Tunel foliowy na działce

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Tunel foliowy na działce

Post autor: krzysiek1240 »

Mam pytanie, ile kosztuje tunel foliowy na działkę?
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Krzysiu nie znam cen tuneli, myślę że cena jest uzależniona od materiału z jakiego wykonany jest stelaż, od tego ilu sezonowa jest folia no i od jego rozmiaru. Musiałbyś się rozejrzeć po ofertach. Myślę że taki niewielki tunel to nie są jakieś kolosalne pieniądze. Ja mam dwa tunele, jeden 5x10x1,80 a drugi 3x6x1,80. Obydwa zrobił mój mąż. Jedyny koszt to folia, którą też sam zgrzewał.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Folia trzyma się na rurkach PCV?
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W kupnych tunelach rurki są z PCV, natomiast w naszym przypadku taki tunel nie zdałby egzaminu (silne wiatry) zbyt szybko uległby zniszczeniu, dlatego mąż zrobił stelaż z metalowych rurek, mogę jutro dodać zdjęcia.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

ok, wiekie dzięki
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Krzysiu obiecane zdjęcia mojego tunelu foliowego, co prawda w zimowej scenerii, bo taką dzisiaj rankiem zastałam.
Obrazek

Obrazek

a tak wygląda od środka przykryty śniegową pierzynką

Obrazek

i jeszcze jeden, ten mniejszy bez naciągniętej foli

Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Nieźle Gosia gratulacje dla męża :mrgreen: zdolniacha z niego :-)
Ty to masz miejsca do rozmnażania ;)

Ale tego śniegu naprawdę ci dużo napadało :shock:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziękuje w imieniu męża, w ogrodzie mam wiele "dzieł" stworzonych przez jego ręce, ale nadają się do zaprezentowania raczej na forum budowlanym, np. gril z klinkieru czy plac zabaw dla dzieci. A śniegu rzeczywiście dużo i nadal pada.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witam!
A ile kosztuje taki tunel?
krzysiek1240 ceny są różne, w zależności od wielkości tunelu i jego przeznaczenia. Taki gotowy zestaw do złożenia tunelu można zamówić w GADAR: tunel foliowy

O tyle mogę polecić, że rozmawiałem niedawno z użytkownikiem tego właśnie tunelu i był zadowolony. Tunel może wydawać się drogi ale za to jest solidny.

Podany wyżej tunel ma 1,7 m wysokości. Na dobry początek możesz jednak spróbować uprawy w znacznie niższym tunelu. Taki o wysokości około 0,5 możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie.

W poradniku jest opis jak samodzielnie wykonać tunel niski. Zobacz: budujemy tunel niski

Może w Twojej okolicy uda się zdobyć materiały potrzebne do zbudowania takiego tunelu. Konstrukcja niskiego tunelu do okrycia np. wschodzących warzyw nie jest skomplikowana. Życzę zatem przyjemności z majsterkowania ;-)

W najbliższym czasie postaram się w poradniku umieścić artykuł o tym jak uprawiać rośliny w tunelach. Wraz z przykładami jakie daje to możliwości itp. (np. o ile można przyspieszyć termin zbioru poszczególnych warzyw). Myślę że w marcu uda się opracować taki artykuł, więc zapraszam też do śledzenia co nowego w poradniku.
Rafał
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dziękuje w imieniu męża, w ogrodzie mam wiele "dzieł" stworzonych przez jego ręce, ale nadają się do zaprezentowania raczej na forum budowlanym, np. gril z klinkieru czy plac zabaw dla dzieci.
Dlaczego na budowlany? Jest dział "Projektowanie ogrodów, ciekawe pomysły i aranżacje, inne tematy " sądzę, że będzie pasowało...

Albo założymy "w rozmowach niekontrolowanych " Temat np coś w stylu "Zrób to sam " -pochwal się twoją drugą połówka (żeby nie było, że tylko faceci są tacy zdolni hehe). I tam umieścisz fotki bo ja bym baaardzo chętnie zobaczyła te arcydzieła :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Ja mam małego synka i często jak idziemy na działeczkę zabieramy jeszcze synka mojej siostry, chętnie zobaczę ten plac zabaw, może skorzystam z jakiegoś pomysłu i urozmaicę dzieciom pobyt na działce, bo jak narazie "pomagają" w pracach ogrodowych, co często ma odwrotny skutek. :-P
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Zbudowałem ten tunel bardzo mini ale wystarczy nie wiem czy dodać zdjęcia
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Zbudowałem ten tunel bardzo mini ale wystarczy nie wiem czy dodać zdjęcia
pewnie, pokaż jak Ci to wyszło ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

ok ale nie jest za ładny ani duży
Załączniki
DSC01842.JPG
DSC01842.JPG (35.99 KiB) Przejrzano 11344 razy
DSC01841.JPG
DSC01841.JPG (50.1 KiB) Przejrzano 11343 razy
DSC01843.JPG
DSC01843.JPG (43.07 KiB) Przejrzano 11337 razy
DSC01840.JPG
DSC01840.JPG (59.34 KiB) Przejrzano 11336 razy
Pozdrawiam Krzysiek
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Groszek

Post autor: erazm »

krzysiek1240 pisze:Kiedy siać groszek i rzodkiewke?
Ja około tygodnia temu wysiałem do małego tuneliku rzodkiewkę i sałatę. Groszek wysiewam pod koniec marca. Duży tunel (wym 4,5 - 3 m) nakryję folią dopiero pod koniec marca lub w pierwszych dniach kwietnia. Na zimę zdejmuję zawsze z niego folię.
Obrazek Obrazek
Na pierwszym zdjęciu jest mały tunel w którym wysiałem jak pisałem rzodkiewkę i sałatę. Widać też duży tunel ale bez folii. Jest porwana i muszę zgrzać nową. Widoczna wewnątrz tunelu "zieleń" to wysiany na jesieni nawóz zielony rzepik ozimy - Brachina.
Na zdjęciu z ubiegłego roku jest tunel duży w którym uprawiam też rzodkiewkę, sałatę na wczesny zbiór, pomidory i paprykę.
Ps. po kliknięciu na zdjęcie i naciśnięciu znaczka Obrazek obraz ulegnie dużemu powiększeniu.
ODPOWIEDZ