Vanda, cymbidium i inne

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Vanda, cymbidium i inne

Post autor: justyna23 »

Witam. Szukam informacji na temat uprawy Vandy i cymbidium, a właściwie to chyba ratowania. Kupiłam je na allegro bo żal mi było tych roślin. Może ktoś z własnego doświadczenia mi pomoże bo ma takie rośliny w domu. Czekam na porady.
Justyna
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Justyno, załącz zdjęcia roślin - widząc w jakiej kondycji są , będzie prościej specjalistom odpowiedzieć co robić.
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Post autor: justyna23 »

Witam. Dzisiaj będe robiła zdjęcia moich storczyków to w pierwszej kolejności pokaże te co potrzebują według mnie pomocy.
Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

postaram się

Post autor: justyna23 »

nie potrafię załaczyć zdjęć:(:(:( :cry:
Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

hmmmmmmm

Post autor: justyna23 »

Obrazek

Obrazek to jest Vanda o którą pytam

Obrazek

oraz Obrazek

I jak dbać o to maleństwo bo dostałam do vandy jako gratis

Obrazek

To jest link do mojego albumu ze storczykami, inaczej nie potrafie ich pokazać
http://justynkaa1974.fotosik.pl/albumy/672446.html
Justyna
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na jednym ze zdjęć storczyk Vanda jest w wazonie wypełnionym wodą. Mam pytanie, czy to była kąpiel czy ona jest cały czas w wodzie?
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

kąpiel

Post autor: justyna23 »

To była tylko kapiel bo przyszła w opłakanym stanie
Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Vanda i cymbidium

Post autor: justyna23 »

Powiedz Danielo jak zapatrujesz się na moją kolekcję? Jak pomóc tej Vandzie i Cymbidium. Dostałam te storczyki wczoraj i nie wiem, szczerze powiem, jak z nimi postępować.
Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Post autor: justyna23 »

Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

to moja kolekcja czy jakoś tak

Post autor: justyna23 »

Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

niewiem

Post autor: justyna23 »

Nie wiem czemu te zdjęcia nie chcą się wyświetlić i nie wiem co zrobiłam, że tamte się wyświetliły. :-( Pozdrawiam wszystkich :->
Justyna
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajna kolekcja. :-)

O ogólnych zasadach opieki z pewnością doczytasz w naszym storczykowym dziale u poszczególnych storczykomaniaków.

Co do Vandy nie mam doświadczenia, na naszym forum Jolanta zna się na nich. Może w jej temacie znajdziesz coś o tych storczykach. Szczerze mówiąc dla mnie te czarne plamy mogą oznaczać jakąś chorobę wirusową, lub pokłosie wcześniejszych złych warunków przechowania. Jeśli to wirus nie obędzie się bez stosowania środków chemicznych. Niestety nie stosowałam jeszcze i nie mogę nic konkretnego poradzić.

Co do młodziutkiego storczyka to nie mogę polecić niczego innego, jak właściwej opieki i cierpliwości, z pewnością odpłacą się ładnym kwitnieniem.

Widzę tam też rozrośniętą Cambrię z młodymi pseudobulwami. Jeśli pozostawisz je z mateczną rośliną rozrosną się i powinny dać pędy kwiatowe. Jeśli tworzą za dużą grupę można je teraz oddzielić, pod warunkiem, że mają w stosunku do swojej wielkości odpowiednio duże korzenie. To delikatna operacja. Ja swoje dwie nowe pozostawiłam przy roślinie matecznej i teraz akurat pięknie kwitną - możesz przeczytać w moim temacie.

Powodzenia
:-)
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Dziękuję

Post autor: justyna23 »

ja tez pozostawie to przy roslinie matecznej. Nie mam jeszcze doświadczenia w rozsadzie storczyków. mam bardzo dużo falków i stąd mój zapęd to storczyków. dzisiaj z allegro przyszły kolejne dwa żółty w ciapki oraz taki ni to żólty ni zielony o limonkowy to chyba najlepsze okreslenie. Sa piekne. Moje dziecko mówi, że powinnam sie leczyc bo jestem uzalezniona od kupowania. Ale kiedy ja kocham te kwiaty. codziennie z nimi gadam, niektóre jak oglądam to całuję. Jak wariat jak to moje dziecko mówi. Twierdzi, że niedługo zapomnę, że mam córkę:). Dziękuję za radę. Pędzę do Joli obejrzeć i szukac rady. Pozdrawiam cieplutko. ;-)
Justyna
użytkownik usunięty

Re: niewiem

Post autor: użytkownik usunięty »

justyna23 pisze:niewiem czemu te zdjęcia niechcą się wyświetlić i niewiem co zrobiłam, że tamte się wyświetliły. :-( Pozdrawiam wszystkich :->
Ty nic nie zrobiłaś, to ja zrobiłam, że się wyświetlają ;-) :lol:

Justyno pod linkiem który pobierasz na fotosiku masz na zielono wyświetlony napis Pobierz pozostałe kody, klikasz w ten napis i wyświetlają Ci się kody na forum dyskusyjne I wybierasz odpowiedni kod wklejając go na forum. Ja wybrałam w przypadku Twoich zdjęć Zdjęcie 500px na forum. Efekt możesz oglądać kilka postów wyżej ;-) :-D .
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

dziękuję

Post autor: justyna23 »

Witam i dziękuję bardzo, zaraz postaram sie naprawic mój błąd. :oops: Mam cichą nadzieję, że będe mogła dołaczyć do Waszego grona storczykomaniaków. Pozdrawiam serdecznie. :-)
Justyna
ODPOWIEDZ