Żonkile - wykopywanie, sadzenie, wymagania

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
marzena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-21, 10:58

Żonkile - wykopywanie, sadzenie, wymagania

Post autor: marzena »

Witam, mam pytanie, czy zbyt wczesne obcięcie łodyg (całych) żonkili i tulipanów (zrobiłam to zaraz po ich przekwitnięciu :oops: ) będzie miało wpływ na kwitnienie za rok?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Oj niestety myśle że tak :-? Częśc nadziemna roslin cebulowych czyli łodygi odżywia cebule w składniki odżywcze! Dzięki tym składnikom celula staje sie zasobna, i pełna siły aby zakwitnąc w następnym roku!!! Kiedy wytnie sie czesci zielone na czas poznej wiosny i lata
( w tym okresie cebule przez fotosynteze w lisciach magazynuja składniki ktore odzywiaja cebule) to cebulki beda słabe i przez to moga byc nie zdolne do wytworzenia kwiatów w nastepnych latach!!! Ale gdy wykopiesz cebulki to moze cos sie uratuje :-D

pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
marzena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-21, 10:58

Post autor: marzena »

Czyli teraz wykopać cebulki i zasadzić jesienią? Tak?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rozumiem że wycięłaś łodygi, ale liście zostawiłaś?
Jeśli tak, to one nadal pobierają pokarm, jeśli nie planujesz ich przesadzać, to ich wogóle nie wykopuj, a jeśli chcesz przesadzić, to wykop dopiero jak całkowicie zaschną liście.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Re: za szybko .....

Post autor: bogna »

marzena pisze:Witam, mam pytanie, czy zbyt wczesne obcięcie łodyg (całych) żonkili i tulipanów (zrobiłam to zaraz po ich przekwitnięciu. :oops: ) będzie miało wpływ na kwitnienie za rok?

Chciałam właśnie pani odpowiedzieć na to pytanie z własnego doświadczenia, otóż ja też tak zrobiłam w ubiegłym roku i dlatego pewnie w tym roku moje żonkile zupełnie nie zakwitły, choć mam je już z 3 lata. Niema więc co się spieszyć, ja już dostałam nauczkę, a zawsze były tak piękne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacek.jurek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-09, 18:13

Post autor: jacek.jurek »

Podsyp cebulki nawozem o nazwie ''osmocote+'' dla roślin ozdobnych. A za rok obficie ci zakwitną.
ODPOWIEDZ