Trawnik - pielęgnacja, nawożenie

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
revanji
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-20, 21:36

Trawnik - pielęgnacja, nawożenie

Post autor: revanji »

Wprowadzając ,,, trawnik założyłem około 2 miesiące temu na małym obszarze 30m2 , wszystko ładnie pięknie, ale do czasu , po pewnym czasie zauważyłem ze na zasianym terenie znajdują sie czystki tj. brak trawy oczywiście małe ale na całej długości , postanowiłem wiec dosiać trawy, wzruszyłem teren i wypleniłem go nowymi nasionami, teraz zauważam ze w niektórych czystych miejscach ładnie trawka wschodzi ale nie we wszystkich , a i właśnie, ok 1/4 tego terenu posiada już piękna gęsta trawę a na pozostałości trawa jest mała jakaś taka marna nie wiem co może to powodować, nowe nasiona dosiałem ok 2,3 tygodnie temu , , ogólnie od początku założenia trawnika było widać ze jedna cześć lepiej wschodzi a reszta trochę gorzej ale myślałem ze po czasie sie unormuje , choć tak samo była nawadniana i pielęgnowana , muszę wspomnieć o ptakach które mi strasznie dokuczały i wydaje mi sie ze to one spowodowały mi takie braki , jeszcze jedno pytanie, czy zastosować jakiś nawóz tak żeby mój trawnik sie bardziej rozrósł i rozkorzenił tym samym bardziej sie zagęścił i czy w ogóle może mi on pomoc?, czy może po prostu podlewać i poczekać na efekty? dodam ze z pewnej odległości to wszystko ładnie nawet wygląda tylko te braki mnie wkurzają , co do koszenia to właśnie tą słabszą cześć trawnika nawet nie mam bardzo jak kosić gdyż było by to już całkowita zagłada i musiałbym nisko bardzo ustawić kosiarkę co chyba spowodowało by tylko kłopoty , co o tym sądzicie? :-)
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Zbliża się już jesień, więc nie bardzo widzę sens w nawożeiu. Myślę, że powinieneś dać tej nowej trawie trochę czsu - z koszeniem na pewno na razie będzie kłopot, ale gdy młoda trawa (nawet taka rzadka) podrośnie, to też ją koś. O tej porze roku trawa ma wolniejszy wzrost i nie trzeba jej kosić tak często. Koszenie zakończ w październiku i daj trawnikowi odpocząć.
Z nawozem rusz wiosną - szybko powinny być widoczne efekty.
Pozdrawiam Monika
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Revanji na jesieni też możesz zastosować nawożenie nawozami jesiennymi. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji trawnika i kalendarium prac przy trawniku znajdziesz tu pielęgnacja trawnika
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Revanji ogród w tym i trawnik uczy cierpliwości. Dwa miesiące dla trawy to tak jak nic. Z własnego doświadczenia wiem a swój trawnik mam prawie tyle co działkę tj. prawie 15 lat, że teraz na jesieni to tylko możesz kosić i ew. podlewać jeśli będzie sucho. Mój trawnik nim stał się taki jaki jest obecnie przez ok. 2-3 lata dochodził. W przyszłym roku na wiosnę po pierwszym koszeniu jeśli zobaczysz, że bardzo słabo Ci ta trawa rośnie możesz ją leciutko zasilić nawozem najlepiej w płynie. To, że są gołe place, że w niektórych miejscach Ci słabiej rośnie - to nie problem. Ale to co najważniejsze - cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie Terka
ODPOWIEDZ