Żółknięcie liści u Storczyka

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Twena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-04-08, 09:21

Żółknięcie liści u Storczyka

Post autor: Twena »

Witam, posiadam storczyka u którego zauważyłam żółknącego liścia, a inny jakby lekko stracił na witalności tzn. leciutko się marszczy, czy to jakaś choroba? Wydaje mi się, że pozostałe liście lekko przywiędły tzn. tak jakoś bardziej się pozginały. Kwiat stoi na oknie północnym od momentu zakupu (od grudnia), podlewam go poprzez zamaczanie jak liście są srebrne i co każde podlewanie dodaję 3-4 krople specjalnego nawozu do storczyków. Przepięknie kwitnie i nie myśli nawet o zakończeniu tego kwitnienia, a poza tym widzę, że wypuszcza kolejną odnogę - chyba kwiatową. Podpowiedzcie proszę czy powinnam się o niego niepokoić?
Załączniki
Żółknący liść
Żółknący liść
Korzenie
Korzenie
Stan ogólny
Stan ogólny
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Żółknięcie liści u Storczyka

Post autor: Merghen »

Witaj! Wygląda na to, że żółkną i marszczą się najstarsze liście a system korzeniowy pokazany na zdjęciach też jest raczej w porządku. Jeśli nie ma żadnego szkodnika to raczej nie ma powodu do zmartwień.
Mam wrażenie,że w Twoim poście wkradł się błąd - pewnie chodziło Ci, że podlewasz kiedy korzenie są srebrne a nie liście? Jeśli zaś dodatkowo wypuszcza łodygę kwiatową i pięknie kwitnie to wygląda na to,że Twoja opieka jest prawidłowa :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Żółknięcie liści u Storczyka

Post autor: DiAbLuSiA »

Myślę że to żółknięcie ze starości:) aczkolwiek widzę, że liść jest jakby "złamany" czy to uszkodzenie mechaniczne? kupiłaś już z takim liściem? czy coś się stało:)?

-- Ostatnio dodano 9 kwie 2012, o 13:09 --

i czy mi się wydaje czy doniczka stoi non stop na wacie? czy czymś tam z wodą?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Twena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-04-08, 09:21

Re: Żółknięcie liści u Storczyka

Post autor: Twena »

Dziękuję serdecznie za Wasze odpowiedzi. Oczywiście chodziło mi o srebrne korzenie a nie liście :) Storczyka kupiłam już z takim uszkodzonym liściem. Parę dni temu ,gdy był już całkowicie suchy przy lekkim pociągnięciu odpadł. Poza tym nowy pęd kwiatowy ruszył z kopyta, z dnia na dzień jest coraz większy, zapewne dlatego roślina pozbyła się liścia. Widzę, że storczyk jest nadal w dobrej kondycji, więc tym samym przestaje się póki co o niego martwić.
ODPOWIEDZ