szczaw

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
aguśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-25, 10:06

szczaw

Post autor: aguśka »

Poszukuję wszelkie informacje na temat tego warzywka. Jak można założyć plantację i na jakich glebach będzie mu najlepiej? Jak zwalczać szkodniki i pielęgnować. Cokolwiek o uprawie.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Witam! Dawno mnie nie było więc odpowiadam z opóźnieniem. O szczawiu wiem to co sama z nim przeszłam. Wymagań glebowych chyba nie ma. Uprawiałam go w Koszalinie, Malborku a teraz pod Bydgoszczą. Wszędzie ładnie rósł. Podobno można go hodować w szklarniach ale ja siałam w gruncie. Nigdy nie miałam z nim żadnych problemów - choroby, robaki, zarazy - nic z tych rzeczy. Ale może miałam szczęście choć wątpię bo rok był nieciekawy ze względu na szkodniki a szczawiu nic nie ruszyło. Rośnie szybko i po prostu się go ścina parę razy w trakcie rośnięcia. Ja już mam 3 zbiór ale się specjalnie nie przykładam i troszkę mi poprzerastał. Gdyby mi zależało pewnie bym go cięła już 5-6 razy. Jeżeli ścinasz młody to nie musisz obierać łodyg z liści tylko go siekasz i do słoików. Ten starszy trzeba obrać i łodygi wyrzucić. Przerośnięty się wyrzuca. Jest wieloletni, więc trzeba go wysiać na stałe miejsce. Jeżeli chodzi o zakładanie plantacji to niestety nie mam pojęcia jak się to robi. :-D

Więcej o szczawiu w poradniku forum: Szczaw zwyczajny. Właściwości lecznicze, zastosowanie, zwalczanie

To chyba wszystko. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ