Asarina

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Asarina

Post autor: ANA »

Znalazłam tę roślinę przeglądając stronkę jakiejś szkółki, czy ktoś może miał do czynienia z tym jednorocznym powojnikiem? Jaka jest w hodowli? Czy to coś z rodzaju kobei? :lol: Pozdrawiam
Raven
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-17, 15:30

Post autor: Raven »

Może trochę późno ale przyda się na następny rok :-/ Asarina to piękna roślina pnąca ,najczęściej o filetowych dzwonkowatych kwiatach,miałam też różowe ale te są trudniejsze w uzyskaniu(mało wyrosło po wysianiu).Ma delikatne liście i nie widzę podobieństwa do powojników czy kobei.Wysiewam co roku wiosną ,później przesadzam do doniczek i pod ścianę :lol: Silnie rośnie na podporach i sznurkach kwitnie obficie do mrozów,można wysiewać ze swoich nasion.Szczerze polecam :-)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Asarina

Post autor: yen22 »

Kupiłam nasionka tej rośliny i zastanawiam się czy już czas ją wysiać. Czy może ktoś z forumków to uprawiał?
Posiałam też dzisiaj mina lobata, tunberię a kobea się moczy do jutra.
Jutro mam też zamiar posiać heliotropy - tego się chyba nie moczy ? Bo ze mnie laik zupełny jeśli chodzi o sianie. :lol: :lol: :lol:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Ta asarina to pnącze i to jednoroczne, to proponuje już wysiewać, w maju bedzie co wsadzić do gruntu i na pewno zakwitnie. Tu trochę wiadomości z netu
*Wysiew nasion w lutym -marcu pod osłonami bezpośrednio do doniczek 9-12 cm średnicy po 4-5 nasion. Kiełkują po 14 -21 dniach w temperaturze 10 -20C. Na miejsce stałe wysadzać pod koniec maja. Stanowisko słoneczne, osłonięte. Gleba próchniczna umiarkowana żyzna.*
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Dziękuję bardzo, dzisiaj posieję.
A jutro muszę się udać do sąsiada, który ma spawarkę. Zamówię u niego jakieś podpory. Projekt mam w głowie, jak się uda zrealizować to wstawię fotki.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ