Działka Małgosi i Jacka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Działka Małgosi i Jacka

Post autor: Jacek »

Witam wszystkich serdecznie :!:
Nasza przygoda z ogrodnictwem zaczęła się latem zeszłego roku, kiedy to, całkiem niespodziewanie zostaliśmy użytkownikami działki w ROD pod Warszawą. Ostatnio działka była użytkowana dość "ekstensywnie" przez starszą, schorowaną osobę więc nie ma na niej specjalnych cudów ale stała się dla nas najpiękniejszym miejscem na ziemi, na którym spędzaliśmy do późnej jesieni każdą wolną chwilę.
A o to co na niej zastaliśmy:
widok od strony altanki Obrazek
Obrazek
Obrazek
i od strony furtki
Obrazek
(te iglaczki przy ogrodzeniu to już nasze nasadzenia :-) )

Pozdrawiam serdecznie :!:
Jacek
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Mamy kilkanaście krzewów róż. Poniżej kilka z nich, niestety bezimienne ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jacek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Śliczna ta Wasza działka i jaka mnogość nasadzeń. Jaka jest jej powierzchnia?
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Witaj Ewo!
Dzięki za miłe słowa ale jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia :-D
działka ma nieco ponad 400 m2. Jest podzielona na dwie części: trawnik z "zajawkami" rabatek przy ogrodzeniu i część sadowniczą: kilka śliw, wiśni, morela, brzoskwinia, grusza i kilka krzewów porzeczek. Wszytko to jednak w strasznym nieładzie więc pewnie będziemy i tę część porządkować.

Pozdrawiam!
Jacek
fox

Post autor: fox »

Witam
Jacku co ty chcesz od tej dzialki , na tym metrazu i tak wszystkiego nie wsadzisz ,a tak jest przestronnie , widac troche kwiatow, jest poprostu przestrzen,dzieciaki maja gdzie biegac. Poprostu dzialeczka rekreacyjna, a z rabatami zawsze jest sporo pracy i tak wszystko na czas nie jest zrobione. Ja teraz zaluje ze dawno temu wyciolem drzewa, bo zawsze byl jakis owoc ,teraz wszystko trzeba kupic i tez nie wiem co jem. Jak na moj gust jest OK :mrgreen:


Wow i na dodatek widze ze ziomal /tylko 100km/
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Jacek pisze:Witaj Ewo!
Dzięki za miłe słowa ale jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia :-D
działka ma nieco ponad 400 m2. Jest podzielona na dwie części: trawnik z "zajawkami" rabatek przy ogrodzeniu i część sadowniczą: kilka śliw, wiśni, morela, brzoskwinia, grusza i kilka krzewów porzeczek. Wszytko to jednak w strasznym nieładzie więc pewnie będziemy i tę część porządkować.

Pozdrawiam!
To jak na ROD-owską działkę powierzchnia duża. Z działką z historią tak jest, że urządza się ją po swojemu - ale to właśnie daje duże zadowolenie. Jacku jak doprowadzicie ją jak piszesz do porządku to i tak będziecie ją ciągle ulepszać. Ważne, że macie już ciekawe nasadzenia. Ja też mam działkę w ROD i od 28 lat ciągle coś zmieniamy. Nawet już nie jestem w stanie policzyć ile rewolucji działka przeżyła.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Witaj na Forum! :lol: Działka po staruszce to skarb. Nie dość,że rosną tam róże, to pozostały jeszcze stare drzewa. Co zamierzasz z nimi zrobić?


Do Foksia. Masz fantastyczny, ornitologiczny avatar! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Fajne zdjęcia działki :-) Macie przyjemnie zagodpodarowany teren rekreacyjny i rabaty z kwiatami. Wspaniale Wasze róże kwitną, najbardziej podoba mi się żółta. :-D
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Z porządkowaniem części sadowniczej to czekam na nadchodzący sezon. W zeszłym roku wiosenne mrozy prawie wszystko wymroziły i poza porzeczkami i aronią Obrazek nie mieliśmy żadnych owoców.
Nasz pierwszy sezon to była głównie obserwacja i doprowadzenie do kultury tego, co już rosło. dało się nieco zreanimować trawnik, który przez poprzedniego właściciela był koszony tak nisko, że ledwo zipał. Na jesieni posadziliśmy trochę iglaków. Zostaliśmy też obdarowani przez sąsiadów bylinami, które na razie rosną na tymczasowym miejscu i na wiosnę będziemy formować rabatę. Ale jak to zwykle bywa, mamy tysiąc pomysłów na minutę, szczególnie jak popatrzymy na cuda prezentowane przez forumowiczów. Jedno na pewno wiem, że spragnieni szybkich efektów maksymalnie ukwiecimy działkę jednorocznymi. :-D
Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Dziękuję Wam wszystkim za sympatyczne przyjęcie :!: :!: :!:
Wszystkie starsze drzewa zostają. Trzeba je tylko trochę uformować bo korony się rozpasały ;-) Róże też wszystkie zostają bo latem, kwitnąca "różana ściana" wygląda rzeczywiście niesamowicie!
Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

fox pisze: Wow i na dodatek widze ze ziomal /tylko 100km/

Fox! A Ty gdzie masz swój ogród?

Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Jacku - macie przepiekną działkę.
To,ze jest już zagospodarowana to ogromny plus.
Możecie tak jak my wszyscy po prostu ją urządzać na spokojnie ,wiadomo ,że każdy własciciel ma inne wyobrażenie o pięknie i będzie urządzał wszystko wg własnego gustu.Jednak mając już dość stare nasadzenia Wasza działka jest bardzo bardzo przytulna.
Życzę wielu ciekawych pomysłów w jej "urządzaniu po swojemu". :-D
fox

Post autor: fox »

Jacek pisze:
fox pisze: Wow i na dodatek widze ze ziomal /tylko 100km/

Fox! A Ty gdzie masz swój ogród?

Pozdrawiam!
Zajrzyj do moich 880m2, a tak na żywo to w Radomiu :)
Awatar użytkownika
Jacek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2007-12-19, 08:49

Post autor: Jacek »

Dzięki KaRo :!:
Podziwiałem Twoje niesamowite róże. Mamy na działce 13 starszych krzewów różanych i jeszcze 2 pnące dosadziłem. Te starsze trochę chorują więc na pewno będę Cię prosił o kilka porad ale to już chyba w innym wątku.

Pozdrawiam!
Jacek
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Myślę,że w swoim własnym wątku ogródkowym możesz pisać o wszystkim .
Mam wrażenie,że Wasze róże z powodu poprzedniego właściciela będą wymagały zdecydowanego odmłodzenia.Nie wiadomo kiedy i jak były ostatnio cięte.
Warto byś przyjrzał się swoim krzakom róż .
Ale to tylko moje domysły zobaczymy wszystko dokładniej wiosną,na razie do mnie wraca zima ,bezśnieżna a le z mrozem ,dziś już wszystko skute jest lodem...
ODPOWIEDZ