szparagi

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

szparagi

Post autor: jadwiga »

Mam pytanie. Wysiałam szparagi, wyrosły pięknie. Po 20 maja powinnam wysadzić je do gruntu, ale jak. Tego nie mogę znaleźć w żadnym poradniku. Czy pojedynczo, czy kępkami jak szczypiorek, bo te sadzonki są takie cieniutkie, a po trzech latach to ma być na grządce kępka. One wyglądają jak trawki. A może powinnam do przyszłego roku trzymać je porozsadzane w doniczkach.
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Szparagi.

Post autor: sąsiad »

Szparagi jadalne uprawiałem kilkanaście lat temu. Nasiona wysiewałem wprost do gruntu. Do tej pory w różnych miejscach wyrastają pojedyncze egz. , i zostawiam je jako ozdobę. Zawiązane nasiona rozsiewają się samoistnie. Była to odmiana Mary Washington .

W Twoim przypadku radzę sadzonki wypikować do paletek lub doniczek. Pole pod szparagi musi być przygotowane specjalnie. Po więcej szczegółów odsyłam do :

https://www.ho.haslo.pl/article.php?id=504

pozdrawiam Staszek :-D
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

Post autor: jadwiga »

Dziękuję za podpowiedź, właśnie tak planowałam, bo w doniczce sadonki wyglądają pięknie, ale w polu by zginęły i boję się, że wypaliłoby je słońce, a w przyszłym roku może będą silniejsze, a ja zyskam jeszcze jeden sezon, aby poprawić stan gleby. Dziękuję za radę :-D
ODPOWIEDZ