Wierzba mandżurska - uprawa, sadzenie, ukorzenianie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Wierzba mandżurska - uprawa, sadzenie, ukorzenianie

Post autor: aleksandra »

W zeszlym miesiacu dostalam przepiekny bukiet kwiatów a w nim takie dlugie i pokrecone galazki.Podobno to galazki wierzby.Bukiet trzymalam w wodzie i.........kwiaty po jakims czasie padly a galazki poscily korzonki.Nie wiem co z tego moze mi wyrosnac?czy to mozliwe aby to byla wierzba?kiedy powinnam posadzic owe galazki do ogrodka?Nic nie wiem na temat "wierzby pokreconej"-nawet nie znam jej prawidlowej nazwy,ani warunkow w jakich powinna rosnac.Moze ktos z Was juz cos takiego mial i sadzil?
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

wydaje mi się że powinnaś wsadzić do doniczki i poczekać jak puszczą listki i potem dopiero do ogrodu
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Jest to wierzba mandżurska, ja również posadziłam taką z gałązki :-D . Tak jak mówi Krzysiek posadź najpierw do doniczki a dopiero jak nie będzie ryzyka przymrozków do gruntu :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

dziekuje za informacje.Moja wierzba ma juz listki,ale czy moge ja nadal trzymac w wazonie czy raczej jest wskazane umieszczenie jej w doniczce?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Możesz trzymać w wazonie, chyba że korzeni będzie już zbyt wiele ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

A powiedzcie, gdybym urwała, czy ucieła sobie gałązkę z takiej ozdobnej wierzby i wsadziła ją do wody, to też się ukorzeni?
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Myśle że jest takie prawdopodobieństwo
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

krzysiek1240 pisze:Myśle że jest takie prawdopodobieństwo
A ja myślę, że bardziej niż pewne :D Wierzby to chyba najłatwiej ukorzeniające się drzewa. Gałązka do ziemi i podlewać ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
fox

Post autor: fox »

Zeszlorocznej wiosny ukorzenialem wlaśnie wierzbe ta pokręconą ale gałęzie mialy 1,5 metra z 3 dwie sie przyjeły i rosną , ostatnio tamaryszek póscił korzonki i zakwitł / w wodzie/ siedzi już w doniczce :) a teraz mam na tapecie krzewuszke cudowną :) Podobno cierpliwi i kamień ukorzenią :) A u mnie parapety zastawione ukorzenionymi sadzonkami cisu, bukszpanu i cyprysika :)
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Ja swoją wierzbę poobcinałam bo była gęściuchna okrutnie i gałązki wsadziłam bezpośrednio do gruntu(na rozsady dla znajomych),jak na razie widzę że jest dobrze. Więc może też tak zrób. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Chyba nie będę się bawić w ukorzenianie gałązek, bo byłam wczoraj w ogrodniczym i zauważyłam, że taka ozdobna wierzba kosztuje niecałe 20zł.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Jeżeli ma już listki to trochę za wcześnie żeby ją dać do gruntu bo listki są zbyt delikatne :-?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu w ogrodnictwie nie chodzi o to, by rozmnażać samemu tylko drogie roślinki, na których zakup ewentualnie nas nie stać, ale o to by poprostu rozmnażać i mieć z tego satysfakcję. A można mieć naprawdę dużą. Wierzbę można rzeczywiście tanio kupić, ale dzięki temu, że łatwo się ukorzenia można samemu przygotować sobie drzewko, np. sadząc kilka gałązek razem i fantazyjnie je zaplatając, dzięki czemu drzewko będzie miało piękny ozdobny pień. Mimo niskiej ceny gotowego drzewka, namawiam Cię Kasiu do samodzielnego ukorzeniania.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Ja ogólnie bardzo lubię sama roślinki rozmnażać, albo kupować nasionka i uprawiać je od nasionek, tylko miejsca mam już niewiele przez te moje pomidorki ;-) a teraz doszły mi na parapecie nasionka azalii, eukaliptusa i bielunia :mrgreen: Ale może rzeczywiście spróbuję jeszcze tą wierzbę gdzieś upchnąć. Ale powiedzcie, czy jak mi się już ta wierzba ukorzeni to spokojnie mogę ją wkopać na działce, czy raczej trzymać ją w doniczce do przyszłego roku, żeby trochę podrosła i nie zmarzła zimą :?:
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Możesz spokojnie ją wkopać do gruntu.
ODPOWIEDZ