A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Edytko a ja miałam dziś dzień gospodarczy.Rano do centrum a od 12 walka w mieszkaniu i też jestem narobiona po kokardę.Jutro z palmą a "po" na działeczkę.Posiać nasionka i zasadzić mieczyki + różę ,którą dziś kupiłam po przecenie.Jest pięknie śnieżnobiała wielkokwiatowa.Uwielbiam takie a białej jeszcze nie mam.
O matko jak ja już nie mogę się doczekać tych kwitnących roślin na mojej działeczce.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: OLAOSKA »

Witaj
Do nas też jeże zaglądają ,ale głównie pod koniec lata .Jak zrobisz domek dla jeża ,to wklej zdjęcie koniecznie.
Piękne masz kompozycje donicowe -podziwiam.
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam.
Olu!!! oczywiście jak zrobię domek dla jeża to umieszczę w wątku fotkę. Cieszę się bardzo, że podoba Ci się mój ogródek ale nie zdziw się jak zrobię nowe zdjęcia.....bo znów zaszła zmiana. Niestety dziś po południu padało więc nie zrobiłam zdjęć. Zobaczymy jutro. Jak się uda to pokażę.

Wybrałam już miejsce na ustawienie domku dla jeża to mi podpowiecie (mam nadzieję) czy dobre. A tak na bieżąco to powiem Wam, że pierwszy raz zdobyłam się na wykonanie palmy wielkanocnej własnoręcznie. Zawsze kupowałam wybierając najładniejszą z tych co były w sklepie a teraz stwierdziłam, że tyle roślin różnych jest w ogrodzie, że można spróbować. Oto moja pierwsza w życiu palma:
Załączniki
palma_mala.jpg
ja_i_palma_mala.jpg
Mam nadzieję, że się Wam podoba. Nawet mój mąż wybredny powiedział, że mi wyszła:)
Mam nadzieję, że się Wam podoba. Nawet mój mąż wybredny powiedział, że mi wyszła:)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Iga51 »

Wyszła, to mało powiedziane. Jest prześliczna !!! :padam: I to wszystko z ogrodowych roślin? Brawo :hurra:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Elzbieta M »

Edytko , pięknie sie prezentuje twoja palma. Jakbyś juz doświadczenie miała i niejedną zrobiła , a ona - pierwsza. Ciekawa jestem domku dla jeża. Chciałabym zachęcić go do zamieszkania u mnie. Kiedyś spacerowały drogą przy dziełce , ale mój psiak ich nie cierpiał - i atakował ( a potem sam cierpiał). Tak że dla ich bezpieczeństwa nie chciałam , aby zaglądały na działkę. Teraz mogę przygarnąć
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Danka »

Nie tylko palma ładna. Miło Cię zobaczyć Edytko :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: malina »

Edyto -piękna palma.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Edytko palma jest cudowna jakbyś kurs florystyczny wcześniej zrobiła.
Bardzo szczerze gratuluję.Możesz być z siebie dumna.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Bardzo Wam kochane dziękuję za uznanie. Myślę, że każda z Was ma dar dobierania koloru bo ogrody macie piękne i zadbane. Fajnie usłyszeć, że człowiekowi coś ładnego udało się zrobić. Jeszcze raz dzięki :-)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: goja.k »

W następnym roku jak córa będzie miała konkurs palm w szkole to się do ciebie zgłoszę o radę. MOje dziecko jest tak wymagające, że mysi we wszystkich konkursach uczestniczyć. A ty się mamo męcz! :zawstydzony:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: rafaloku »

Edytko, brawo! Jak wczoraj patrzyłem na palmy jakie ludzie mieli w kościele, to żadna nie była taka piękna jak Twoja. Akurat w mojej dzielnicy jakoś tak ludzie nie przywiązują do tego dużej wagi. Dominowały gotowce sklepowe z suszu, a własnej roboty to najczęściej związane kilka gałązek bazi i bukszpanu lub coś podobnego. Z tak bogatą i wspaniale wykonaną palmą zrobiła byś tu furorę! :super:
Rafał
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam wszystkich ogrodników bardzo serdecznie. Na wstępie dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za słowa uznania dla mojej- pierwszej w życiu zrobionej własnoręcznie i z własnych materiałów ogrodowych- palmie wielkanocnej. Niestety, w związku z tym, że była z żywych magnolii i stokrotek to te elementy już dziś padły :przestraszony: (to było wiadome, że tak się stanie). Wyciągnę je i włożę na Wielką Niedzielę świeże. A teraz do niedzieli będzie zielona z wrzoścem, bo ten się ładnie trzyma.
Dzięki Waszym eh... i ah...na temat tej palmy postanowiłam, że już zawsze będzie z żywych kwiatów i co roku inaczej ustrojona. A może Was kochani zaszczepiłam pomysłem??? :oczami: Fajnie byłoby zobaczyć co roku palmę z innego regionu kraju i tyle nas jest, że byłoby co oglądać. Przemyślcie ten temat a ja (jak będziecie potrzebować oczywiście ) to pomogę podpowiedzią w realizacji i doborze roślin oraz wykonaniu technicznym. :hyhy:
Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i mieliście rację, jak się tu zapisywałam, mówiąc, że tu dużo dobrych i miłych ludzi spotkam.
DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM, ŻE TU JESTEŚCIE I KAŻDY DAJE DRUGIEMU TYLE DOBRA I CIEPŁA, ŻE CHCE SIĘ ŻYĆ :padam: :padam: :padam: - MI W KAŻDYM RAZIE NA PEWNO.
Życzę miłego dnia i przyjemnych przygotowań do świąt. Edyta
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Danka »

Bo to jest nasza ogrodnicza rodzina :hyhy:
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Mirabela »

Z zapałem zabrałaś się za upiększanie ogrodu. Ciekawe nasadzenia masz. Nie widzę miejsca przeznaczonego dla krzewu z owocem jadalnym. Mam na myśli Świdośliwę. Polecam Edytko. Może skusicie się na "jabłonkę jednego pędu". Są to nie wysokie drzewka i dosłownie jeden pęd oblepiony jabłkami. Dużo miejsca nie zajmuje. Może ze dwa krzaczki borówki amerykańskiej, która wcześnie wchodzi w owocowanie. Temat do przemyślenia. Jeśli są dzieciaczki to jak najbardziej wskazane mieć swój owoc, który w sprzedaży jest dość drogi. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Mirko !!!
Może na zdjęciach słabo widać ale ja borówek amerykańskich mam 4 krzewy ponad 7 letnie. Za drzewka owocowe się kiedyś brałam ale trzeba je pryskać i mi nie wychodziło to zajęcie z tymi drzewkami. Popadały potem od chorób. Brzoskwinia z kędzierzawości, czereśnia też, śliwka od mszyc a wisienki na jakąś plamistość. Odechciało mi się owocowych drzew. :( Teraz czas poświęcam na upiększanie ogrodu i drobne owoce letnie poziomki i te kochane przez nas wszystkich borówki. Pozdrawiam serdecznie. Edyta
Załączniki
borówki amer i cytryniec chiński.jpg
tu z lewej trochę widać krzak borówki
tu z lewej trochę widać krzak borówki
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
ODPOWIEDZ