Wydmuchrzyca piaskowa.

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szpotak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2007-12-20, 20:30

Czy to jest Turzyca muskegońska?

Post autor: szpotak »

Witam, napotkałem na spacerze taką ni to trawę, ni to jukkę. Z kłosa wygląda na turzycę. Gospodarzy nie było, więc nie mogłem o to zapytać. Co to jest?
Załączniki
trawa, jukka.jpg
Awatar użytkownika
szpotak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2007-12-20, 20:30

już wiem

Post autor: szpotak »

Trawa ta to wydmuchrzyca - Leymus arenarius. Tu o niej znalazłem: Wydmuchrzyca piaskowa. Uprawa w ogrodzie i w donicy
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Wydmuchrzyca bardzo szybko się rozrasta. Porasta ona wydmy na naszych polskich plażach ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
NUKE
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-09, 13:33

Wydmuchrzyca piaskowa.

Post autor: NUKE »

Mianowicie ogrodnik na razie ze mnie żaden. Kupiłem więc w serwisie aukcyjnym sadzonki tzw. niebieskiej trawy (wydmuchrzycy). Pisało, że trzeba na początku dobrze podlewać i najlepiej rośnie w jałowej glebie lub na piasku. Posadziłem nawet podsypałem trochę piasku, podlewam, jest słoneczne miejsce. Pomimo tego, że sadzonki kisiły się w liście wyglądały na ładne. Nie wiem dlaczego mizernieją i usychają. Co robię nie tak?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wydmuchrzyca jest trawą, która porasta wydmy czyli jej wymagania są takie by ziemia była naprawdę jałowa i piaszczysta oraz minimum wody. Możliwe, że za dużo podlewasz i ziemia jest za mało przepuszczalna.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja też przypuszczam to co Piotr napisał. NUKE a czy dałbyś radę wstawić fotkę? Ja w tym roku posadziłem wydmuchrzycę na wilgotniejszym stanowisku, widzę, że rośnie większa niż tam, gdzie inny egzemplarz ma sucho. Ale to jest uwarunkowane fizjologią roślin, tam gdzie jest wilgotniej trawy sucholubne rosną okazalsze, ale się szybciej starzeją niż na stanowisku przesychającym.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ