Woda z filtra RO

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paczek1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-11, 16:34

Woda z filtra RO

Post autor: paczek1 »

Mam zamiar kupić filtr RO, do podlewania roślinek owadożernych ale też bym chciał korzystać z niej osobiście i dlatego nie wiem czy filtr z mineralizatorem nie będzie przeszkadzał moim roślinkom,
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Nawet do podlewania roślin owadożernych się nie nadaje, nie podlewa się roślin wodą nawet lekko mineralizowaną, a owadożernych tym bardziej powinny dostawać tylko czystą jałową wodę czyli demineralizowaną/destylowaną.
Awatar użytkownika
paczek1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-11, 16:34

Post autor: paczek1 »

no tak wiem że ma być jałowa ale też może być przegotowana i sie nadaje po odstaniu a co do filtra RO to na wiekszosci stron z opisem hodowli roślinek owadożernych pisze że najlepsza jest woda destylowana LUB z filtra RO , dodam że nie jest koniecznością dla mnie mineralizowanie wody :D czy macie moze jakieś propozycje jki filter najlepiej kupić bo woda destylowana jest droga a ja jej dużo potrzebuje :D
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Woda przegotowana nawet po odstaniu nie nadaje się do roślin owadożernych ma w sobie zbyt duże stężenie metali ciężkich a co zaś do filtra RO - jeśli nie będziesz mineralizował wody to faktycznie jest ona z takiego filtra idealnym zamiennikiem wody destylowanej i jeżeli nie zamierzasz wykorzystywać tej wody do niczego więcej tylko do podlewania roślin (chodzi o moc przerobową filtra) to polecam np. TEN-RO3 USTM ;-)
Awatar użytkownika
paczek1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-11, 16:34

Post autor: paczek1 »

dzięki jeszcze musze się nad nim zastanowić :D może kupie :D albo będe zbierał deszczówke do podlewania , byle nie kwaśną :D
ODPOWIEDZ