Sundaville - uprawa, pielęgnacja, zimowanie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
danuta 47
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-16, 22:00

Sundaville - uprawa, pielęgnacja, zimowanie

Post autor: danuta 47 »

Proszę o poradę.Przeniosłam do zimnego pokoju sudenville,którą oszczędnie podlewam, ale żółkną jej liście i opadają,na drugim egzemplarzu również zwijają się.
Co robić
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

A jaka jest temp. w tym pokoju? Ogólnie roślina może tracić zimą część liści ale wiosną odrastają nowe. Ważne by nie miała za zimno (jakieś 12, 13 stopni). Ewentualnie potem można przenieść do chłodniejszego miejsca. Ogranicz podlewanie do minimum. Można przyciąć jej pędy.
danuta 47
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-16, 22:00

Post autor: danuta 47 »

pinia01 pisze:A jaka jest temp. w tym pokoju? Ogólnie roślina może tracić zimą część liści ale wiosną odrastają nowe. Ważne by nie miała za zimno (jakieś 12, 13 stopni). Ewentualnie potem można przenieść do chłodniejszego miejsca. Ogranicz podlewanie do minimum. Można
jej pędy.



Dziękuję.Mam nadzieję, że wiosną moja roślinka odnowi się.
Pozdrawiam
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Sundaville - uprawa, pielęgnacja, zimowanie

Post autor: erazm »

Moją sundaville trzymam w korytarzu piwnicznym przy małym okienku. Opadły wszystkie ubiegłoroczne liście. Wypuszcza jednak młode pędy.
Na pędach tych bliżej okienka piwniczego są już małe listki. Kiedy będzie można postawić ją w mieszkaniu na parapecie okiennym? Czy te młode pędy przyciąć (niektóre mają po 20 - 30 cm), kiedy i na jaką długość.
ODPOWIEDZ