Araukaria

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
n1ebieski
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-03, 11:29

Araukaria

Post autor: n1ebieski »

Witam, chciałbym zasięgnąć zdania ekspertów. Mam araukarie od 8 lat, przez ten czas bardzo dobrze rosła, raz była już przesadzana do większej donicy. Niestety ostatnio stało się coś złego, nie wiem czy sparzyła się przez te czerwcowe upały (stała przy oknie), czy to przez to, że spóźniłem się z podlaniem ale totalnie opadły jej igły z dolnych "pięter". Stan na dzisiaj jest opłakany, aż mi jest przykro:

Obrazek

Czy da się ją jeszcze odratować? Czy te igły z powrotem odrosną na tych dolnych gałązkach?

Póki co ustawiłem ją bardziej w cieniu, wodę pije, górne piętro jest ładnie zielone, myślę czy by znów nie przesadzić jej do większej donicy i wymienić ziemię.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Araukaria

Post autor: Krysia »

Stan Twojej rośliny nie jest opłakany. Ona tak ma i należy to zaakceptować. Ja te dolne gałązki obcinam, bo też żółte igły już zielone niestety nie będą, tylko uschną i odpadną. Słońca nie lubi. Moja stoi w niewielkiej odległości od okna, ale nie padają na nią promienie słoneczne. Przesadzić możesz, chociaż araukarie nie wymagają częstego przesadzania, bo ich system korzeniowy rozrasta się powoli. Odpowiednie podłoże to ziemia do iglaków. Pozdrawiam serdecznie :).
Załączniki
moja araukaria ma 14 lat, jest łysa od dołu, ale i tak ją kocham :)
moja araukaria ma 14 lat, jest łysa od dołu, ale i tak ją kocham :)
P2000091.JPG
ODPOWIEDZ