Azalia chińska

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Azalia chińska

Post autor: piwonia »

Moją ulubioną roślinką domową jest azalia którą mam już 5 lat i kwitnie pięknie dwa razy do roku co bardzo mnie cieszy :-D
Załączniki
azalia_01.jpg
azalia_01.jpg (50.76 KiB) Przejrzano 9642 razy
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Ja swoją dostałem w tym roku, w styczniu. Większość pączków obmarzła, ale roślinka ma się dobrze. Kilka kwiatów się zachowało ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

To dość trudne kwiaty w uprawie, ale myślę że Ci się uda, życzę więc powodzenia :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Myślę, że się uda. Już wypuszcza młode listki ;)
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

azalia z "Biedronki"

Post autor: gilgall »

Kupiłam dziś w Biedronce malutką sadzonkę - chyba to jakaś miniaturka. Czy ta roślinka jest wieloletnia, czy po przekwitnięciu zamiera?

Pozdrawiam, Edyta
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Jak nie pokażesz zdjęcia, to raczej nikt tu nie pomoże ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wszystkie azalie są wieloletnie, nie wszystkie tylko nadają się do gruntu w naszych warunkach klimatycznych. Natomiast, te które które kwitną w domu, wymagają specjalnej opieki by ponownie zakwitły.
Więcej o uprawie tych ostatnich w poradniku w artykule azalia w doniczce oraz ba blogu we wpisie Azalie doniczkowe – uprawa, pielęgnacja po przekwitnięciu - polecam!
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Miałam kiedyś w domu azalie i kwitła na okrągło.
pozdrawiam Elżbieta
zuszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-28, 20:51

azalia w doniczce

Post autor: zuszka »

Ratunku!!!!!!!!!! Zimą dostałam azalię w doniczce. Pięknie kwitła na fioletowo, miała drobne, ciemnozielone listki. Po kwitnięciu NAGLE zrzuciła je wszystkie :-( Planowałam w maju wysadzić ją do ogrodu :-( Czy wiecie co jej dolega? Czy całkiem spisana na straty? :niepewny:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Oj wielka szkoda. A czy liście przez opadnięciem były całkowicie zdrowe? Jest wiele przyczyn opadania liści u azalii, np. wszelkie gwałtowne zmiany warunków uprawy (wilgotności, oświetlenia, temperatury), szara pleśń, szkodniki. :roll:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
zuszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-28, 20:51

Post autor: zuszka »

wyglądały bardzo, bardzo zdrowo...... Dlatego byłam lekko zszokowana jak opadły listki. Może dlatego, że sztucznie podpędzona do kwitnięcia zimą? A może niepotrzebnie po przekwitnięciu podlałam ja leciutko nawozem....? :roll: Leciuchno... :(
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Ja posiadam azalię szczepioną na pniu, która kwitnie już dość długo. Kupiłam ją w Biedronce. Nie nawożę jej wcale bo wiem że została porządnie podpędzona wcześniej. Kwiaty juz przekwitają i poszczególne listki też opadają ale są zdrowe, ciemno zielone. Może źle dobrałaś nawóz, albo nieodpowiada jej miejsce, w którym stoi? Moja obecnie wygląda tak
Załączniki
Azalia
Azalia
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

gosia2501 pisze:Wszystkie azalie są wieloletnie, nie wszystkie tylko nadają się do gruntu w naszych warunkach klimatycznych. Natomiast, te które które kwitną w domu, wymagają specjalnej opieki by ponownie zakwitły.
Gosiu, czy mogłabyś napisać więcej? W jaki sposób należy się nimi zajmować aby znów zakwitły? Moja już przekwita i nie bardzo wiem co z nią później począć. Dodam, że jest szczepiona na pniu.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Wiele roślin z produkcji szklarniowych po przyniesieniu do domu, często źle reaguje na domowe warunki (inne oświetlenie, temperatura, podlewanie) ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
tarasia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2011-02-08, 10:33

Post autor: tarasia »

ja kupiłam w zimie w biedronce 2 azalie kwitnące na biało. Kwiaty zrzuciły już dawno temu ale teraz urosło dużo młodziutkich listków.
teraz ciekawa jestem czy zakwitnie znowu? podobno to nie łatwa sprawa w warunkach domowych
'
ODPOWIEDZ