Tuje brabant - problem

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Daga
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-29, 23:37

Tuje brabant - problem

Post autor: Daga »

Witam ;-) , mam problem z tujami brabant, które posadziłam w kwietniu. Sadzonki były szkółkowane z odkrytym systemem korzeniowym. Podlewałam je codziennie wieczorem. Problemy zaczęły się prawdopodobnie po kwietniowym śniegu :( . Niektóre straciły jasnozieloną barwę i zrobiły się szarawe :kwasny: . Niektórym zaczęły zasychać dolne gałązki a innym sam wierzchołek :-( . Tym co wyglądają najlepiej i mają ładną zieloną barwę dolne gałązki lekko się wykręcają i od spodu gałązki widać jasno pomarańczowy kolor który na wierzchu gałązki jest nadal zielony :/ . Proszę o pomoc :zalamany:
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Tuje brabant - problem

Post autor: Petrus »

Te wyglądajace jak z pierwszysch 3 zdjęć są do wyrzucenia. Nic już z nich nie będzie.
Gleba jest kiepskiej jakości, sadzonki też są bardzo słabe. Tam gdzie lekko żółkną gałązki u tych zielonych zdrowych to może być efekt nadłanania przy sadzeniu. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Daga
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-29, 23:37

Re: Tuje brabant - problem

Post autor: Daga »

Dziękuje za szybką odpowiedz , gleba faktycznie nie jest najlepsza dla tuji ale marchewki na niej rosną giganty :-D , inne warzywa też nie mają problemu, aż ciężko wyrwać i trzeba wykopywać , a sadzonki tuji tanie i pewnie dlatego taki efekt . Niestety chytry dwa razy traci ;)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Tuje brabant - problem

Post autor: Petrus »

No niestety tak jest z bardziej wymagajacymi roślinami. Tuja Brabant lubi żyzną i wilgotną glebę. Fakt marchew lubi gliniastą ciężką ziemię dlatego rośnie zadowalająca. Podobnie inne warzywka. :->
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ