Zasilanie pomodorów

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emigrantka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-26, 10:42

Zasilanie pomodorów

Post autor: emigrantka »

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką kucyków, jak wiadomo zwierzaki "produkują "nawóz, mam też pomidory pod folią, moje pytanie brzmi:
-czy można rozcieńczona gnojówka podlewać rośliny, jeśli tak to w jakiej proporcji stosować woda + gnój ?
-jak często stosować ??
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Oczywiście, że można. Naturalny nawóz jest lepszy od nieorganicznego. Jest mniejsze ryzyko przenawożenia. Gnój możesz mieszać z wodą w stosunku 1:10 (1 porcja gnoju do 10 porcji wody). Przed stosowaniem gnojowicy rośliny powinny być dobrze podlane.
Przy prawidłowym stosowaniu gnojowicy rośliny mają ładny ciemno-zielony kolor. Sama gnojowica nie wystarczy, wiadomo, że potas i fosfor też musi być podany roślinom bo sama gnojowica to może je pogonić ku górze. Jak często stosować? Wystarczy co dwa tygodnie. Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Post autor: Kasica »

Witaj. Nie wiem czy pomogę bo sama jestem posiadaczką działki dopiero od lutego tego roku, ale mam jedną sąsiadkę-babcię, która jest miła i często "doradza" ;-) ..o gnojówce wspominała. Wg Niej najlepszym obornikiem jest koński. Podpowiadała, że najlepiej jest zrobić gnojówkę- wiesz tak na "oko" :lol: ...ale powiedziała również, że nie można podlewać pod krzakami tylko między rzędami bo może to pomidorom nie służyć a wręcz je zmarnować. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emigrantka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-26, 10:42

Post autor: emigrantka »

Dziękuje ślicznie
Petrus mam jeszcze jedno pytanko, w jakiej formie podawać potas i fosfor ? jak się to nazywa ?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Nie ma sprawy :-D W sklepach ogrodniczych jest duży wybór nawozów potasowo- fosforowych :-D Możesz kupić jednoskładnikowe nawozy ( np. sam fosfor lub potas) albo mieszanki wieloskładnikowe (fosfor + potas). Potas i fosfor muszą być zmieszane z ziemią w przeciwieństwie do azotowych, które szybko się rozpuszczają nawet na powierzchni gleby :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ