agrowłóknina - jak zabić chwasty

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

agrowłóknina - jak zabić chwasty

Post autor: maniaW »

Mój ogródek był pozostawiony przez kilka miesięcy bez opieki (zdrówko wysiadło ). Wyrosła bujna trawa i inne zielska :zalamany: . Kupiłam brunatną agrowłókninę - taką do wyściełania. Przeczytałam w opisie że po rozłożeniu należy posypać korą lub innym materiałem, bo słońce ją zniszczy...
Na razie chcę ją użyć, by pozbyć się chwastów. Ile czasu ogródek ma być przykryty, żeby chwasty zdechły i czy trzeba posypywać korą?
Pozdrawiam
Maria

PS. Nie mając dostępu do komputera, chciałam sobie od czasu do czasu poczytać PoradnikOgrodniczy .pl na telefonie; niestety gdy otwierałam stronę, natychmiast pojawiał się komunikat: "Chcesz aby Twój ogród był piękny i zdrowy... itd Zapisz się na darmowe porady" Mimo wielu prób ani razu nie udało mi się nic przeczytać. Próby wpisania imienia i adresu też bez powodzenia - rubryczki znikały
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: agrowłóknina - jak zabić chwasty

Post autor: maniaW »

Czy przed wyłożeniem agro ziemię przekopać - w dalszym ciągu pytanie dotyczy pozbycia się chwastów, głównie trawy, bo podagrycznik i inne skutecznie wypleniłam rok temu przy pomocy proelium :mrgreen: To wspaniały srodek - dziękuję za podpowiedź. Niestety w tym roku było za późno na taką "kurację", bo chwasty powinny być "w rozkwicie"
m
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: agrowłóknina - jak zabić chwasty

Post autor: Petrus »

Witaj, jeżeli chwasty są wysokie to trochę czasu minie kiedy obumrą jak przykryjesz je agrotkaniną. Lepiej usunąć całkowicie chwasty (ręcznie, za pomocą oprysku albo bardzo niskiego skoszenia) i wtedy rozłożyć agrowłókninę lub agrotkaninę. Wtedy powierzchnia będzie w miarę płaska i będzie to 'wyglądało' potem możesz wysypać korę.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: agrowłóknina - jak zabić chwasty

Post autor: maniaW »

Czy kora na agrowłókninie jest niezbędna, czy tylko spełnia rolę dekoracyjną. Zamierzam na grządkach posadzić sałatę, pomidory.

Przy okazji, pomidory prawie mi się udały. Mimo deszczowego lata obrodziły niesamowicie i dłuższy czas nie poddawały się zarazie ziemniaczanej- to była odmiana AVIZO. Gdybym się nie zagapiła i w porę zerwał lub chociaż oberwała kilka pędów na które zaczął wchodzić grzyb, to miałabym po kilka kg z krzaka, a tak sporo trzeba było wyrzucić.
:cry: m
ODPOWIEDZ