Aloe aristata -aloes ościsty.

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Aloe aristata -aloes ościsty.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Właśnie odkryłam nazwę tego aloesu ,który latem podarowała mi koleżanka. U niej pięknie kwitnie od kilku lat ,mam nadzieję ,że i ja się doczekam kwiatów. W dużej donicy jest ich kilka i mimo moich protestów ,dostałam je wszystkie (jak zawsze potem ,a nawet i teraz jest problem miejsca :lol: ). Roślina miała bardzo mokrą ziemię ,gdyż stała na deszczu ,postanowiłam ją więc przesuszyć i tak naprawdę w dobrej wierze przez kilka tygodni go nie podlewałam .Jakiś tydzień temu zauważyłam mocno ciemniejące liście , więc podlałam go trochę i spytałam koleżanki ,jak często go podlewa. Jakież było moje zdziwienie ,kiedy usłyszałam ,że aloes stojący na tarasie pod markizą ,podlewa latem codziennie ,w chłodniejsze dni 1 raz w tygodniu. Do tej pory byłam pewna ,że kaktusy i sukulenty podlewa się rzadziej , a drzewiaste aloesy z mojego dzieciństwa miały zawsze suchą ziemię w donicy ,zresztą aloes mojej mamy też . Podlewanie jednak poskutkowało i brunatny kolor z liści mojego aloesu znikł :orany: . To samo powtórzyło się z małą ,zabiedzoną przeze mnie szczepką aloesu drzewiastego -po częstszych podlewaniach zazielenił się .

Czy ktoś z Was ma aloesa ościstego i może fotki z jego kwiatkami . Chętnie poczytam też o radach i sugestiach ,jak najlepiej zadbać o niego :) .
Dla przypomnienia : tak wygląda mój aloes ościsty. Podobno nie ma tych wszystkich właściwości leczniczych co odmiany bardziej popularne, co Wy na to ? ,bo w internecie na razie nie znalazłam informacji na ten temat .
Dla przypomnienia : tak wygląda mój aloes ościsty. Podobno nie ma tych wszystkich właściwości leczniczych co odmiany bardziej popularne, co Wy na to ? ,bo w internecie na razie nie znalazłam informacji na ten temat .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Aloe aristata -aloes ościsty.

Post autor: Danka »

Gosiu wszystkie kaktusy i im podobne nie lubią zbyt mokrego podłoża. Więc lepiej sucho niż mokro.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Aloe aristata -aloes ościsty.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu ,też tak myślałam ,ale ten jest jakimś wyjątkiem :mrgreen: , kiedy miał porządnie mokrą ziemię po deszczu ,wyglądał lepiej ,niż kiedy go troszkę przesuszyłam :oczami:.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Aloe aristata -aloes ościsty.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Danusiu ,też tak myślałam ,ale ten jest jakimś wyjątkiem :mrgreen: , kiedy miał porządnie mokrą ziemię po deszczu ,wyglądał lepiej ,niż kiedy go troszkę przesuszyłam :oczami:.
Gosiu po ciepłym deszczu większość kwiatów wygląda lepiej niż po podlewaniu ;-)
A tu link do uprawy aloesu napisany prze Petrusa

http://kwiaty-ogrody.pl/rosliny-doniczk ... ristata-2/
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Aloe aristata -aloes ościsty.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu,może on ściemniał więc od słońca. U koleżanki zimuje na tarasie, pewnie dlatego jej kwitnie .
Masz rację ,muszę uważać z podlewaniem :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ