a na mojej działce...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: a na mojej działce...

Post autor: elza »

Gosieńko,zamieść zdjęcie tego miejsca ujmując bałagan sąsiadki.pomyślę.Na bałagan mego sąsiada już wymyśliłam to może i u ciebie coś da się zorganizować.Czekam.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

Elza specjalnie dla Ciebie zdjęcie zakątku do zagospodarowania, wszystkie pomysły mile widziane:)
Załączniki
Zdjęcie0650.jpg
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

Na deser ... dzisiejsze zbiory, w załączeniu opakowanie z nasionkami i to co z nich powstało, hmmm... jak na moje oko to nie ma ani jednej dyni z tych pokazanych na obrazku, ale to nic i tak się cieszę że coś urosło:) posiałam 9 nasion a zebrałam póki co 26sztuk różnych dyń ozdobnych. Będzie jeszcze z 10sztuk z tego co dzisiaj liczyłam, bo ciągle kwitnie i zawiązuje nowe owoce. Większość dyniek ma już właścicieli, zostały mi tylko zdjęcia :(
Załączniki
nasionka
nasionka
zbiory:)
zbiory:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: a na mojej działce...

Post autor: rafaloku »

Bardzo ciekawe są te dynie dwukolorowe, jeszcze takich nie widziałem. One takie barwy mają same z siebie, czy od czegoś to zależy?
Rafał
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

hmmmm dobre pytanie Rafale, te żółte podłużne też na początku były dwukolorowe z czasem jak rosły ubywało koloru zielonego i tylko na spodzie są małe fragmenty zieleni , ale te małe są bardziej okrągłe i już większe rosnąć nie chciały wiec je zerwałam i już. Wydaje mi się że to jednak cecha odmiany.
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: a na mojej działce...

Post autor: elza »

Jestem Gosiu,kawałek na focie obejrzałam i pierwsze co i się nasuwa to zrobione własnoręcznie donice ze starych przedmiotów,które się okłada szmatami namoczonymi w zaprawie.Na forum i w necie znajdziesz jak to zrobić.Wysiłkiem tu jest tylko wymieszanie zaprawy klejowej.Fajnie by się one komponowały z kostką,która jest na obrzeżu.W nich mogłabyś posadzić różne rośliny.Z tyłu wyższe,żeby zasłonić ten bałagan a z przodu coś niższego.To moja pierwsza myśl.
Obiecuję,że kopiąc dziś dalej na działce będę myślała o innych rozwiązaniach.Aaaaaa i jeszcze jeden pomysł.
Moglibyście na złomowcu(tak jak ja do powojnika-fota w moim wątku-post czerwiec albo lipiec) kupić kratę z drutu 6-8mm nawiercić ten cement w odpowiednich miejscach wsadzić,zalać i przy niej puścić w większej skrzyni jakieś pnącze.Nie wiem czy dobrze pamiętam,ale chyba powojniki można uprawiać w donicach.Reszta pomysłów o ile mi się nasuną wpiszę potem.
Pozdrawiam cię serdecznie i dziękuję za poparcie w moim wątku.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: a na mojej działce...

Post autor: Agnieszka123 »

Tak się zastanawiam Gosiu, czy ten beton jest bardzo gruby? Myśmy mieli starą wannę zamurowaną, kiedy odbiliśmy "obudowę" okazało się, że pod wanną jest wylany beton, ale M wziął Boscha z udarem i kiedy się wkuł w ten beton okazało się, że się pokruszył, bo był wylany na poukładanych cegłach. Sprawdzaliście grubość tego betonu?
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

Agnieszko nie mam pojęcia jakiej jest grubości ten beton ale obawiam się że może tam być ukryte szambo, bo póki co nigdzie na nie nie trafiliśmy, a poprzedni właściciel też dokładnie nie potrafił określić gdzie ono jest bo działkę miał po ojcu a wcześniej się nią nie interesował, ojciec zmarł i teraz nikt nic nie wie:( jeszcze muszę popytać sąsiadów starszych wiekiem może coś będą wiedzieli. Ale jak się okaże że tam nie ma szamba to sama własnoręcznie, choćbym miała tydzień spędzić na działce usunę ten okropny beton:) A jeśli nie będę mogła go ruszyć to pomyślę chyba o jakichś donicach, ale chyba jednak drewnianych. Elza te robione własnoręcznie są super, naoglądałam się ich tu na forum całe mnóstwo i myślę że poradziłabym sobie, ale już widziałam minę mężosława mego który na samą myśl o kolejnych moich robótkach ręcznych ma gęsią skórkę, bo trzeba Wam wiedzieć że swojego czasu zachorowałam na decoupage i przerabiałam wszystko co wpadło mi w ręce:)
Bardzo mi się podoba taka naturalna donica , czyli dość długi pień - najlepiej brzózka, położony wzdłuż w środku wydrążony i tam posadzone różne kolorowe kwiatki, wtedy musiałabym kupić ze 2 takie ścianki drewniane zasłaniające sąsiadów, z przodu taka pieńko-donica , kilka traw ozdobnych wkoło i byłoby git:) hmmm.... tylko skąd tu wytrzasnąć taki pieniek?....
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

O taką donicę mi chodzi właśnie, co sądzicie?
stylowi_pl_design_drewniana-donica_11807709.jpg
stylowi_pl_design_drewniana-donica_11807709.jpg (39.04 KiB) Przejrzano 2288 razy
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: a na mojej działce...

Post autor: Agnieszka123 »

No jest ok, ale masz rację z brzózki byłaby super. Z przodu w poziomie do mniejszych kwiatków, a pod siatką mogłyby być ze stojących w pionie pieńków wysokości ok 50 cm wydrążone w środku do wyższych roślinek. Może trzeba odwiedzić jakiś tartak i potargować się trochę, widziałam na tartakach brzozowe bale. Przy okazji może udałoby się skubnąć jakąś korę, czy zrębki. Tartaki są skarbnicą materiału do ogrodu :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: a na mojej działce...

Post autor: mmmm5 »

Ta donica z pnia cudo !!!! Mam kilka pni lezących po kilka lat zaraz obejrze czy nie bardzo zbutwiałe i zaczynam dłubać przy mojej pracowitości do wiosny skończę i bedzie w sam raz na nowe jednoroczne.Dzieki za podsuniecie pomysły b.b. mi sie podoba :super: :super: :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: a na mojej działce...

Post autor: Agnieszka123 »

Powiem Ci Marysiu, że jak pnie nieco zbutwiałe, to nawet lepiej (byle się nie rozsypywały), bo łatwiej żłobić. Mój pieniek jest w środku spróchniały do samego dołu, ale woda z wilgotnej ziemi tak go zakonserwowała, że trzyma się już kilka lat. Ale gdyby taki kwietnik służył krócej, to też warto. Płomyki super wyglądają w takich naturalnych, niskich ozdobach :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

hihihihhi cieszę się Marysiu że stałam się inspiracją do pracy twórczej i zazdroszczę tych pieńków:) Jak masz ich za dużo to wyślij mi jeden DHLem co? hihihihihihi
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: a na mojej działce...

Post autor: mmmm5 »

W najblizszym czasie sie przejdę i zrobię fotografie to mi doradzisz jak dłubać !!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: a na mojej działce...

Post autor: goskamaja »

Nie ma sprawy ,może coś razem wymyślimy:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
ODPOWIEDZ