Urządzenie altanki: podłoże i oświetlenie

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
MarPod
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-09, 08:22

Urządzenie altanki: podłoże i oświetlenie

Post autor: MarPod »

Mamy w ogródku altankę 3x3 m.kw. chcę na wiosnę wyrównać podłoże i myślę o sztucznym dywaniku trawy. Co myslicie o tym?, kiedyś myslałem o wyłożeniu ziemi kafelkami lub kostką ale taka sztuczna trawa wydaje mi się byłaby fajna i dawała by niezły efekt.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kwestia gustu. Ja nie mam przekonania do tworzyw w ogrodzie, staram się jak najmniej takich tworów mieć w ogrodzie.

Nie jestem także przekonana ze strony praktycznej, żeby nie było że to tylko opór co do materiału. Położenie sztucznej trawy na ubitej ziemi, a potem użytkowanie tego podłoża może nie być najlepszym rozwiązaniem. Opady deszczu będą powodować, że na sztuczną trawę naniesie się piasek (błoto). Jak będziesz to sprzątał? Musisz rozpatrzyć wszystkie za i przeciw.
MarPod
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-09, 08:22

Post autor: MarPod »

W sumie racja, co proponujesz?
MarPod
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-09, 08:22

Oświetlenie altanki

Post autor: MarPod »

Jak już wspominałem mamy z narzeczoną w ogródku altankę 3x3, chcielibyśmy dach od wewnątrz podświetlić, by było przytulnie siedząc przy grillu. Czytałem i takich lampionach olejowych, akumulatorowych itp. oże ktoś sie wypowie w tym temacie, co jest lepsze i ładniej by wyglądało?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wyłożenie brukiem, płaskimi kamieniami, lub żwirkiem, płytami. Można też pod dachem pokusić się o tzw. bruk drewniany.

Co do oświetlenia, to zależy co kto lubi i jakie są warunki. Ja często na tarasie stosuje rozmaite lampiony na świeczki, dają przyjemne światło i można zmieniać ich miejsce instalowania - ja zawieszam, lub ustawiam na poręczy tarasu.

Ps. Scaliłam temat, bo dotyczy urządzania altanki i w jednym temacie możemy omówić wiele interesujących Ciebie aspektów.
:)
MarPod
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-09, 08:22

Post autor: MarPod »

Dziękuję bardzo, pewnie bedzie wygodniej omawiać sprawę altany :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przydało by się też zdjęcie altany, by było też wiadomo, o czym mówimy, co omawiamy.

Z podanych przez Danielę materiałów na posadzkę, uważam, że żwirek się nie nadaje, jest za mało stabilny i byłby problem, żeby na nim stabilnie coś postawić i wygodnie chodzić.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Masz rację Piotrze co do żwirku, ale na naszych działkach widuję takie rozwiązanie w kilku ogrodach. Pewnie ze względu na łatwość wykonania. Ładnie tez wygląda, co do niestabilności zgadzam się w 100%. :)
ODPOWIEDZ