Warzywa na balkonie

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw

Warzywa na balkonie

Postautor: Bido » 2012-06-21, 14:09

Proszę o informacje dotyczące uprawy warzyw na balkonie. Nie interesują mnie informacje ogólne (tego jest dużo na necie i już sobie poczytałem) lecz szczegółwe krok po kroku co i jak. Ponieważ jestem kompletnie zielony w temacie.
Na początek "upatrzyłem sobie" uprawę pomidorów, najlepiej koktailowych. Jak się do tego zabrać?

I jeszcze jedno. Czy znacie jakieś uprawy, które można by rozpocząć jeszcze w tym roku z dobrym skutkiem.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Pozdrawiam.
Bido
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Warzywa na balkonie

Postautor: Danka » 2012-06-21, 18:13

Jeżeli chcesz jeszcze teraz siać i sadzić pomidorki to jest za późno. Moim zdaniem zacznij od sałaty. Nasiona możesz jeszcze wysiać i zebrać główki sałaty. Co to znaczy krok po kroku, bo informacje ogólne już znasz. Chcesz wiedzieć jak wysiać nasiona? Czy jak sadzić młode siewki? Bo teraz to ja nie rozumiem :niepewny:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: użytkownik usunięty » 2012-06-21, 19:00

A ja Danusiu nie rozumiem tonu kolegi. Wpada jak po ogień, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie..., tylko to mnie nie interesuje, a to proszę w szczegółach... Dobrze, że choć za udzieloną pomoc będzie wdzięczny. ;) No cóż...
Ale, że my dobrze wychowani i chętni do pomocy ludzie to poczekamy na szczegółowe określenie czego kolega oczekuje i postaramy się przybliżyć tajniki uprawy warzyw na balkonie. :-D A co tam może kolega się zreflektuje. ;) :lol:

Tymczasem warto poczytać: Warzywa na balkonie - uprawa krok po kroku
użytkownik usunięty

Postautor: Bido » 2012-06-22, 13:30

Danka pisze:Jeżeli chcesz jeszcze teraz siać i sadzić pomidorki to jest za późno. Moim zdaniem zacznij od sałaty. Nasiona możesz jeszcze wysiać i zebrać główki sałaty. Co to znaczy krok po kroku, bo informacje ogólne już znasz. Chcesz wiedzieć jak wysiać nasiona? Czy jak sadzić młode siewki? Bo teraz to ja nie rozumiem :niepewny:

Jak napisałem nie mam o tym kompletnie pojęcia. Krok po kroku oznacza dla mnie opis co i jak po kolei wykonywać. Np.: jaka doniczka, jaka gleba, jak głęgoko sadzić nasiono i w jakich odstępach itd.... Czy lepiej w małych pojedynczych doniczkach czy też w jednej dużej większą ilość. Słowem wszystkie szczegóły, które dla osoby zajmującej się tym są naturalne a dla mnie nie koniecznie.
Pisząc, że znam informacje ogólne miałem na myśli, że wiem jakie warzywa można uprawiać na balkonie i jak mniej więcej to wygląda. Natomiast nie mam wiedzy jak się do tego zabrać.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Bido
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Danka » 2012-06-22, 18:17

Bido pisze:Pisząc, że znam informacje ogólne miałem na myśli, że wiem jakie warzywa można uprawiać na balkonie i jak mniej więcej to wygląda. Natomiast nie mam wiedzy jak się do tego zabrać.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Trochę mnie dziwi, że znalazłeś informację jakie warzywa siać na balkonie ale nie było nigdzie informacji jak to zrobić. ;-)
A więc zabierasz się do tego w ten sposób:
odpowiednią ziemię znajdziesz w sklepie ogrodniczym. Jest to ziemia do siania. Tylko musisz powiedzieć do czego ma być. Ja sieję do podłużnych doniczek. Ich długość sam sobie wybierzesz. Ziemi sypiesz do 3/4 doniczki. Trochę trzeba ją ubić, bo po podlaniu zrobi się jej jakby mniej. I sypiesz na to nasiona, a potem lekko przysypujesz ziemią i także lekko ubijasz. Jeżeli ziemia jest sucha musisz ją ostrożnie podlać, żeby nie wypłukać na wierzch świeżo posianych nasion. Staraj się sypać nasiona nie za gęsto, bo będziesz musiał przerywać młode siewki. Gdy nasiona są gęsto posiane wtedy jest za dużo siewek obok siebie i wzajemnie sobie przeszkadzają w rozwoju.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam w prosty sposób jak się do tego zabrać.
Następnym razem pisz od razu, że nie masz pojęcia co z czym :orany: I dobrze by było gdybyś przedtem przywitał się z nami w tym wątku
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Uprawa warzyw