Aktinidia - uprawa, pielęgnacja, odmiany

Wszystko o roślinach pnących, zastosowanie, wymagania i problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dzięki Zbyleg. ta widoczna doniczka, to w rzeczywistości tylko osłona z doniczki (bez dna), zabezpieczenie. Jest już w ziemi, więc muszę ją na zimę "opatulić". Trochę mi już zapał i sympatia do actinidii uleciały po tym, co mi napisałeś. Specjalnie zwracałam uwagę na to, żeby to była roślinka obupłciowa, więc ewidentnie wpuszczona zostałam w kanał, a ponieważ nie tryskałam wiedzą, to byłam łatwym klientem. Trudno. Jak będzie okazja, to może do tej mojej dziewczynki dokupię chłopczyka. Zobaczę.
Dzięki Zbyleg.
Pozdrawiam
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
zbyleg
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2011-04-14, 21:39

Post autor: zbyleg »

JaDorka pisze:Dzięki Zbyleg. ta widoczna doniczka, to w rzeczywistości tylko osłona z doniczki (bez dna), zabezpieczenie. Jest już w ziemi, więc muszę ją na zimę "opatulić". Trochę mi już zapał i sympatia do actinidii uleciały po tym, co mi napisałeś. Specjalnie zwracałam uwagę na to, żeby to była roślinka obupłciowa, więc ewidentnie wpuszczona zostałam w kanał, a ponieważ nie tryskałam wiedzą, to byłam łatwym klientem. Trudno. Jak będzie okazja, to może do tej mojej dziewczynki dokupię chłopczyka. Zobaczę.
Dzięki Zbyleg.
Pozdrawiam
Nie załamuj się dziewczyno ;-) Niech sobie roślinka rośnie, a w przyszłym roku powie Ci kim jest. Ma ten plus, że nie choruje - w uprawie jest bezproblemowa. Tylko pamiętaj o podlewaniu i żeby nie stała tam gdzie mocno wieje ;-)
A co chodzi obupłciowości aktinidii to i tak praktycy zalecają sadzenie obok tych odmian jeszcze dodatkowo chłopaka :]
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Cieszę się razem z Tobą. :rotfl:
ODPOWIEDZ