Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!

Re: Warzywny ogród Błażeja

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-11, 00:51

Miła dla oka , zielona łączka pod folią .To tam jest żyto ? , bo się pogubiłam :hyhy: .

A na taki apetyczny owoc , też miałabym ochotę .Błażej , przypomnij proszę , jak smakuje , czy to krzyżówka ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bettiw » 2017-12-12, 00:18

Bardzo ciekawie wygląda ten owoc, dla mnie w ogóle nie znany, a jak smakuje, do czego można porównać?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bobej » 2017-12-12, 08:33

Jest to Pepino inaczej nazywany melonem gruszkowym gdyż smakiem przypomina połączenie właśnie melona z gruszką. Jest bardzo smaczny. :)

Mam jeden krzak pepino przycięty i jest na strychu nieogrzewanym by zobaczyć czy w takich warunkach przezimuje. Myśle że raczej będzie mu za zimno ale zobaczymy. Mam tez poucinane zrazy, które są w wodzie do ukorzenienia, zobaczymy co z tego będzie. :)

Na działce wysiane było żyto wraz z gorczycą i rzepakiem. Jakoś mało rzepaku widzę albo mi się z gorczycą miesza. ;)
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Bettiw » 2017-12-13, 00:07

I melon i gruszkę lubię, może być to ciekawy smak, bo nie wszystkie "nowe" owoce mi smakują, do kaki nie przekonałam się.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bobej » 2017-12-14, 17:32

Też uprawiałem wiele ciekawostek i większość mimo fajnego wyglądu itp, smakiem nie powalało. Pepino jednak mnie pozytywnie zaskoczyło, a dodatkowym plusem jest że sobie można je uprawiać w doniczce jak kwiaty. :)
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Elzbieta M » 2017-12-14, 23:08

Błażeju , dopiero teraz przeczytałam o konkursie. Wielkie , wielkie gratulacje za wyhodowanie olbrzymiastej dyńki. Oglądałam w tv rozmowę z chłopakiem , który zajął I miejsce i pomyślałam wtedy o Tobie. Dowiedziałam się , ile to pracy , doglądania, podlewania , dokarmiania. Ponoć 700 liści miała dynia tego chłopaka. No proszę , a Ty -II miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratuluję.
Czy to pepino bywa w sprzedaży? Nie znam...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bobej » 2017-12-17, 12:07

W Polsce są trzy konkursy na najwiekszą dynie(najcieższą) Gdyby wszystkie zsumować, to pewnie bym się w pierwszej 5tce nie załapał ale Ja z wyniku jestem bardzo zadowolony. :).

Większość osób uprawia tylko dynie lub jakieś kilka gigantów dodatkowo. Każde warzywo potrzebuje odpowiednią ilość miejsca i opieki. Ja mam nie tylko dynie giganty ale i wiele innych warzyw gigantów oraz zwykłe warzywa typu marchewka, czy pietruszka.

Uprawa tego wszystkiego zajmuje mi ogrom czasu, wyrzeczeń itp ale lubię to robić. Na dynie przeznaczam dużo mniej miejsca niż powinienem. Na tym miejscu co mam dwie rośliny, powinna rosnąć jedna ale dopóki będe przebijał swoje prywatne rekordy, to nie zmienie tego typu uprawy, bo na pierwsze miejsce w dyni i tak nie liczę. :) Nie mam się co siłować z innymi, którzy uprawiają w tunelach wielkich jak cały mój ogródek lub na polach itp.

Co do Pepino, to szukałem go kilka razy w marketach na półkach ale nie znalazłem. Może trzeba by napisac w wyszukiwarce w jakim sklepie dostępne i może by coś wyskoczyło. Aż dziwne że nie spotkałem, bo wiele innych ciekawostek jest dostępne.
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-17, 14:50

Błażeju , jeżeli Pepino , to połączenie gruszki z melonem , to na pewno by mi smakowało . Lubię wszystkie rodzaje melonów , no i gruszki też :mrgreen: , a jeśli można uprawiać w donicy ,to na pewno rozejrzę się za nasionkami.

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę ! Wypocznij i nabierz sił , bo wiosna tuż tuż :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bobej » 2018-01-11, 08:14

Dawno mnie nie było ale sporo pracy związanych z świętami, a styczeń cały na pełnym biegu w pracy.

Troszkę pogoda mnie niepokoi, bo za ciepło i w dodatku zaczęło padać i obawiam siębo wysadzony czosnek. Mam nadzieję, że jednak nie wyskoczy z ziemi za szybko ani nie zacznie gnić z nadmiaru wody.

Na działce trwają prace powiększania warzywnika. Jeszcze sporo pracy z tym ale najważniejsze, że prace wystartowały, bo obawiałem się że kolejny sezon przeskoczy. :)

A tak ogólnie, to sałaty biorące udział w zabawie, rosną jako tako, wysiałem też po kilka marchewek na wagę oraz kilka marchewek na długość. Wczoraj też wysiałem pierwsze ostre papryki. Zobaczymy jak z kiełkowaniem nasion będzie.

Zimowane Pepino nie jest okazem zdrowia ale mam nadzieję, że jednak uda się ją do wiosny przechować i ładnie puści nowe listki. :)
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Bobej » 2018-01-11, 08:19

Obrazek
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Danka » 2018-01-12, 11:22

Nawet nieźle trzymają się twoje siewki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2018-01-13, 09:11

:)

Pracuś z Ciebie! Prace w ogrodzie ruszyły, wszystko już zaplanowane. Nie ma to jak dobra organizacja. :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bobej » 2018-01-14, 11:45

Na działce jeszcze zostało troszkę prac porzadkowych ale ogólnie, to wszystko już czeka na wiosne. :)

Wysiewy rozpoczęte, coś tam już rośnie, także narazie małymi kroczkami ale cały czas do przodu. :)
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Bobej » 2018-01-21, 18:35

Sałatki troszkę podrosły. :)
Załączniki
IMG_20180121_143925.jpg
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Wiki » 2018-01-21, 18:38

:)

Widzę, że u Ciebie nie ma przerwy zimowej! :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oto mój piękny ogród!