Zające na działce

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Zające na działce

Post autor: harwi »

A ja mam pełno zajęcy na działce. Wszyscy się dziwią, że tam są bo podobno jest ich już bardzo mało :-| Obgryzają co się da. Ale teraz posiałam im sałatę i marchewkę może zostawią moje brzózki w spokoju hihi
Zawsze jak przyjeżdżamy to jeden siedzi na 100% mięciutko im na świeżej trawce ;) Nie mogę mu nigdy zrobić fotki szybkie są skubańce :oops: Kiedyś go w końcu dorwę :mrgreen: z aparatem oczywiście ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Heh, zajączkom i sarenkom powiedziałam zdecydowane stop lata temu i postawiłam płot. Wszystko by wyżarły, szczególnie młode sadzone rośliny, więc byłam zmuszona, szczególnie że ich i u nas w nadmiarze. No plus dziki jeszcze…
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:mrgreen: Dzików nie mamy chyba :shock: Ale ja tez niestety muszę zrobić jakieś ogrodzenie bo raczej nic mi się tam nie utrzyma :mrgreen: Tak na wakacje a już na pewno na jesień. Taka siatką leśną tymczasową będzie do czasu budowy domu. Tak myślę :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zrób koniecznie, choćby niewysokie ogrodzenie, bo sałatę, marchewkę - da się przeboleć straty, ale jak np. posadzisz cenne i drogie drzewka i krzewy ? żal by było
powodzenia :-)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Tak też zrobimy ;) Iglaków (małe siewki sosen i świerków) nie obgryzły pewnie im nie smakują hehe;) za do brzozy, wierzby i bez baardzo ;) Ale co najlepsze nie ruszałam tych brzóz i odkryłam ze coś z nich odbija jejje. Będzie znacznie dłużej trwało zanim mi sie zrobi mój upragniony zagajnik ale może dadzą rade ;)
Fajne są te zajączki śliczniutkie no ale trudno na lato zamknę im bufet :oops:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Fajnie macie dziewczyny, ja na razie nie poznałam dogłębnie tego problemu, ale profilaktycznie owinęłam na zimę młode drzewka plastikową siatką ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne króliki. Też chciałem mieć, ale zrezygnowałem. Sąsiad miał i mu wszystkie ukradli, choć mało kto wiedział że ma, bo były dość dobrze schowane, ale widać nie dość.
A co do zajęcy, to w tym roku też miałem jednego przybłędę i to kilka dni hasał po sektorze ale zdjęcia nie udało mi się zrobić, bo strasznie płochliwe stworzenie. Dużo szkód nie zrobił ale popodgryzał tu i ówdzie co nieco.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Fajne te *zajączki*,moją działkę na razie oprócz ptaków nikt nie odwiedza. :-(
fox

Post autor: fox »

Dobrze Ha_linko że chociaż krecików nie masz, bo to prawdziwa plaga , a teraz są kreciki unijne, a więc i mądrzejsze ;)
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Co Ty powiesz Jacku!!! może mnie te unijne odwiedzą ;-) :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

:-D upolowany obiektywem :-D

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale kicajec i jakie ma słuchy :-D
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Ale się ustawił, model :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Wspaniały "futrzak" :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Zajączki + sarenki

Post autor: MARGERITA »

Witam serdecznie wszystkich na forum po mojej urlopowej przerwie.Że sarenki podjadają na mojej działce to wiem bo robią mi szkody,ale od sąsiada wiem,że zajączki też do mnie zakicały oraz parka kuropatw.Jak odróżniacie szkodę zająca ?sarenki zostawiają ślady kopytek.Zaznaczam,że działkę mam jeszcze nie ogrodzoną z pewnych powodów,a miejsca zasadzone ogarnęłam taśmą ostrzegawczą,tak że muszę nogę przełożyć.Więc moje zwierzaki wchodzą chyba zajączki dołem,sarenki skok wzwyż.Śmieją się ze mnie,ale w tym roku jeszcze amnestia a za rok wypowiadam wojnę. :lol:
ODPOWIEDZ