Ałycza

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
ciernisty
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-19, 00:31

Ałycza

Post autor: ciernisty »

Jestem na etapie projektowania żywopłotu. Na ten cel przewiduję śliwę wiśniową jako podstawę odgradzającą granice. Do wyboru z własnych posuzkiwań zaanonsowałem:

- śliwa wiśniowa NIGRA
- śliwa wiśniowa ZŁOTY OBŁOK
- śliwa wiśniowa WOODY
- śliwa wiśniowa AŁYCZA
- śliwa wiśniowa Trailblazer (hollywood)

Mam zamiar zbudować naturalny płot o szerokości do 80 cm max ale gęsty. Wysoki. I teraz moje pytania do Was drodzy forumowicze:

1. Jaki przewidujecie rozstaw sadzonek na 1 m długości aby płot był zwarty choć niekoniecznie wielce szeroki?
2. Czy śliwy wiśniowe o liściach brązowawych rosną równie szybko co "podstawowa" AŁYCZA z zielonymi liściami?
3. Które z w\w mają największy przyrost i tutaj w miarę możliwości bardzo Was proszę o jakieś informacje..
4. Czy sadzenie ich obok siebie nie jest przeszkodą?
5. Które z w\w faktycznie są najmniej owocujące, a które owocują obficie? Jakie są Wasze doświadczenia?
6. Jak wygląda wyiew tych śliw z pestek :-) ? Może ktoś wie..
7. Czy ktoś z Was zna namiar na zakup sadzonek nie większych niż 80 cm? Jeżeli tak to w jakich cenach i ilościach? Jestem zainteresowany 200 - 400 sztukami.
8. Kiedy wsadzić je do ziemi wiosną, a kiedy jesienią? Czy gdybym rozwiązał swoje wątpliwości jeszcze teraz to czy sadzić czy czekać do jesieni?

Którą wybrać na żywopłot? Gdzie je pozyskać? Jak dbać? Co o nich powiecie ciekawego? :-)
ODPOWIEDZ