzić wokół passiflory roślinki.
Krysiu, Ciebie i wszystkich ,którzy zaglądają do mnie pozdrawiam ciepło :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Passiflorze nic nie będzie, tylko mocno podlewaj, gdy jest upał. Gazanie bardzo lubię, są piękne. Ciekawa jestem jak sobie poradzisz z dipladenią. U mnie za każdym razem klapa :lol: , nie ma przewiewu, tylko upał i ona tego raczej nie lubi. Już nie próbuję :-( . Dobrej niedzieli.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu masa kolorów i ładnych kwiatów. Życzę powodzenia w uprawie :mrgreen:
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: gracha »

Ślicznie kolorowo na twoim balkoniku
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Balkonik cały w kwiatach :-D gazanie śliczne- takie słoneczka :-P
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Gazanie kolorem biją po oczach , dipladenia też da ci radość , nie lubi przelania :D uściski ślę :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Fotka sprzed 2 dni , nie padły i dzisiaj są troszkę większe.
Fotka sprzed 2 dni , nie padły i dzisiaj są troszkę większe.
To nie jest jeszcze ekspozycja letnia .
To nie jest jeszcze ekspozycja letnia .

Dziękuję Krysiu ,Danusiu , Aniu ,Grażynko i Halinko za miłe słowa i pozdrowienia .Również Was wszystkie pozdrawiam ciepło :) .

Krysiu ,passiflora się trzyma dzielnie po przycięciu bryły korzeniowej ,podlewam jak radzisz :) .
Dipladenia wisi ,przy murze i jakiś metr od markizy ,nie ma bezpośredniego słońca ,ale światło owszem, podobno to wystarczy .Z jednej strony mur ,a z drugiej kratka z passiflorą , mam nadzieję , że przewiewu trochę mam.

Dzięki Halinko , każda rada na wagę złota ,jak zawsze piszę i myślę :hyhy: , mam nadzieję ,że dipladenii nie przelałam , teraz będę uważać.

Na balkonie musiałam powciskać gdzieś te ponad 200 doniczek ( przestałam już liczyć), niektóre mimo wilgoci pod wpływem słońca momentalnie więdną i z trudem wracają do formy ,np. kocanka i fasola ,więc muzą mieć przynajmniej półcień .Chciałabym już mieć porządek ,ale się nie da :lol: .


Moja niespodzianka kwiatowa żyje i mam nadzieję ,że ma się dobrze .Bardzo wolno dojrzewają pączki .To kwiat na długiej nóżce ,ale z wieloma pączkami ,jeszcze go nie widziałam ,ale ponoć oprócz tego , że ciekawy ,to i ładny ( pojęcie względne :mrgreen: ).
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: alokazja7 »

:) Witam Cię Gosiu bardzo serdecznie.Na Twoich balkonach jak zwykle pieknie i kolorowo-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuje Cecylio , również serdecznie pozdrawiam :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Czytam o tych dwustu doniczkach i za głowę się nie łapię :lol: , bo u mnie w domu też ich trochę za dużo jest.
To taki kwiatuszkowy bzik ;-) . Pozdróweczki serdeczne.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Oj tak Krysiu , zielonego bzika to ja mam na pewno i nie jest to koniecznie pozytywne . Zawsze uważałam , że lepiej mieć mniej ,ale ładne i zadbane roślinki , na nie zagraconej przestrzeni ,ale jakoś nie potrafię wprowadzić tej teorii w życie :mrgreen: . Krysiu , pisząc o ponad 200 doniczkach , nie dodałam , że miałam na myśli tylko te wysiane w tym roku przeze mnie + kilka samosiejek . Gdybym miała policzyć wszystkie roślinki ,to chyba Marysia miałaby rację :lol: .

Już nawet nie pokazuję ostatnio ,następnych zakupów roślinek .

Czy ktoś z Was wysiewał werbenę ? Moja wysiewana 3 i pół miesiąca temu ,nadal ma max 13 cm wysokości i listki są tak wąskie , niemalże jak igiełki . Takiej jeszcze nie widziałam .

Zawiązały się pierwsze pomidorki , jeszcze w donicy nie docelowej ( z uwagi na słońce).

Dziękuję i również ślę ciepłe pozdrowienia :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Krysia pisze:Czytam o tych dwustu doniczkach i za głowę się nie łapię :lol: , bo u mnie w domu też ich trochę za dużo jest.
To taki kwiatuszkowy bzik ;-) . Pozdróweczki serdeczne.
Gdy przeczytałam 200 doniczek to sprawdziłam czy dobrze przeczytałam :lol:
ODPOWIEDZ