Awokado - ciemne plamy

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
kasia_awokado
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-13, 16:41

Awokado - ciemne plamy

Post autor: kasia_awokado »

Witam, bardzo się cieszyłam, że udało mi się wychodować piękne awokado z pestki, niestety, od jakiegoś czasu końcówki liści zaczęły czernieć i usychać. Poczytałam i doszłam do wniosku, że czas na większą doniczkę. Niestety nie za bardzo pomogło, bo pojawiły się nowe plamy, tym razem na środku liścia. Jeśli ktoś ma pomysł jak uratować drzewko, byłabym bardzo wdzięczna. Od samego początku roślinka stoi w tym samym miejscu. Z góry bardzo dziękuję!
Załączniki
20210913_162454.jpg
20210913_162544.jpg
20210913_162612.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Awokado - ciemne plamy

Post autor: Petrus »

Witaj. Twoje awokado mizernie wygląda bo jest zagłodzone (liście z objawami niedoboru potasu) Musisz je regularnie nawozić. Kup nawóz wieloskładnikowy do roślin doniczkowych i zasilaj co tydzień.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Awokado - ciemne plamy

Post autor: Krysia »

Roślina źle wygląda ponieważ nasze mieszkania nie są przeznaczone do uprawy roślin tropikalnych. Uprawa takich roślin nie należy do najłatwiejszych. Wymagana jest duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura, jak w szklarni. Moja synowa ukorzeniła wiele tych pestek i nawet dostałam w prezencie. Niestety w doniczce nie przetrwała żadna z nich. Wyglądały tak, jak twoja. Potrzebny byłby nawilżacz powietrza i zapewnienie wysokiej temperatury. Ale to jest moje zdanie. Być może ktoś ma inne doświadczenia z awokado. Pozdrawiam serdecznie.
kasia_awokado
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-13, 16:41

Re: Awokado - ciemne plamy

Post autor: kasia_awokado »

Bardzo dziękuję za rady! Pędzę po odpowiedni nawóz i mam nadzieję, że odżyje. Ostatnio, z braku lepszych pomysłów, stosowałam odżywkę compo do cytrusów i roślin egzotycznych
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Awokado - ciemne plamy

Post autor: Petrus »

Tak jak mówi Krysia to rośliny tropikalne i wymagają odpowiednich warunków. Zawsze warto poczytać skąd dana roślina pochodzi (klimat, rodzaj opadów, temperatura w ciągu roku) wtedy łatwiej uprawiać dany gatunek, ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ