Wycięcie najmłodszego liścia u storczyka

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Wycięcie najmłodszego liścia u storczyka

Post autor: DiAbLuSiA »

Witam podczas moje nieobecności w domu coś stało się z moim storczykiem - odpadł mu najmłodszy liść. Poza tym korzenie storczyka są bardzo zdrowe, i wypuszcza odnóże pędu kwiatowego.

Dziś zauważyłam że na trzonie (od góry - od najmłodszego liścia) pojawiło się "coś czarnego" obawiałam się ze to zgnilizna bądź coś podobnego... wzięłam nożyczki i wycięłam z zapasem zdrowej tkanki... - jeśli chodzi o starsze liście nie ma problemu ale musiałam wyciąć najmłodszy liść - z serca wzrostu storczyka... pewnie już nie wypuści nowego liścia z miejsca wzrostu? ale może pojawić się keik...?

Proszę napiszcie czy któraś z was wycinała liść pierwszy od góry a nie od dołu...? nadmienię że to ten sam storczyk który ma te dziwne czarne kropki na liściach - kropki te nie powiększają się ani nic... miejsce wycięcia zasypałam cynamonem
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wycięcie najmłodszego liścia u storczyka

Post autor: Merghen »

Nie wiem jak wygląda wycięcie ale niekiedy storczyk nadal produkuje liście z serca rośliny a niekiedy wypuszcza basal keiki. Wszystko będzie zależało od storczyka. Na razie pewnie będzie musiał być odseparowany ale myślę,że w czasie Twojej nieobecności mogło nie chcący skapnąć trochę wody przy podlewaniu i taki jest jego efekt.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ