Usychajace thuje

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
apo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-27, 10:19

Usychajace thuje

Post autor: apo »

Witam serdecznie.
Chcialbym was prosic o pomoc gdyz pojawil sie problem z moimi zywotnikami. Pod koniec wrzesnia zasadzilem 6 thuji, wszystko przykrylem folia ogrodowa przeciw chwastom oraz kamieniami ogrodowymi. Rosliny kupilem w markecie ogrodowym.
Niestety, ale od jakiegos czasu dzieje sie cos nie dobrego z nimi, stracily juz sporo galazek, sa wyschniete i wygladaja naprawde slabo. Byc moze zostaly zle zasadzone, badz za malo podlewane ?
Bede bardzo wdzieczny za pomoc i zlokalizowanie w czym problem i co moge zrobic by je odratowac. Zdjecia przesylam w zalaczniku.
Załączniki
IMAG0120.jpg
IMAG0123.jpg
IMAG0145.jpg
IMAG0147.jpg
IMAG0146.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Usychajace thuje

Post autor: Petrus »

Witaj. Problem może tkwić w jakości kupionych żywotników. W supermarketach leża sporo czasu. Jeżeli kupimy takie rośliny tuż po dostawie to okej, ale jeżeli kupimy dość późno (gdy już leżą sporo czasu i usychają) to niestety z takich roślin nic nie będzie. Nie są przeważnie w sklepach podlewane i leżą jeden na drugim i powoli umierają.
Dlatego korzenie podeschnięte w balotach nawet po posadzeniu nie są w stanie prawidłowo nawodnić masy zielonej, i takie thuje po jakimś czasie usychają.

Thuje na 2 i 3 zdjęciu wyglądają jako tako, ale na reszcie zdjęć jest to ich rychły koniec. Niestety iglaki do wyrzucenia. ;-) Prędzej czy później uschną.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Usychajace thuje

Post autor: kajaja2 »

U mnie ślimaki zjadły było ich zatrzęsienie w środku niej. A u mojej mamy też padły z supermarketu.Wiecęj razy nie kupię
ODPOWIEDZ