Kwiaty na mojej działce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Widzisz Petrus jak zakładałam skalniak to poprzesadzałam rośliny z innych części działki, no i mi tam nic nie kwitło. Wzięłam więc auto i pojechałam do OBi i kupiłam dwa goździki i już nie było tak smutno na rabatce. Na jesieni na pewno wsadzę tam trochę cebulek wiosennych kwiatów, żeby od wczesnej wiosny mieć kwiaty, ale póki co trzeba trochę pokombinować.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

I właśnie o to chodzi!!! Super rozwiązanie! Troche kolorowej plamy na pustej rabacie nigdy nie zaszkodzi! :mrgreen: Możesz sobie też kupic ciemiernika- tez dlugo kwitnie!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Ciemiernika zostawię sobie na przyszły rok, nie mogę kupić wszystkiego na raz. Bardzo mi sie podoba ten z białymi kwiatami - Helleborus niger.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Byłam dziś na spacerze i po drodze wstąpiłam na godzinkę na działkę. Pojawiły się nowe kwiaty. Na trzecim zdjęciu jest miniaturowy narcyz, jeden biedaczek wyrósł z zeszłorocznej cebulki, którą miałam w domu. Hiacynty powoli wychodzą z ziemi.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnie zdjęcie przedstawiw Psi ząb - już nie mogę się doczekać jak zakwitnie, ponieważ kwiaty widziałam tylko na zdjeciach. Cebulkę kupiłam na jesieni i wsadziłam a teraz czekam. Coś się już pokazuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

W poniedziałek jak byłam na działce zaczepił mnie jeden z dalszych sąsiadów i powiedział, że podoba mu się to co robię i ma dla mnie 5 sadzonek iglaków. Dwie sadzonki, które dostałam to tuje, które mają rosnąć w kształcie kuli, oczywiście trzeba je trochę przycinać. Natomiast mam problem z trzema pozostałymi iglakami, nie wiem co to jest. A wyglądają one tak:

1. Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek

Jeśli można prosiłabym o nazwę i o informacje jak duże te iglaki wyrastają, gdyż posadziłam je na skalniaku.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Fajnych masz sąsiadów. :-)
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
justi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-03, 16:15

Post autor: justi »

Hej,witam wszystkich
Chcę wam pokazać,moją wiosne
Awatar użytkownika
justi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-03, 16:15

Post autor: justi »

Coś mi nie wyszło :lol:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Witamy i czekamy jeżeli Avelina nie wyrzuci nas ze swojego wątku :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No tak nawet gościnność Aveliny może mieć swoje granice :lol: A może by tak własny wątek...?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Avelina pisze:Ciemiernika zostawię sobie na przyszły rok, nie mogę kupić wszystkiego na raz. Bardzo mi sie podoba ten z białymi kwiatami - Helleborus niger.
Przy moim zauważyłam mnóstwo malutkich siewek, na razie są to przylistki, ale jak podrosną to mogę się podzielić ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Piwonio dziękuję bardzo za propozycję.
Jeśli nie uda mi się kupić u mnie w okolicy to zwrócę się do Ciebie, może coś z moich roślinek na wymianę zechcesz.
Pozdrawiam
fox

Post autor: fox »

W obi jest przecena białe są po 6.99 nawet spore w doniczkach :)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dzięki za informację, jutro muszę koniecznie pojechać. :-D
Choć zbytnio nie liczę na to, że będą, bo jak jechałam w ubiegłą niedzielę z basenu to wstąpiłam po drodze do OBI i nie widziałam już ciemierników.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Byłam dziś po pracy w Obi i u nas ciemierniki kosztowały 16,99 a nie 6,99 a to duża różnica. :roll:
ODPOWIEDZ