A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Iga51 »

Edytko, piękny ogródek i z przodu i z tyłu. Fantastyczne masz roślinki. Jak na te porę roku, to u Ciebie jest ślicznie. :padam:
Jak pisałam poprzedni post, to było tylko jedno zdjęcie . Potem dopiero pojawiały się następne.
Krokusiki w trawie uwielbiam. Mogłabym mieć ich pełno.
U Ciebie jest dużo cieplej niż u mnie. Wszystko już Ci pięknie powychodziło i chociażby hiacynty już rozwinięte. Ja moje dopiero wczoraj zauważyłam. Ledwo wychodzą. :oczami:
Altanka przy otwartym tarasie, świetny pomysł.
A działeczka wygląda na większą niż napisałaś. To znaczy, że dobrze rozplanowałaś swoje nasadzenia. :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Danka »

Edytko, masz się czym chwalić. Z przyjemnością zapoznałam się z twoim ogródkiem. A ten krzew to chyba kiścień.
Obrazek
Bardzo ładny dorodny krzak :mrgreen:
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Elza: tak ta pani co na dniach zakwitnie to moja ulubiona magnolia (Margolcia ją nazywam). Chyba oprócz tuj ona jedyna nie była przesadzana. Już pisałam na początku, że ogród zakładałam metodą prób i błędów. Moja sąsiadka się dziwiła, że po tylu przeprowadzkach te rośliny jeszcze żyją :zdziwko: Ale widocznie mnie kochają :hyhy:
Igo: dzięki za docenienie moich starań ogrodowych. Ja staram się kupować rośliny w mini rozmiarach, żeby mieć dużo i różnych. Jeszcze nie wszystko pokazałam na zdjęciach. W środę zrobię może więcej i bliżej roślinek bo takie sobie te zdjęcia wyszły. A co do położenia w naszym kraju to niestety Ty na północy dużo dalej ode mnie więc jak u mnie hiacynty przekwitną to Ty się nimi dopiero będziesz cieszyć. Ale warto dla zapachu trochę poczekać prawda ?
Danusiu: dzięki za podpowiedż. Rzeczywiście tak się nazywa wypadło mi z pamięci :wstyd:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
qrystyna216
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2014-02-22, 22:37

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: qrystyna216 »

Widać, że wszystko przemyślane i dopracowane. :super:
pozdrawiam, qrystyna216
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Dziękuję Krysiu za uznanie. Jeszcze przedstawię zdjęcie mojego ciemiernika. Mam tylko białą odmianę. Odkąd zaczęłam go na wiosnę podlewać nawozem do kwitnących roślin to się lubi odwdzięczyć. Sami zobaczcie:

-- Ostatnio dodano 2014-03-24, 15:41 --
Iga51 pisze:Ślicznie Edytko, a z lewej strony furtki? Podobnie? Pokaż jak tam zrobiłaś. Czy ogródek masz tylko przed domem, czy z tyłu też?
Co do przodu domu z lewej strony furtki nie ma ogrodu tylko wyłożony kostką brukową podjazd do garażu :( Nie da się w prawdzie kopać ale wsadzam kwiaty w donicach adekwatnie do sezonu. Obecnie mam takie donice na stelażu ok 70 cm wysokości a w nich takie kompozycje jak na zdjęciu co schodek przy drzwiach wejściowych widać (chyba 4 z kolei)
Załączniki
Fajna kępka się rozrosła ale chciałabym jeszcze w innym kolorze je mieć...marzenie....
Fajna kępka się rozrosła ale chciałabym jeszcze w innym kolorze je mieć...marzenie....
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Iga51 »

Piękny okaz ciemiernika Edytko. Rozrośnięty w ładną kępkę. Liście zieloniutkie, nieźle przezimował i pięknie kwitnie.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: lilia0405 »

Edytko bardzo ładny ogród, z przyjemnością będę zaglądać. Z tym przesadzaniem to każda z nas tak ma, szukamy dla naszych roślin optymalnego miejsca.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Ciemiernik Iguś jest OK, ale mahonia za nim taka rozlazła się zrobiła. Nie wiem czy ją można ciąć żeby się zagęściła - jak :zdziwko: myślicie? Łyse ma łodygi tylko na końcach parę liści i na szczęście będzie kwitła bo nabrzmiałe ma pąki :zdziwko:
A co do przesadzania to już nie wiem ile razy sobie mówiłam, że dość niech rośnie i od nowu przesadzałam :przestraszony:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Zenia »

Wow...ale piękny ogródeczek i tyle już nasadzeń. Wszystko z gustem zaplanowane i moje ulubione ciemierniki. :D . Co do przesadzania...my tu tak wszystkie. ;) Nie wyobrażam sobie ogródka bez tej czynności... :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Petrus »

Witaj. Również podziwiam Twój ogród. Bardzo ładny. Z trawek widzę, że masz turzyce o ile się nie mylę ;-) Kiścień też ciekawy, rzadko je widuje u ludzi w ogrodach, może masz odmianę 'Rainbow' :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Bettiw »

Jakoś nie dopatrzyłam, czy nie pisałaś ile arów ma ogródek? ten przed domem jest chyba mniejszy? i przed bramką jeszcze zagospodarowany teren od strony chodnika? dobrze widzę? Faktycznie widać, że z dużą starannością dobierasz rośliny, nic dziwnego, że ciągle szukasz dla nich lepszego miejsca i stąd to przesadzanie, myślę że z dużą starannością przesadzasz i dlatego ładnie się przyjmują, a poza tym znajdujesz lepsze dla nich miejsce to jak nie mają być szczęśliwe, bardzo podoba mi się kępka z hiacyntów, wiosenne kwiaty krótko kwitną, a taki mocny akcent kolorystyczny przyciąga wzrok. Przybyła do naszego grona następna zapalona ogrodniczka i oby tak dalej. Pozdrawiam. Beata
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Piotrze nie wiem jaka to odmiana. Jak przestanie padać to pójdę na zaplecze i może obrazek z nazwą znajdę ale nie obiecuję. Niestety mam pewną wadę: jak mi coś przez 2-3 lata nie rośnie wywalam i sadzę coś nowego.... :wstyd: Tym sposobem pozbyłam już się kilkunastu roślin a teraz żałuje bo mogłam być bardziej cierpliwa. Kiścień też by wyleciał ale w tym miejscu gdzie go przesadziłam mu lepiej jak widać. Nie cierpię roślin, które wiecznie trzeba pryskać i skakać non stop przy nich. Przecież jest mnóstwo wytrzymałych a i robal ich nie tyka :)
Witaj Beatko w moim ogrodzie. Ma 0,5 ara z przodu nawet niecałe a z tyłu szeregowca jest ok. 2,5 ara może.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Elzbieta M »

W sumie 3 ary , to juz coś można posadzić - nieźle jak na szergówkę
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: goja.k »

Ogródek robi wrażenie jest śliczny, czekam na zdjęcia wiosenne pełne jasnej zieleni. A to już niebawem pogoda sprzyja, deszcz pada... Pozdrawiam ciepło :D
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: katy222 »

Twój ogródek robi wrażenie,bardzo mi przypadł go gustu.
A na Avatarku to
Twoje zdjęcie? Jeśłi tak, to nie tylko ogród masz bardzo ładny :)
ODPOWIEDZ