Zakładanie klombu...

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
tomek250611
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-29, 10:02

Zakładanie klombu...

Post autor: tomek250611 »

Zastanawiam się nad budową ,,podwyższonego" klombu, ale nie mam na niego pomysłu :-(
jeśli możecie poradźcie mi jakie rośliny na nim posadzić, wstawcie zdjęcia swoich... itp.
znajdzie sięna nim miejsce dla przeróżnych roślin
i jeszcze jedno! powierzchnia to ok. 3x4 metry
czekam na propozycje ;-)
pozdrawiam Tomek ;)
Sylwia jach
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-23, 15:25

podwyższony skalniak

Post autor: Sylwia jach »

Tomku, powiem Ci z doświadczenia, że 3x4 to niewiele jak na skalniak! Tam sadzisz z reguły rośliny okrywowe, które rozrastają się obłędnie szybko i nawzajem się zasłaniają. Najlepiej poszukaj roślin szlachetniejszych niż alpejskie, posadź kilka iglaków karłowych miniaturek = będzie ciekawiej, albo azali japońskich - są małe. A kwitnące roślinki posadź grupami po kilka na metr kw. i nie więcej niż 5-6 gatunków. Wiem, że pstrokacizna na skalniaku się nie sprawdza. Co do zdjęć to musisz poczekać do wiosny, a nawet lata. Teraz trudno o zdjęcia. życzę powodzenia, bo ja mój skalniak przerabiałam kilka razy zanim zaczął wyglądać jak SKALNIAK.
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Klomb...

Post autor: muszu852 »

Hym... klomb na podwyższeniu..? Powiem tak może łatwiej by było gdybyś ukazał chociaż miejsce gdzie to miałoby się znajdować... Gdyż określenie 3x4m to jest bardzo znikoma wiadomość jak dla osoby która miała by Ci pomóc przy założeniu takiego klombu...
Z drugiej strony nie wiem czy miałby być to klomb wolnostojący czy jak ? Więc jeżeli można było by mieć więcej inf. pewnie by się coś dało z tego zrobić...
Więc czekam na fot. i zaczniemy kombinować

Co Ty na to?

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z porad forowiczów.
Pozdrawiam Michał...
ODPOWIEDZ