Warzywa w... domu?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Merki
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10, 18:08

Warzywa w... domu?

Post autor: Merki »

Czy jest sens spróbowania zasiania warzyw w skrzynkach? I jakie warzywa dają szybki plon?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Na balkonie - tak. Jest o tym parę słów w poradniku w artykule: Warzywa na balkonie - uprawa krok po kroku

Ja w ten sposób ostatnie dwa lata miałem pomidory na balkonie. Rozsada była wysiana na parapecie, potem roślinki przesadzone na balkon.

Natomiast jeśli nie masz nawet balkonu, to pozostają do uprawy w mieszkaniu raczej tylko zioła. Więcej na ten temat tu: zioła w domu ;-)
Rafał
mariuszjbie
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-29, 11:35

Post autor: mariuszjbie »

Witam, polecam papryki. Zasiałem w październiku na balkonie pestki z papryki stożkowej. Od tej pory rośnie w domu, do dziś, nadal kwitnie i owocuje. Papryki kwitną kilka razy, więc chyba nawet lepiej w domu je trzymać, w stałej temperaturze, bo na działce bywało, ze przychodził zimny dzień i kwiaty opadały.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Chyba za mało nawozu ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
mariuszjbie
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-29, 11:35

Post autor: mariuszjbie »

Poważnie? Mam coś dorzucać do tych doniczek? Ja chciałem przesadzić papryki na działkę, tak jak w zeszłym roku, ale podobno "wypalają" ziemię, a poza tym, skoro kwitną i owocują (w mniejszym stopniu, ale jednak) w domu, to zostały w doniczkach....
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Teraz kiedy rośliny wytwarzają owoce, możesz zasilić nawozem potasowo-fosforowym. Natomiast chyba wyblakłe, pożółkłe liście to przyczyna zbyt silnego światła padającego na liście papryki.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
mariuszjbie
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-29, 11:35

Post autor: mariuszjbie »

Czyli trochę azofoski wciepać do doniczek? A może wywar z pokrzywy, ekologiczny, trochę pomoże? Co do światła - dziwna sprawa, przecież mało tego w tym roku, te papryki na fotkach posiane zostały w ... październiku zeszłego roku - zielona owocuje pierwszy raz, druga z żółtymi owocami - już drugi, ale kwitnie już trzeci, przy czym z pierwszych kwiatów nic nie było. Może dlatego, że remont i przestawiłem w inne miejsce. Także raczej już będą pomału chyba kończyć żywot, zwłaszcza ta "żółta" (piszę żółta w cudzysłowie, bo owoce jak powiszą to czerwienieją, chociaż nasiona są ze "stożkowej" i chyba na żółto też mogłyby być zjadane... Mam też papryki z lutego, one dopiero zaczynają kwitnąć, w każdym razie polecam siać do doniczek osobie, która pytała co by tu. Pzdr.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Wywarem z pokrzywy musiałbyś podlewać wiele razy, aby zobaczyć skutki. Jeżeli ta azofoska zawiera w większości fosfor lub potas to możesz, jeżeli azot to raczej nie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ