4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: tadek »

Mamy 17 marca 2013r, za cztery dni nastąpi kalendarzowy pierwszy dzień wiosny...
Z tej okazji tworzę nowy wątek w którym pokażę Wam ogródek cioci Oli.
:zawstydzony: Dzisiaj zamieszczam pierwsze fotografie przedstawiające zimowo - wiosenny ogród, oraz kwiatki które goszczą obecnie w mieszkaniu mojej cioci.

Zacznę od kwiatków z domu:
Storczyk stojący na południowym oknie
Storczyk stojący na południowym oknie
Żonkile w kuflu
Żonkile w kuflu
Tulipany papuzie
Tulipany papuzie
To nie są wszystkie kwiatki mieszkające z moją ciocią.
Abym miał co pokazywać, będę odsłaniać je po kolei.

A tym czasem jak i u innych użytkowników forum, również i u mojej cioci widać już kiełkujące roślinki...
Zaprezentowane na poniższej fotografii.
Patrząc na powyższy kolaż nie możemy mieć wątpliwości. Wiosna nadchodzi!
Patrząc na powyższy kolaż nie możemy mieć wątpliwości. Wiosna nadchodzi!
Pąki nie tylko drzew, &quot;puszą&quot; się do coraz cieplejszego słoneczka...<br />Na zdjęciu gałązka magnolii.
Pąki nie tylko drzew, "puszą" się do coraz cieplejszego słoneczka...
Na zdjęciu gałązka magnolii.
Na rododendronie widać zimowe, zamarznięte w sople &quot;łzy&quot;, które również ogłaszają zbliżająca się wiosnę...
Na rododendronie widać zimowe, zamarznięte w sople "łzy", które również ogłaszają zbliżająca się wiosnę...
Forsycja czekająca na wiosnę, aby &quot;wybuchnąć&quot; zółtym kwieciem
Forsycja czekająca na wiosnę, aby "wybuchnąć" zółtym kwieciem
Również Azalie już nie sposób poskromić...
Również Azalie już nie sposób poskromić...
Powyższy wstęp jest niczym do tego co cię dzieje na tym ogródku...
Wszystkie cuda i drzemiące tam tajemnice będę po trochu wam odsłaniał.

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: lilia0405 »

Tadziu po pierwszych fotkach zrobiło mi się cieplo :-) tak wiosennie, ale te kolejne z oznakami zimy ;-) Ciekawe czy tym pączkom te ostatnie mrozy nie zaszkodzą jestem bardzo ciekawa.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: tadek »

Lilu, zima w Poznaniu wściekła się... :zalamany:
W tej chwili zaczął padać solidnie śnieg, ma padać całą noc...
:przestraszony: Beznadzieja! - wiosny nie będzie.

Będę podpatrywacz pąki, napiszę w wkrótce co się z nimi dzieje. Mam nadzieję że nie odmarzną i przez to nie odpadną. Ale patrząc na pogodę, można się wszystkiego spodziewać.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: lilia0405 »

tadek pisze::przestraszony: Beznadzieja! - wiosny nie będzie.
Kiedyś będzie :lol: ale kiedy to tylko bóg wie :orany:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze:
tadek pisze::przestraszony: Beznadzieja! - wiosny nie będzie.
Kiedyś będzie :lol: ale kiedy to tylko bóg wie :orany:
Święte słowa. U mnie znowu biało jakby był początek zimy :shock: Tadku, a ogródek cioci Oli ciekawie prezentujesz :-D
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: ewa12 »

Piękny storczyk ,bardzo je lubię ,ale serca do tych kwiatów ,a raczej ręki nie mam jak przekwitnie to już koniec,więc najczęściej kupuję na prezent :-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

21 MARCA 2013r. - 1 DZIEŃ WIOSNY

Post autor: tadek »

.
Chmmmy :zdziwko: pierwszy dzień baaaaaaaaardzo wiosennej wiosny, chyba zimowej wiosny.

Ale zanim przejdę do tego problemu, zacytuję fragment książki Arkadego Fiedlera - Zdobywamy Amazonkę.
Fragment ten dedykuję Ewuni która lubi storczyki.
Poniżej cytuję fragment książki A. Fiedlera Zdobywamy Amazonkę
Prowadził mnie Indianin ze szczepu Kampa ścieżką przez las. Wracaliśmy do domu nad rzeką Ucayali. Nie wiadomo było, ile jeszcze drogi, a tu słońce coraz niżej świeciło przez gąszcz drzew, lian i klujących olbrzymich bromelii. Nagle stanąłem jak wryty, pomimo chmar komarów.
Spośród zapachów butwiejących liści, wanilii, cedru, kamfory, i jakiegoś smrodliwego pluskwiaka uderzyła mnie woń, nowa, zupełnie odmienna, zmysłowa, jak gdyby przenikająca przez nozdrza do kości pacierzowej. Trudno było ją określić; jedynie odczuwało się, że to coś niezwykłego.
Indianin wskazał w górę na drzewo i rzekł:
- Gorące kwiaty.
Kilka metrów nad ziemią, pomiędzy gałązkami drzew, sterczała cała rodzina orchidei o wielkich. pomarańczowych kwiatach z liliowymi pręgami. Wisiały kwiaty niby przyczajone, wspaniałe małe tygrysiątka, niby bajkowe stworzenia, aż dech zapierało, skąd się nagle tyle piękna i jaskrawości brało w tym męczącym, wrogim lesie.
Nie mieliśmy czasu, mrok zapadał. Ruszyliśmy dalej, a Kampa przyrzekł, że narwie później dla mnie cały snop tych "gorących kwiatów" i przyniesie do Cumarii.
Powyższe zdjęcie pochodzi z książki A. Fiedlera - &quot;Zdobywamy Amazonkę&quot;, i stanowi dodatek ilustracyjny do powyższego cytatu.
Powyższe zdjęcie pochodzi z książki A. Fiedlera - "Zdobywamy Amazonkę", i stanowi dodatek ilustracyjny do powyższego cytatu.
___________________________________________________________________________________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To co mamy już tę wiosnę?

Pytam się ponieważ razem z moją ciocią, przygotowałem na tę okazję taki oto plakat, rozpoczynający wiosnę w niniejszym wątku:
Patrząc za okno, raczej jest wątpliwe że od dzisiaj ma być wiosna...
Patrząc za okno, raczej jest wątpliwe że od dzisiaj ma być wiosna...
W związku z tym powstały kolejne plakaty do których raczej nie muszę pisać komentarza ;) :
2.jpg
Plakat w formie straszaka zimy. Chcemy aby zaczerwieniła się ze wstydu.<br />W centralnym punkcie umieściliśmy obecny podgląd ogródka, który jest dość obficie zasypany śniegiem, a w okół niego umieściliśmy zdjęcia przedstawiające ogródek ubrany przeróżnymi, kwitnącymi kwiatami.
Plakat w formie straszaka zimy. Chcemy aby zaczerwieniła się ze wstydu.
W centralnym punkcie umieściliśmy obecny podgląd ogródka, który jest dość obficie zasypany śniegiem, a w okół niego umieściliśmy zdjęcia przedstawiające ogródek ubrany przeróżnymi, kwitnącymi kwiatami.
Stawiamy też pytanie na ukwieconym plakacie:
Gdzie jest ta wiosna?
Tłem plakatu jest zdjęcie oczka wodnego, a jako kwitnących roślin użyliśmy kwiaty letnie, aby było nam wszystkim cieplej.
Tłem plakatu jest zdjęcie oczka wodnego, a jako kwitnących roślin użyliśmy kwiaty letnie, aby było nam wszystkim cieplej.
Popatrzcie jeszcze trochę na te letnie, kolorowe kwiatki...
4.jpg
... bo za chwilę ostudzie Was zimowymi zdjęciami zrobionymi dnia 20 marca, czyli w dniu poprzedzającym kalendarzową wiosnę.
Proszę bardzo!
Możecie patrzeć na te fotografie bez końca, a nie wypatrzycie kwitnącej wiosny!
Na tą chwile przyjdzie nam jeszcze dłuuuuuuuugo poczekać. :kwasny:
5.jpg
W lewym dolnym rogu zdjęcia przedstawiłem rudbekie w towarzystwie róży, która zimuje gdzieś pod śniegiem widocznym na powyższym zdjeciu.
W lewym dolnym rogu zdjęcia przedstawiłem rudbekie w towarzystwie róży, która zimuje gdzieś pod śniegiem widocznym na powyższym zdjeciu.
W lewym górnym rogu, przedstawiony został ten sam widok co na zdjęciu głównym, tylko że w okresie letnim... Pod śniegiem ukryte jest oczko wodne.
W lewym górnym rogu, przedstawiony został ten sam widok co na zdjęciu głównym, tylko że w okresie letnim... Pod śniegiem ukryte jest oczko wodne.
Dosyć spacerowania po tym śniegu, chodźmy ugrzać się do domu, gdzie będziemy podziwiać następną odsłonę domowych kwiatków cioci Oli. Tym razem anturium, miniaturowa różyczka, i dzwonek karpacki (nie wiem czy nie pokręciłem nazwy) :przestraszony:
8.jpg


:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: ewa12 »

Dziękuję Tadziu za dedykację :-D
Faktycznie psikus z tą wiosną u mnie za oknem leniwie pada śnieg i nie ma zamiaru przestać :-(
może i uda Ci się z ciocią Olą zawstydzić zimę tego i Wam i sobie życzę :->
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Koniec kwietnia w ogródku cioci Oli

Post autor: tadek »

Mamy już koniec kwietnia, jak ten czas leci.
Jeszcze wczoraj martwiliśmy się że zima nas nie chce opuścić, a tu proszę!
Mamy wiosnę z jej całymi urokami. Kwitną przeróżne kwiaty, widać (dzięki Bogu) pojedyncze egzemplarze jeszcze żyjących pszczół, za chwilę zaczną kwitnąć drzewa owocowe...

Niektórzy z was na pewno dziwią się dlaczego poruszam temat pszczół, dodatkowo pisząc pojedyncze egzemplarze... zatem spieszę wyjaśnić, a raczej wstawić link do strony Forum Poradnika Ogrodniczego, gdzie przeczytacie a także obejrzycie film pewnego pszczelarza, wystawiony za pośrednictwem YouTube, o tragicznej sytuacji naszych małych pracowitych owadów. Oto link: Choroby i zamieranie pszczół w okresie wiosenno-letnim 2012

Wracając do ogródka cioci Oli, ponizej wstawiłem kilka wiosennych fotek, oraz UWAGA! film przedstawiający to urokliwe miejsce.
Moje nagranie jest dość marnej jakości, ze względu nagrywania filmu aparatem fotograficznym, który ma niestety małą rozdzielczość. Jedno co mogę Wam poradzić to, abyście usiedli troszkę dalej od monitora, co zapewni złudzenie lepszej jakości obrazu. :zawstydzony:
Główna ścieżka, prowadząca przez ogród
Główna ścieżka, prowadząca przez ogród
Tulipan botaniczny
Tulipan botaniczny
Zawilce
Zawilce
Pierwiosnek
Pierwiosnek
Mini skalniak przylegający do oczka wodnego
Mini skalniak przylegający do oczka wodnego
Klombik zrobiony ze starej piaskownicy
Klombik zrobiony ze starej piaskownicy
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-pepEEQDqGk[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: lilia0405 »

Widzę, że u cioci Oli w ogródku nastała piekna wiosna.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: tadek »

... która wyścieliła ogródek (nie tylko cioci Oli) dywanami cudownych kwiatów! ;)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: Kawusia »

Miło pospacerować, po pięknym zadbanym ogrodzie. Ładny filmik i przyjemna muzyczka. Gratuluję :-)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

1 maj 2013 - zdjęcia kwiatów z ogródka cioci Oli

Post autor: tadek »

Jak co roku wiosna w ogródku cioci Oli nie zawiodła, zdobiąc go kolorowymi kwiatkami.
A co ciekawego zakwitło, zobaczcie sami. :zawstydzony:
P1070633.JPG
Na zdjeciu: Szachownica kostkowata to jedyny gatunek szachownicy występujący naturalnie w naszym kraju. Jej kwiaty są pokryte charakterystyczną kratką, przypominającą planszę do gry w szachy
Powyższy cytat pochodzi z Poradnika Forum. O tej jak i o innych szachownicach przeczytacie pod linkiem: Korona cesarska i inne szachownice - uprawa w ogrodzie
P1070633.JPG
Rabata tulipanów
Rabata tulipanów
Sadzenie i uprawa tulipanów
P1070639.JPG
P1070640.JPG
P1070643.JPG
P1070645.JPG
P1070647.JPG
Bratek
Bratek
Kwiaty dwuletnie - siew i uprawa. Poradnik
Poniższy cytat pochodzi ze strony Poradnika Forum Ogrodowego do którego prowadzi powyższy link.
Bratki są jednymi z najpopularniejszych roślin dwuletnich. To doskonałe rośliny na obwódki i do balkonowych skrzynek. Ich kwiaty mogą nas cieszyć od wiosny aż do października. Pamiętajmy jednak, że na zbyt mocnym słońcu płatki odmian mocno wybarwionych, mogą nieco wypłowieć.
Ciekawostka: Powyższy jak i poniższy kwiatek zasiał się sam.
Ubiegłego roku były zasadzone w skrzynce z skąd rozsiały się w ogrodzie.
Bratek
Bratek
Ogród wiejski. Poradnik
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: Stasia »

Rabata tulipanowa wygląda wspaniale, wiosna w ogródku u Cioci Oli w pełnej krasie.Szachownica bardzo ładna, ogródek interesujący
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: 4 PORY roku w ogródku CIOCI Oli

Post autor: lilia0405 »

Wiosenne cebulowe bardzo ładne, niestety moje szachownice na starej działce zgniły po dwukrotnym zalaniu.

U mnie bratki też same sie wysiewają.
ODPOWIEDZ