Wiosenne początki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Wreszcie marzec, a więc czas zacząć siać. Jak już się chwalilam uwielbiam kwiaty jednoroczne. I te które się sieje do gruntu jak i te którym trzeba poświęcić swój czas już nieco wcześniej. Co roku podwyższam sobie poprzeczkę co do wyboru roślin. Te co już mam pewniaka, że będzie dobrze cieszą oko, jednak wciąż czegoś brakuje. W tym roku postanowiłam sercem oddać się surfiniom, które miałam na balkonie ale z sadzonek. Ziarenka jednak kupiłam w ogrodniczym- jestem pewniejsza, bo z zebranych lichusio co mi wzeszlo i to takie nędzne, że szkoda zachodu. Ze sklepowych pięknie wyglądają i domagają się pikowania. Czas by się wziąć za to bo zaczynają się dotykać, a czytałam gdzieś że nie lubią ciasnoty. Na drugim zdjęciu już dorodne szalwie błyszczące i dalej pod szklarenka oba rodzaje celozji.
Załączniki
IMG_20170321_123325.jpg
IMG_20170321_123246.jpg
IMG_20170321_123423.jpg
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

A tu jeszcze wilec, który też mnie urzekł mimo, że kwiatuszki są jednodniowe
Załączniki
IMG_20170321_123358.jpg
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

przy szałwi stanie starzec srebrzysty, który moim zdaniem jest świetnym połączeniem. Więcej pokaże jak się wykluje. Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20170321_132511.jpg
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiosenne początki

Post autor: kajaja2 »

Witam cię w naszym forum. Ładne sadzonki masz,Ja wolę nie ryzykować i wolę kupić gotowe sadzonki(takie większe) do wsadzenia.Fajną podpórkę wymyśliłaś dla zawilca-ORYGINALNA.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiosenne początki

Post autor: Elzbieta M »

Witaj . Piękne masz rozsady , nie wybiegniete. Powodzenia w uprawie życzę.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiosenne początki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Pięknie Izo wyrosły Twoje surfinie i wyjątkowo duże masz już szałwie.Bardzo podoba mi się pomysł łączenia srebrzystego starca i czerwonej szałwi,to ładny zestaw.Jeśli pozwolisz to wypróbuję ten pomysł ,jeśli nie teraz ,to na drugi rok ,bo czuję ,że już w moich balkonowych planach ,dawno przekroczyłam limit miejsca.Do tej pory popikowałam clarkię i 3 pelargonie zwisające,w kolejce czekają nasturcje,godecje ,lwie paszcze,fasola pnąca , może lobelie i jak się da maciejka .Ta ostatnia nie lubi za bardzo pikowania ,a wysiewanie na stałe miejsce .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Witam drogie Panie i dziękuję za miłe słowa, które niezwykłe wspomagają do działania.
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Z pomysłów łączenia roślin oczywiście że możecie korzystać i również liczę na jakieś Wasze ciekawe pomysły. Najbardziej na duchu podniosła mnie Pani Ela, bo serio myślałam że mi się wyciągają sadzonki. Nie mogłam wczoraj zasnąć i do 2 w nocy pikowalam surfinie. Wstaje - myślę, że padły, ale nie :) Teraz tylko patrzeć jak rosnom
Załączniki
Maleństwom daję szansę
Maleństwom daję szansę
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Pani Gosiu maciejke radzę po dosłownie kilka ziarenek do jednego kubeczka. Ja tak zrobiłam ze smagliczka
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

To tak na przyszłość :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiosenne początki

Post autor: Danka »

Ładne i zdrowe sadzonki.
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Dziękuję Pani Danusiu
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiosenne początki

Post autor: Danka »

Izulinka pisze:Dziękuję Pani Danusiu
:mrgreen: na forum zwracamy się do siebie po imieniu :hyhy: tutaj lata i stanowiska nie mają znaczenia :rotfl:
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Wiosenne początki

Post autor: elakrztuk »

Zajmujesz się kwiatami jednorocznymi, ale warto tak samo mieć i byliny krzewy kwiatów, owoców jak i drzewka. Już w sklepach pojawiły się sadzonki hortensji, rododendronów. Piękne to krzewy, gdy kwitną. Nie zawsze udaje się kupić np. nasiona kwiatów takie jakie byś chciała. Ja tak samo nie mogę doczekać się tej prawdziwej wiosny. Trochę mnie martwi to, że w kwietniu nie będę mogła tak często chodzić na działkę. Zdrowie ważniejsze jest. Trudno :(
Awatar użytkownika
Izulinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-21, 07:26

Re: Wiosenne początki

Post autor: Izulinka »

Elus życzę szybkiego powrotu do zdrowia. A jeśli chodzi o mój ogródek i działkę to te kwiaty jednoroczne to są dopełnieniem całej reszty. Mamy dużą rodzinną działkę i każdy zajmuje się swoim kącikiem. Mamy drzewa owocowe, mamy pole i mnóstwo roślin zielonych i tych kwitnących też. Ja zajęłam się kwiatkami, bo to lubię. Obiecuje zrobić panoramę dzialki i pokazać Wam swoje " pole " do popisu.
ODPOWIEDZ