Kwiaty na mojej działce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Oczywiście Ewo im mniej chemii tym lepiej, tym bardziej, że uprawiane są na mojej działce także owoce i warzywa. Dobrym sposobem jest też podsypanie próchnicą pochodzącą z kompostu - o czym wcześniej zapomniałam wspomnieć.

Cieszę się, ze mój nowy karmnik Ci się podoba. :-D
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Ja też zapomniałam wspomnieć o próchnicy z kompostu a to dlatego, że w ROD-owskich działkach ten rodzaj nawożenia jest oczywisty.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Po raz pierwszy w ubiegłym roku na mojej działce miałam czosnek ozdobny. Miałam po siedem kwiatów w kolorze jasno i ciemno fioletowym.

Obrazek Obrazek

Trafiłam także na czosnek ozdobny dla mnie bardzo interesujący o ciekawych kwiatach, a mianowicie na odmianę czosnku ozdobnego Nectaroscordum

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Wczoraj udałam się na moją działkę i zobaczyłam, że wiosna na stałe już tam zagościła. Pierwsze wiosenne kwiaty już pięknie kwitną, a i te jesienne wrzosy nadal mają kwiaty.

Obrazek Obrazek

Stary bywalec oczywiście na mnie czekał:

Obrazek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

ale cieszy widok wiosennej działki i to nie tylko nas. Avelino ślicznego masz tego przystojniaka!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Bardzo lubię oglądać zdjęcia ogrodów. Sama postanowiłam wprowadzić trochę zmian na mojej działce i cztery grządki zagospodarować na kwiaty. Jest to pole 4 x 4 m. Chciałabym zrobić metrowy pas z kwaśną ziemią i posadzić cztery krzewy rododendronu a na pozostałej części zrobić skalniak. Dziś byłam u ogrodnika i popytałam o ceny materiałów, a przy okazji zrobiłam zakupy na prawie 100zł.
Miałam już dwa takie rododendrony
Obrazek Obrazek

Dziś kupiłam kolejne dwa, zgodnie ze zdjeciami na zawieszkach powinny być: biały z różowymi akcentami i zółto-różowy. Kupiłam jeszcze trzy ciemnoróżowe wrzośce, które posadzę między rododenderonami. Powinno się to ładnie komponować.

Nad skalniakiem jeszcze muszę pomyśleć, zaplanować układ roślin i kamieni. Jedno dobre jest to, że rośliny, które nadawałyby się na skaniak mam na działce, jeszcze tylko muszę skombinować kamienie.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Masz rację Avelino, nawet w jakiejś gazecie czytałam, że rododendrony najlepiej prezentują się z wrzosami. Ja też zastanawiałam się nad czymś takim na mojej działce, ale ze skalniaka zrezygnuję, bo moja działeczka jest nieduża., za to napewno znajdę miejsce na kompozycję z rododendronami i wrzosami. Czytałam też że z tymi krzewami dobrze się czują paprocie, ale to już chyba nie będzie wyglądało tak efektownie. Chociaż...
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Rododendrony sa przepiekne! Czekam az moje zakwitna:) juz rozchylaja im sie pąki!
Ja koło rododendronow sadze karłowe iglaki o srebrzystych igłach!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dziś byłam w OBI i kupiłam 2 worki torfu i 2 worki kory sosnowej i jak pogoda będzie sprzyjać to może w najbiższych dniach przygotuję miejsce dla rododendronów. No a potem wsadzę te nowe i przesadzę te już rosnące. A później będę czekać aż zakwitną. :-D

Kasiuniu ja też mam nie za dużą działkę ale nie mam kiedy na niej robić. Pracuję w tygodniu od 10-18 i na zajęcie się działką zostają mi tylko soboty i to nie każda gdyż bardzo lubię podróżowac i często wyjeżdżam.

Petrus pomysł z iglakami mi się podoba ale myślałam aby jeden lub dwa karłowe iglaki wsadzić na skalniaku. Czyli będą rosły w pobliżu rododendronów.

Mam pytanie do osób posiadających skalniaki: skąd wzieliście kamienie na skalniak?

Mieszkam w mieście i nie mam skąd ich wziać, pytałam w centrum ogrodniczym i okazało się, że spokojnie można kupić po 0,50 zł za kg ale jest to daleko od mojej działki i za prywóz musiałaby majątek zapłaić (drożej za przywóz zapłacę niż za kamienie).
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Od rolników z pól ja mam kamienie ale oczywiście się ich pytałem o pozwolenie :-D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

"Od rolników z pól ja mam kamienie ale oczywiście się ich pytałem o pozwolenie :-D"

Ja również, mam o tyle dobrze ze na moim polu i sąsiednich jest sporo kamieni. Tylko pozbierać ;) Jednak to są tylko otoczaki. Inne rodzaje trzeba będzie kupić. :-(
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Kasiunia842 pisze:Masz rację Avelino, nawet w jakiejś gazecie czytałam, że rododendrony najlepiej prezentują się z wrzosami. Ja też zastanawiałam się nad czymś takim na mojej działce, ale ze skalniaka zrezygnuję, bo moja działeczka jest nieduża., za to napewno znajdę miejsce na kompozycję z rododendronami i wrzosami. Czytałam też że z tymi krzewami dobrze się czują paprocie, ale to już chyba nie będzie wyglądało tak efektownie. Chociaż...
Nie bardzo zgodzę się z tym zdaniem, poneważ wrzosy lubią pełne słońce a rododendrony wręcz przeciwnie, myślę że z wrzosami lepsze by były azalie, bo one lubią słońce :-D . Natomiast w grupie rododendronów raczej hosty lub ciemierniki ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dziś włożyłam troche fizycznego wysiłku w powstanie rabaty i osiągnęłam taki efekt

Obrazek Obrazek

Oto moje nowe nabytki, pozostałe rośliny przesadziłam z innej części działki

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz w najbliższych dniach na dalszej cześci terenu będę zakładać skalniak. Na razie powstała tam górka z ziemii, którą wykopałam z miejsca gdzie wsadziłam rododendrony.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

ale efekt Twojego wysiłku jest widoczny - niestety u mnie jeszcze tak wiosennie nie wygląda.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Ile kosztował taki mniejszy rododendron?
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ