Kwiaty na mojej działce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Kwiaty na mojej działce

Post autor: Avelina »

Mam ogródek działkowy na śląsku. Jest o wymiarach 26 x 15 m. W mojej rodzinie jest on od dobrych 40 lat, od dwóch lat regularnie zmieniam go. Wcześniej był to jeden wielki busz, tzn dookoła obsadzony krzewami porzeczek i agrestów, do tego kilka starych i chorych jabłoni, które nie rodziły owoców. Uprawiane były głównie warzywa (z uwagi na brak ogrodzenia często rozkradane przez złodzieji), było też trochę kwiatów, a mianowicie głównie były to: aksamitki, astry i piwonie. W 2006 roku ogrodziłam całą działkę, a w ubiegłym roku stopniowo wyremontowałam altankę. Od dwóch lat także zaczęłam sadzić nowe rośliny, część z nich kupiłam, a część uzyskałam od naszych działkowych sąsiadów w drodze wymiany.
Stopniowo pokażę Wam zdjęcia z ostatnich dwóch lat, wcześniejsze nie nadają się do pokazywania. Proszę nie pytać mnie o nazwy kwiatów, gdyż ich nie znam.

Pokaz kwiatów z mojego ogródka zacznę od liliowców. Obecnie mam trzy, w ubiegłym roku na wiosnę kupiłam ten czerwony. Na razie miał tylko jeden kwiatek ale myślę, że z czasem się rozrośnie.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Witaj!
Liliowce super :!:
A masz może zdjęcia pokazujące większą część ogrodu?

Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Avelino - pięknie,że zdecydowałaś się pokazać nam kwiaty z Twojej działki.Tak jak Jacek jestem ciekawa ogólnego jej wyglądu.
Liliowce to wdzięczne i niezastąpione w grodach rośliny.A co masz tam jeszcze...? :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Avelino- miło oglądać kwiaty jak na dworze jeszcze buro :-D . Pokazuj, pokazuj, chętnie zobaczymy więcej :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hehe mialem rok wstecz dużo odmian liliowcow ale wszystkie usunołem :cry: musialem zwolnic troche miejsca na inne rosliny wiec niestety padlo na liliowce :roll:
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Zdjęć całego ogrodu, nie mam gdyż takich nie robiłam. Powodem tego była rozlatująca się altanka, jak wcześniej wspominałam w ubiegłym roku remontowałam altankę, a remont skończyłam poźną jesienią, gdyż parcuję i roboty wykonywałam tylko w soboty i to nie wszystkie, gdyż jestem zapaloną turystką i kiedy tylko mam możliwość i finanse mi pozwalają to gdzieś wyjeżdżam. Bardziej skupiłam się na fotografowaniu pięknych kwiatów.
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Avelino! Czekamy na następne zdjęcia kwiatów!
Petrus! Jak następnym razem będziesz coś usuwał... to daj znać. Chętnie przyjmiemy "wyrzutki" :mrgreen:

Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Jako kolejne kwiaty z mojej działki chciałaby pokazać lilie. Jest tu kilka zdjęć kwiatów posiadanych przez mnie egzemplarzy. Lili mam więcej ale oczywiście nie wszystkim robiłam zdjecia, to są te które najbardziej mi się podobają. Co roku staram się dokupić jedną lub dwie cebule, aby mieć nowy kolor lub inny kształ kielicha. Zakupy robię najcześciej w czasie organizowanej na początku lipca w Rybniku w TZR corocznej Wystawy Lili.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Lilie rewelacja... i zdjęcia też. Rosną w blisko siebie? Taka grupa musi wyglądać imponująco!
Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Grupa imponująca :shock: , ale zapach musi być zniewalający :oops: :-o
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Przy tych liliach normalnie wymiekam :-D
Latem bede zmienial rabaty w ogrodzie wiec jak bede wyrzucal rosliny to dam znac :-)

Od piatku zabieram sie za projektowanie nowej rabaty bo niedlugo wiosna:)
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Piękne te lilie. Ja mam tylko dwie. Muszę koniecznie powiększyć ich ilość na rabatce...
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Cieszę się, ze moje zdjęcia wam się podobają, dziękuję za miłe opinie.

Moje lilie w ubiegłym roku rosły w dwóch miejscach. Jedno to było małe poletko koło borówki amerykańskiej ok 1mx1m, ale tam już ich nie ma bo kupiłam kolejne dwie borówki i powiększyłam pole. Reszta rosła w rzędzie o długości ok 3m, ale też zostały przesadzone. Teraz wszystkie lilie będą rosły w jednym rzędzie o długści ok 6m. A mianowice zrobiłam grządkę, gdzie posadziłam na środku w rzędzie róże i z jednej stron rząd tulipanów a z drugiej strony lilie. Później na miejscu tulipanów posadzę jakieś kwiaty jednoroczne. Mam nadzieję, że to będzie ładnie wygladało.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Avelina! Na pewno będzie pięknie! Z daleka będzie to wyglądało jak kolorowe pasy łowickiej spódnicy.No i kwitnąć Ci będą przez cały sezon.A lilie są wspaniałe! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Kojene kwiaty na mojej działce to piwonie. Mam po jednym krzaku białej i jasno różowej oraz cztery krzaki ciemno różowe. Przez ostatnie dwa lata stopniowo pozbyłam sie 6 krzewów ciemno różowych. Dziesięć jednakowych piwoni na tak małej powierzchni to stanowczo za dużo.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ