Azalia Japońska :-(

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Azalia Japońska :-(

Post autor: kajaja2 »

4letnie azalie pięknie zawsze zimowały,agrowłokniną zawsze okryte. Idę do ogrodu a tu azalie dwie zgubiły liście całkowicie,nigdy tak nie miałam, zimy aż tak ostrej nie było. co jest nie tak? reszta azalii posiada liście.
Załączniki
DSCF8189.JPG
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: Iga51 »

Kaju, ja mam tylko dwie azalie japońskie, a sadziłam je ubiegłej wiosny. Pięknie kwitły. Nie okrywałam ich zimą i jedna z nich 'Signalgluhen' ma w tej chwili liście od połowy w górę, dolne opadły, natomiast 'Canzonetta' pięknie się wybarwiła i nie spadł jej żaden listek.
Azalia japońska 'Canzonetta' <br />Zdjęcie z 04 marca
Azalia japońska 'Canzonetta'
Zdjęcie z 04 marca
Nie mam doświadczenia z azaliami, ale może ktoś nam tu podpowie, dlaczego niektóre tracą listki, a inne nie.
Elżbieta ma u siebie cudne azalie, może tu zajrzy i nam powie dlaczego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: Petrus »

Azalie japońskie listki mają zimozielone. Jeżeli całkowicie wszystkie spadły to roślina mogła uschnąć, przemarznąć albo po prostu zgnić.
Odnośnie przemarznięcia to może to odpadać, bo zimy ostrej nie było pomijając parę dni sporych mrozów.

A czy okryte były agrowłókniną. Bo może się zaparzyły i dlatego spadły wszystkie liście.
Widzę również, że gałązki są mocno pokryte porostami, zielonym osadem. Może miały za mokro i zgniły krzewy.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: kajaja2 »

Petrus widze masz lepsze oko niż ja, bo ja porostu nie widziałam.Były okryte agrowłokniną-jak zawsze. Tylko dziwne ,bo w tym miejscu są jeszcze 2szt i one nie pogubiły. Jest szansa że wypuszczą liście??
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: Elzbieta M »

Iga51 pisze:
Elżbieta ma u siebie cudne azalie, może tu zajrzy i nam powie dlaczego tak się dzieje.
Zajrzałam , a jakże , przyciągnął mnie tytuł :lol:
Kasiu , część moich azalii japońskich jest zimozielonych i one zupełnie nie tracą liści , ale niektóre odmiany częściowo tracą liście. Gdybyś podała , jakie to odmiany Cię niepokoją , to być może mogłabym porównać , czy moje zachowują się podobnie. Jeśli mam takie same.
Wiosną się okażę , czy coś im się stało , tak jak pisze Petrus , czy może puszczą nowe listki?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: Danka »

Moje niektóre zgubiły liście ale już jesienią. Jedna jeszcze przed zimą parę listków miała ale reszta goła. Ja wiem, że u moich przyczyną była susza :->
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Azalia Japońska :-(

Post autor: Petrus »

Na moje oko jeżeli drastycznie spadły liście to nic z nich nie będzie niestety. Te gałązki nie wyglądają najlepiej...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ