Róże - odmiany, kolory

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
uszek1988
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 20:04

Róże - odmiany, kolory

Post autor: uszek1988 »

Witam wszystkich.
Chciałbym się zapytać czy to co widział mój kociaczek(Kasia) można w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć. Czy to prawda że różowa róża np kiedy rośnie koło kwiatków w innym kolorze(w tym przypadku bratków) może zmienić kolor na kolor tych bratków??. Albo np czy ogólnie krzak róży może mieć wpołowie kwiaty czerwone a wpołowie np żółte albo innego koloru??? Czym to jest spowodowane?? Prosze o szybką odpowiedź, bo chciałbym przed nia błysnąć :-P
Z góry dziekuje
Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Drogi Uszku, nie mam pojęcia co widział Twój kociaczek, ale powiem Ci co ja widzę. A widzę że wszedłeś do nas na forum (a propo serdecznie witam, choć ty zapomniałeś się przywitać), nie przedstawiłeś się, nie zapoznałeś z regulaminem, natomiast w dwóch różnych miejscach zamieściłeś te same posty, co jest niedozwolone na naszym forum. W tej sytuacji jeden z nich kasuję. Nie wiem czy uda Ci się błysnąć przed Twoim kociaczkiem, ale wybacz przed nami nie błysnąłeś. Życzę powodzenia w poszukiwaniu wiedzy różanej, mam nadzieję, że Twój kociaczek doceni Twój trud.
uszek1988
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 20:04

Post autor: uszek1988 »

No tak. Więc przepraszam a zarazem witam wszystkich użytkowników forum. Ale czy jest osoba która mogłaby mi pomóc tak troszeczke bardziej??? Dziekuję :)
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

To, że są odmiany róż dwukolorowych to całkiem normalne. Tu masz moją 'Rumbę' dla przykładu.

Natomiast to, że róża przyjmuje kolor otaczających ją kwiatów to raczej żart, bo przecież to nie kameleon ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Miałam nieco inny przypadek. Róże miniaturową posadziłam w ogródku, była koloru kremowego. Urosła do wysokości ok. 80 cm i wcale nie była już taka miniaturowa, warunki spowodowały, że przestały działać jakieś skarlacze dodane do podłoża.

Obok tej róży rosły żurawki kwitnące na różowo-malinowo i w czasie ich kwitnienia na róży pojawiały się bladoróżowe przebarwienia. Może w niektórych przypadkach jednak róża o bladym kolorze może zmienić barwę. Z kim przestajesz takim się stajesz... ;-)
:-)
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

A może chodzi o taką róże jak widać, ona ma 3 kolory kwiatów w zależności od rozwoju Obrazek Obrazek
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj jeszcze raz. Myślę że u niektórych gatunków róż w czasie sezonu wegetacyjnego kwiaty przebarwiają się na inne kolory. Tak dzieje się z moją białą różą, która jeszcze przez pewien czas pozostanie biała, jednak pod koniec lipca kwiaty jej dostają różowych przebarwień, mimo tego że żadna roślina na różowo kwitnąca obok niej nie rośnie. Sądzę że te przebarwienia to taka cecha tego gatunku. Myślę że w przypadku Danieli to czysty przypadek z tym sąsiedztwem i nie sądzę by miało ono wpływ na kolor róży. Tak jak napisał Tengel, róża to nie kameleon.
uszek1988
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 20:04

dziwna róża 2

Post autor: uszek1988 »

Witam ponownie
Tym razem chciałbym udowodnić, że róża potrafi przybierać kolory otaczajacych ją roślin. Niektórzy w to wątpili. A jednak.
Pozdrawiam
Załączniki
001.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Uszku muszę Cię rozczarować, ta róża to 'Rumba' i takie barwy u niej to rzecz normalna, żadna to zasługa roślin rosnących w pobliżu. Ta róża sama w sobie taka jest. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Ja też widzę bratka niebieskiego a różę czerwono-żółtą ;-) :lol: a różnica w kolorze płatków zależy od ich wieku :lol:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Taka prawda! Niektóre mają takie geny.
kaja7824
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-11, 18:05

Zapomniana dziwna RÓŻA

Post autor: kaja7824 »

Bardzo dziękuje wszystkim za miłe przyjecie mnie na forum.

Tak biegając sobie po forum znalazłam coś na temat dziwnej róży i od razu przypomniałam sobie taką jedną a właściwie nie jedną, jednej to akurat udało mi się zrobić zdjęcie. To było w 2007 kiedy pracowałam w Rosa Nova-ej, róże, róże i róże no i na święta gwiazdy betlejemskie.

Róże oceńcie sami.
Załączniki
Małe dziwne 2
Małe dziwne 2
dziwna2.JPG (39.28 KiB) Przejrzano 13096 razy
Takie malutkie dziwne
Takie malutkie dziwne
dziwna1.JPG (50.97 KiB) Przejrzano 13096 razy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

bardzo ładna,ja lubię wszystkie pstrokate :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Każda róża jest śliczna, a im bardziej inna tym fajniej. :mrgreen:
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Każda róża ma w sobie to coś . ;-) Gdyby nie te barwy nie miały by owego uroku. :-D
ODPOWIEDZ