Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

To tegoroczna wiosna 20015.
Załączniki
To gozdziki zelazne.
To gozdziki zelazne.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

DSCF1714.JPG
Załączniki
To nadal zelazne gozdziki z poludniowego balkonu.
To nadal zelazne gozdziki z poludniowego balkonu.
DSCF1718.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

DSCF1744.JPG
Nasturcja sprzed tygodnia,zdjecie od zewnatrz balkonu.
Nasturcja sprzed tygodnia,zdjecie od zewnatrz balkonu.
Załączniki
Nasturcja z przodu,od wewnatrz balkonu.
Nasturcja z przodu,od wewnatrz balkonu.
Begonie z tamtego roku.
Begonie z tamtego roku.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Agnieszka123 »

Gosieńko podobają mi się Twoje balkony, roślinki zadbane i zdrowe. Wszystkie kwiaty piękne, ale szczególnie zauroczyła mnie nasturcja. Nie wiedziałam, że tak ładnie pnie się po kratce. Chyba zastosuję na siatkę od strony drogi
Pozdrawiam Cię gorąco :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Merghen »

Świetnie Ci rośnie nasturcja :oczami: W ogóle Twój balkon ma charakter :) A ogrodnik chyba każdemu tak mówi. Mój ma podobnie i śmieje się, że odwiedzam go raz na ruski rok. W sumie jeszcze u niego nie byłam w tym roku... Ostatnio mu zapowiedziałam, że jak znajdzie sposób na powiększenie areału mojego ogrodu to będę wtedy częstym bywalcem :rotfl:

Ja w tym roku wysiałam taką nasturcję o liściach variegata, zobaczymy jak będzie się wiła po rabatach. I Tak sobie myślę czy Ipomena by Ci się nie przydała?... Mam nasionka, muszę wysiać ale jesienią mogę podesłać nasion obu roślin. Zobaczysz w realu i sama ocenisz czy chcesz :) A i zielony groszek słodki do podgryzania. Mam go i na balkonie w skrzynce i w ogrodzie.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu, bardzo pięknie prezentują się Twoje balkony. Rośliny takie dorodne, obficie kwitnące. Nasturcja faktycznie powala. Jeszcze jej nie widziałam w takiej formie. O wiele ładniejsza, niż pokładająca się po ziemi. Sama nabrałam na nią ochotę. Czy ona czepia się sama kratki, czy może ją podwiązujesz?
I róża rośnie i kwitnie. Naprawdę ślicznie to wszystko wygląda.
Dla porównania, na dwóch zdjęciach są balkony sąsiadów. Spójrz Gosiu, jaki smutek w porównaniu do Twoich, tak ślicznie ukwieconych.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Igo , wprawdzie pytasz Gosię , ale chcę potwierdzić iż nasturcja piękne się pnie , w moim pierwszym ogrodzie na południu miałam płotek wiklinowy po którym się pięła , super to wyglądało . :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gosiu masz pięknie balkony ukwiecone :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

malina pisze:Igo , wprawdzie pytasz Gosię , ale chcę potwierdzić iż nasturcja piękne się pnie , w moim pierwszym ogrodzie na południu miałam płotek wiklinowy po którym się pięła , super to wyglądało . :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gosiu masz pięknie balkony ukwiecone :D
Tylko, że nasturcję bardzo lubią wszelkiego rodzaju meszki, muszki itp. Przynajmniej u mnie tak było. Więc chyba dobrze ją sadzić, żeby odciągnęły od innych roślin :hyhy:
Gosiu, a balkon już bardzo kolorowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

:padam:

Powtórzę to samo co moje przedmówczynie: Gosieńko - balkonik cudeńko !
Mógł by być prawdziwą wizytówka ekskluzywnej kwiaciarni.
Brawo ! :hurra:

Sylwio, na przedstawionych przez Ciebie zdjęciach widzę też betonowe donice.
Czy mogła byś coś na ich temat napisać ?

Poradnik ogrodniczy - Skrzynki balkonowe z nawadnianiem :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ta po lewej to portulaka amarantowa,w srodku lobelia,a po prawej zolta portulaka-Nasionka moje.
Ta po lewej to portulaka amarantowa,w srodku lobelia,a po prawej zolta portulaka-Nasionka moje.
I znowu musze zaczac od poczatku,bo jakas reklama porwala mi moj post do Was.
Kochane dziewczyny i chlopaki! Chyba nikt nigdy tak mnie nie chwalil : :oops:!!!, ,az sie zaczerwienilam.No wiecie na zdjeciach wszystko wychodzi ladniej,a z ta dbaloscia to roznie bywa ,ale nie powiem milo jest dzielic sie radosciami z innymi.
Tadzienku Tobie szczegolnie dziekuje,za REKLAME ! :) Ucieszylam sie jak dziecko !!! :-D
Agnieszko i igo! nasturcja pewnie sama dalaby rade ,ale ja moja na poczatku jednak przywiazuje,a potem jak odstaja dlugie odnozki ,przeplatam przez kratke,bo chce zeby byla bardziej plaska,a nie zwisajaca.W ten sposob zajmuje mniej miejsca i nie rzuca cienia kwiatkom na dole.Nasturcja tez robi swoje i jak czuje listewke to ogonkiem od listka owija sie wokol.
Malgosiu,nie kojarze ipomei,ale dziekuje ,chetnie skorzystam,jesli kwiatek ten lubi moje tropiki.Chetnie ze swojej strony zaproponuje nasionka pieknej celozji,ktora bardzo mnie i innych urzekla.Pokaze ,jak znajde jej zdjecia z tamtego roku.Wysoka na 60 cm ,amarantowa i ma bardzo duze kwiaty.To tez moja roslinka nie do zdarcia.
Tadziu jesli chodzi o te donice betonowe,to wkomponowane sa w ogrodzenie balkonu i na kazdym balkonie mam je po dwie.Wygodne ,bo duze.Przy pierwszym uzyciu ,dno wyscielilam drobnymi,nazbieranymi kamyczkami,przykrylam takim materialem(nie zna polskiej nazwy) co uzywa sie chyba wokol truskawek ,zeby zielsko nie roslo. A material,nie material,przepuszcza dobrze wode.Przysypalam ziemia i gotowe.Te donice ,o ile mnie pamiec nie myli nie maja dziurek,tak wiec drenaz jest konieczny.
W wolnej chwili poczytam sobie o tych twoich donicach,ciekawie to wyglada.Chyba jednak Tadziu ma jeden minus: sa male,plytki. Ja 3 lata temu wymienilam wsystkie wiszace donice na nowe wyzsze i szersze od standartowych.Staram sie kupowac zawsze najwieksze,bo kwiaty lepiej rosna i ziemia tak nie wysycha ,no i moge wcisnac wiecej kwiatkow.
Zaprezentuje Wam ,jak mi sie uda moje rozsady kwiatkow.2 tygodnie temu moze,popikowalam podad 220 roznych kwiatkow.Wiekszosc z nich podaruje znajomym ,ale beda tez i dlamnie.Tutaj nikt tego nie robi, nikomu nawet nie przyjdzie do glowy,dlatego u ogrodnika wczoraj, nawet dziewczyny pracujace nie wiedzialy co to nasturcja,a jedna kojarzyla ja ,jako rasline wieloletnia.Dlatego tez Igo obawiam sie,z roslinek pnacych ,o ktorych mi pisalas,niewiele tu znajde.Moze jakas szcepke przywioze z Polski samolotem?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Tutaj mozna znalesc gipsowke ,popikowana za rada Tadzia.
Tutaj mozna znalesc gipsowke ,popikowana za rada Tadzia.
Załączniki
Tu jest szalwia ,portulaka i lobelia.
Tu jest szalwia ,portulaka i lobelia.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

I dobrze się ma pikowana gipsówka ? :lol:
Czy ona rośnie w doniczce stojącej w pierwszym rzędzie, po prawej stronie u dołu zdjecia?
  • Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Moze kilka zdjec z mojego wschodniego balkonu.Niewiele na nim robilam.
Jest zalazek mojego warzywnika.To niestety zdjecia przed tygodnia,aktualnie wzeszedl koperek i kolendra i niestety na moim szcypiorku rozpanoszyla sie mszyca,ale dostalam juz olej i ja spryskam.
Załączniki
Bordowe gozdziki zelazne.
Bordowe gozdziki zelazne.
Bukszpan wiele lat temu przywieziony z ogrodka mamy i zimozielony krzew - nazwy nie pamietam
Bukszpan wiele lat temu przywieziony z ogrodka mamy i zimozielony krzew - nazwy nie pamietam
Kolo szczypiorka rosna 2 pietruszki naciowe i tymianek juz z kwiatkem.
Kolo szczypiorka rosna 2 pietruszki naciowe i tymianek juz z kwiatkem.
Od malej galazki zaczelam hodowac zielona scianke z bluszcza.
Od malej galazki zaczelam hodowac zielona scianke z bluszcza.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

A teraz dla porownania zdjecia zeszloroczne mojej warzywnej grzadki.Bylo tam 6 warzyw i przypraw.Ciekawe czy ktos zgadnie jakie?
Załączniki
Warzywna grzadka - lato 20014
Warzywna grzadka - lato 20014
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Tadzieńku , już nie przebiję Gosi w wyszukaniu jeszcze milszej odmiany Twojego imienia :kwasny: :hyhy: :rotfl: :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ