Aranżacja tarasu

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
bejata_90
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-08, 14:07

Aranżacja tarasu

Post autor: bejata_90 »

Wszyscy tu piszecie o balkonach, a gdzie wątek poświęcony tarasom? bo ja w związku Czy z tym mam właśnie pytanko. Czy na tarasie można położyć płyty tarasowe czy wystarczy jakiś powiedzmy zwykły beton? Bo płyty zdecydowanie lepiej wyglądają, ale z kolei beton jest tańszy. A kostka brukowa to już chyba ogólnie odpada.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ależ możemy podyskutować o tarasie, myślę, że możesz sobie położyć zarówno płyty tarasowe jak i zrobić wylewkę z betonu. Wszystko zależy od Twojego gustu.
dyziunio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-22, 09:22

Czym obsadzić taki taras?

Post autor: dyziunio »

Witam

Proszę o pomoc co można zrobić z bokami tarasu zbudowanego z płyt betonowych z kwadratowymi otworami. Chciałbym to czymś obasadzić, aby ten beton był zakryty i w miarę szybko rosło. Dodam jeszcze, że ścianki tego tarasu robię z czerwonych gazonów stawianych naprzemian i będą one też obsadzone kwiatami i inną roślinnością

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Na pionowych ściankach tarasu najlepiej sprawdzą Ci się rośliny skalniakowe jak floksy szydlaste w różnych kolorach ,rojniki wszystkie rośliny ,które sadzimy na skalniaku .Zajrzyj do tego wątku
skalniak-z-rozpaczy-vt190,60.htm
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Takie kratki można bardzo fajnie obsadzić właśnie roślinami skalniakowymi, które nie potrzebują dużej ilości ziemi i wody. Do takich roślinek należą rojniki, rozchodniki, floksy ale także dobrym kwiatkiem będzie karmik ościsty, który rozrastając się zakryje całkowicie beton. Można też posadzić kępki trawy ozdobnej np. kostrzewy. Z kwitnących nadawała by się lewizja na bardziej stromym miejscu, tylko ona potrzebuje na zimę okrycia. Przeglądnij jeszcze na forum dział skalniaki.
ODPOWIEDZ